TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

30 czerwca ruszy nowa linia tramwajowa w Gdańsku
InfoTram.pl - Opublikowano: 25.06.2020 13:45:10
30 czerwca ruszy nowa linia tramwajowa w Gdańsku (foto: UMG)

30 czerwca uruchomiona zostanie nowa linia tramwajowa w południowej części miasta wzdłuż al. Pawła Adamowicza, łącząca dzielnice Jasień i Ujeścisko z Pieckami-Migowo. Tego samego dnia ruszy też po modernizacji torowiska tramwaj do pętli Stogi Plaża.

"Oba projekty - aleja Adamowicza i Stogi - wiązały się z licznymi wyzwaniami technicznymi. Niestety realizacja tych projektów przypadła też na czas epidemii" - powiedział w czwartek na konferencji prasowej zastępca prezydenta Gdańska ds. inwestycji Alan Aleksandrowicz.

Podczas prac remontowych torów tramwajowych na Stogi okazało się na przykład, że pod ziemią odkryto wiele elementów infrastruktury, których nie było na żadnych mapach inżynieryjnych.

Na trasie wzdłuż alei Pawła Adamowicza, łączącej ul. Bulońską z ulicą Jabłoniową, powstało sześć przystanków: "Królewskie Wzgórze", "Łabędzia", "Stolema", "Zabornia", "Ujeścisko" oraz "Lawendowe Wzgórze" - przystanek w pobliżu przedszkola nr 68. Aby ułatwić podróżnym możliwość przesiadki, powstał węzeł integracyjny tramwajowo-autobusowy "Ujeścisko" wraz z parkingiem dla samochodów osobowych i rowerów (167 miejsc parkingowych samochodowych, w tym 11 dla niepełnosprawnych, 22 miejsca postojowe rowerowe). Al. P. Adamowicza pojadą tramwaje linii nr 12.

Inwestycja, oprócz budowy linii tramwajowej wzdłuż al. Pawła Adamowicza, obejmowała również sieć dróg i skrzyżowań wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Budowa Al. Pawła Adamowicza jest częścią opracowanego przez władze miasta Strategicznego Programu Rozwojowego dzielnicy Południe na lata 2014-2020. Wykonawcą prac było konsorcjum firm, którego liderem jest firma NDI SA z Sopotu. Koszt inwestycji to 243 mln zł, z czego dofinansowanie z budżetu Unii Europejskiej wynosi ok. 58,5 mln zł.

Na Stogach zmodernizowano ok. 3,7 tys. torów tramwajowych. Prace realizowane były na odcinku od skrzyżowania ul. Sucharskiego z ul. Wosia Budzysza, wzdłuż ul. Wosia Budzysza, ul. Stryjewskiego i ul. Nowotnej do pętli Stogi Plaża. Przebudowano także przystanki tramwajowe, które zostały włączone do monitoringu wizyjnego sieci TRISTAR, a także do systemu informacji pasażerskiej. Inwestycja zakłada też przebudowę istniejącego układu drogowego. Prace w tym zakresie jeszcze się nie zakończyły.

Wykonawcą prac na Stogach jest firma Aldesa Construcciones Polska Sp. z o.o. Koszt inwestycji to ponad 110 mln zł, z czego ponad 46 mln zł to dofinansowanie unijne.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
budowa
tory
torowisko
infrastruktura

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....