TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Dwa nowe Flexity w Karlsruhe
InfoTram.pl - Opublikowano: 07.08.2020 13:45:38
Dwa nowe Flexity w Karlsruhe

Bombardier Transportation dostarczył dziś (7 sierpnia) pierwsze dwa z 20 tramwajów FLEXITY z Wiednia do przedsiębiorstwa transportu publicznego Albtal-Verkehrs-Gesellschaft (AVG) w Karlsruhe.

AVG jest w trakcie modernizacji swojej floty lekkich kolei i zamówiła nowe tramwaje w 2018 roku, zwiększając łączną liczbę tramwajów FLEXITY do 62. Łączna wartość zamówienia to około 87 mln euro. 20 pojazdów ma zostać dostarczonych do połowy przyszłego roku.

Dzięki nowym pojazdom stale unowocześniamy naszą flotę, jednocześnie zwiększając liczbę pasażerów. Ponadto nowe lekkie pojazdy szynowe pozwolą nam zaoferować naszym pasażerom najwyższy możliwy komfort i wysokie standardy jakości, czyniąc transport publiczny bardziej atrakcyjną opcją dla mieszkańców regionu - powiedział Ascan Egerer, dyrektor techniczny AVG.

Cieszymy się, że tramwaje dotarły do ​​Karlsruhe dzięki zrównoważonemu transportowi kolejowemu. W nadchodzących tygodniach pojazdy zostaną przygotowane do eksploatacji, przetestowane i ostatecznie dopuszczone do obsługi pasażerów na miejscu. Ponieważ nowe pojazdy różnią się tylko nieznacznie pod względem technicznym od wagonów już eksploatowanych, oczekuję szybkiego zakończenia procesu autoryzacji - podkreślił Dirk Wunderlich, szef Business Unit German Cities w Bombardier Transportation.

Pojazdy dwusystemowe mogą poruszać się po śródmiejskiej sieci tramwajowej, a także na liniach kolejowych. Tramwaje oferują lepszy komfort i nowoczesny system informacji pasażerskiej, poprawiający ogólne wrażenia pasażerów. Ponadto pasażerowie będą mogli korzystać z sieci WLAN oraz przestronnych stref wielofunkcyjnych z dużą ilością miejsca na wózki inwalidzkie, wózki dziecięce i rowery.

Każdy z 37-metrowych tramwajów pomieści 244 pasażerów, z czego 93 może usiąść. Można połączyć ze sobą do trzech tramwajów FLEXITY, aby przewozić jeszcze więcej pasażerów w godzinach szczytu. Przy produkcji obu pojazdów w Wiedniu zaangażowanych było około 70 pracowników, którzy razem przepracowali kilka tysięcy godzin. Łącznie w obu pociągach zainstalowano około 80 kilometrów kabli - co odpowiada trasie mniej więcej tak długiej, jak granice miasta Karlsruhe.

Pociągi są również wykonane z materiałów nadających się do recyklingu i pomalowane farbą rozpuszczalną w wodzie, co stanowi cenny wkład w bardziej zrównoważoną mobilność transportu.

Około 1000 tramwajów FLEXITY firmy Bombardier jeździ w 42 niemieckich miastach, a ponad 5000 tramwajów i lekkich pojazdów szynowych firmy Bombardier z powodzeniem obsługuje pasażerów lub jest zamawianych na całym świecie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bombardier
Karlsruhe
Niemcy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....