TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Co z nocnym metrem?
PAP/INFOTRAM - Opublikowano: 18.01.2013 09:40:26
Co z nocnym metrem?

Warszawscy radni opowiedzieli się w czwartek za utrzymaniem nocnych kursów metra w weekendy. Podczas czwartkowej sesji Rady Warszawy przyjęli w tej sprawie stanowisko. Likwidację nocnych kursów metra w weekendy w związku z oszczędnościami pod koniec ubiegłego roku zapowiedział ZTM. Przeciwko tej decyzji protestowali niektórzy mieszkańcy Warszawy. Protesty te spowodowały powolne wycofywanie się miasta z tej decyzji. Proszę ZTM o ponowne przeanalizowanie możliwości utrzymania nocnych kursów metra –mówiła w ubiegłym tygodniu Prezydent Warszawy Hanna Gronkieicz-Waltz. „Nie”nie powiedział też dyrektor ZTM-u. W rozmowie z InfoTram Leszek Ruta powiedział, że utrzymanie nocnych kursów metra jest możliwe, ale nie do godziny 3, jak ma to miejsce obecnie, ale go 1:30, 1:45. W kolejnych godzinach pasażerowie będą musieli korzystać z nocnych autobusów. Leszek Ruta poinformował nas też, że z nocnych kursów korzysta od sześciu do dziesięciu tysięcy pasażerów. Większość z nich to tzw. „imprezowicze”. Za przyjęciem stanowiska w sprawie utrzymania nocnych kursów metra zagłosowało w czwartek 53 radnych, jedna osoba była przeciwna, nikt nie wstrzymał się od głosu. Projekt stanowiska przygotowały kluby radnych PO i SLD. Jak podkreślono w stanowisku, zmiany wynikające z oszczędności w budżecie ZTM powinny być jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców Warszawy, dlatego zaapelowano o utrzymanie nocnych kursów metra w weekendy. Przewodniczący klubu radnych PO Jarosław Szostakowski powiedział, że jego klub jest za tym, by metro kursowało tak jak obecnie, do godz. 3 w nocy.

W przyjętym stanowisku godzina nie jest wskazana. Podczas debaty przyjęto poprawkę do stanowiska zgłoszoną przez PiS, aby metro nocą kursowało nie tylko w weekendy, ale także przed każdym dniem wolnym od pracy. Wcześniej radni PiS chcieli włączyć pod obrady osobny projekt stanowiska ws. utrzymania nocnych kursów metra. Radni PiS chcieliby, by metro kursowało całą dobę w weekendy oraz dni poprzedzające dni wolne od pracy. - Całodobowe kursy metra nie są możliwe ze względów technicznych - zwróciła uwagę radna PO Zofia Trębicka. Na czwartkowej konferencji prasowej przewodniczący klubu radnych PiS Maciej Wąsik powiedział, że w przyszłym tygodniu zostaną uruchomione linie telefoniczne, adresy mailowe i dyżury w biurze PiS, by mieszkańcy Warszawy mogli zgłaszać swoje uwagi dotyczące zmian w komunikacji miejskiej np. skrócenia tras linii autobusów, zmniejszenia częstotliwości ich kursowania. Radni PiS chcą m.in. dyskutować o \'programie tallińskim\'. Jak podkreślono, w stolicy Estonii, płacący tam podatki jeżdżą za darmo komunikacją miejską. Pod koniec ubiegłego roku ZTM zapowiedział, że w związku z oszczędnościami w budżecie spółki w wysokości 190 mln zł, nocne kursy metra w weekendy będą zlikwidowane. Obecnie podziemna kolejka kursuje nocami z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę do godz. 3. Likwidacja nocnych kursów miała przynieść 300 tys. zł miesięcznie. Na obecnych zasadach metro będzie jeździło na pewno do końca ferii zimowych na Mazowszu. W rozmowie z InfoTram Prezes Metra Warszawskiego Jerzy Lejk powiedział, że metro jest tylko operatorem i nie ma wpływu na to, w jakich godzinach kursują pociągi. Realizujemy rozkład zlecony przez ZTM –mówi Lejk. Przeciwko likwidacji kursów podpisy pod petycją w internecie składali niektórzy mieszkańcy Warszawy. Autorzy inicjatywy \'impreza na koniec nocnego metra w Warszawie\' zwrócili się w czwartek z prośbą o spotkanie do Metra Warszawskiego i urzędu miasta. O zachowanie nocnych kursów w ubiegłym tygodniu zwróciła się do ZTM prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. W związku z oszczędnościami, ZTM zapowiedział także zmniejszenie częstotliwości kursowania niektórych linii autobusów i tramwajów w święta i weekendy.    
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
metro
Warszawa
ZTM Warszawa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....