TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Coraz więcej wyremontowanych torowisk w Krakowie
InfoTram.pl - Opublikowano: 05.08.2020 09:45:33
Coraz więcej wyremontowanych torowisk w Krakowie (foto: UMK)

Ostatnie trzy lata to ogromna zmiana w zakresie poprawy infrastruktury tramwajowej - podaje krakowski Urząd Miasta.

Udało się zmodernizować ciąg do Bronowic wraz z pętlą w Bronowicach oraz ul. Karmelicką. Nowe torowisko oddano w ramach rozbudowy ul. Igołomskiej, wkrótce zakończy się przebudowa ul. Krakowskiej. W tym czasie na torach intensywnie pracowały ekipy utrzymaniowe. W planach na kolejne lata są dalsze inwestycje torowe na ulicach Starowiślnej, Kościuszki i Zwierzynieckiej, al. Solidarności czy ul. Ptaszyckiego.

W mieście istnieje blisko 200 kilometrów torów. W ciągu ostatnich trzech lat stan infrastruktury tramwajowej uległ zdecydowanej poprawie – czerwone odcinki zmieniły kolor na zielony. Jest to efekt przeprowadzonych inwestycji jak i prac serwisowych w ramach bieżącego utrzymania. Takie kompleksowe podejście w zakresie torów sprawiło, że niemal połowa torowisk, która była w nieodpowiednim stanie technicznym została poddana przebudowie lub pracom serwisowym.

Zgodnie z obietnicami władz miasta trwają przygotowania, aby w ciągu kolejnych lat zrealizować prace na torowiskach wzdłuż ulic: Starowiślnej, Kościuszki i Zwierzynieckiej, al. Solidarności czy ul. Ptaszyckiego. W przypadku przebudowy ulicy Starowiślnej – opracowana została koncepcja, analizowane są wyniki konsultacji społecznych, na podstawie których opracowany zostanie właściwy projekt. Z kolei dla przebudowy ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej – na ukończeniu jest opracowywanie dokumentacji projektowej oraz pozyskiwanie decyzji zezwalających na realizację prac. W przypadku al. Solidarności został ogłoszony przetarg na opracowanie dokumentacji. Taka dokumentacja jest już opracowywana pod kątem przebudowy torowiska tramwajowego w al. Jana Pawła II na odcinku od placu Centralnego do ul. Bulwarowej i w ul. Ptaszyckiego od ul. Bulwarowej do pętli Kopiec Wandy. Po opracowaniu dokumentacji planowany jest przetarg na realizację prac.

Zielone odcinki na mapie pokazują, jak ogromna zmiana nastąpiła w zakresie infrastruktury tramwajowej. To zasługa inwestycji oraz bieżącego utrzymania. W ostatnim czasie wiele prac zostało zrealizowanych, jeszcze kilka miejsc przed nami – zaznaczył Marcin Hanczakowski, dyrektor Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Zmiany widać w obrębie tzw. pierwszej obwodnicy miasta – ul. Straszewskiego, ul. Podwale, ul. Dunajewskiego, ul. Basztowa, ul. Westerplatte, ul. św. Gertrudy następnie na całym ciągu do Bronowic. Odcinkowe prace serwisowe usprawniły torowiska wzdłuż al. Pokoju, ul. Bieńczyckiej, al. Andersa, ul. Broniewskiego, ul. Mikołajczyka, ul. Kalwaryjskiej, ul. Wielickiej i ul. Teligi. Poza pierwszą obwodnicą zmiany pojawiły się m.in. na węzłach rozjazdów Korona, na rondzie Piastowskim, na rondzie Hipokratesa oraz na pętlach w Łagiewnikach, Mistrzejowicach i na Cichym Kąciku. Nowe torowisko pojawiło się wzdłuż ul. Igołomskiej w ramach jej rozbudowy. Wkrótce oddanie zostanie również torowisko wzdłuż ul. Krakowskiej.

Kolejne lata, które zgodnie z zapowiedziami będą nastawione na poprawę infrastruktury tramwajowej pod kątem inwestycyjnym i serwisowym, mogą sprawić, że wszystkie torowiska w mieście będą w dobrym stanie. To z kolei przełoży się na sprawne funkcjonowanie komunikacji tramwajowej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
remont
tory
infrastruktura
tor

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....