TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

El-Cab w klastrze "Polski Autobus Elektryczny"
INFOBUS.PL - Opublikowano: 27.10.2017 10:58:28 2 komentarze
El-Cab w klastrze "Polski Autobus Elektryczny"

Klaster "Polski Autobus Elektryczny – łańcuch dostaw dla elektromobilności" zrzesza firmy z sektora motoryzacji oraz energetyki. Został utworzony z inicjatywy firmy Solaris w listopadzie 2016 roku. Do współpracy wówczas przystąpiły takie firmy jak: EC Grupa, Ekoenergetyka Polska, Impact Clean Power Technology, Medcom, Instytut Napędów i Maszyn Elektrycznych KOMEL, SKB Drive Tech, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Grupa ENEA(2017) oraz Politechnika Poznańska i Politechnika Warszawska.

Celem klastra jest współpraca na rzecz rozwoju e-mobilności, a w szczególności autobusów elektrycznych i komponentów służących do ich budowy, które będą oparte na rozwiązaniach technicznych opracowanych w Polsce.

Z początkiem października tego roku, do zacnego grona, dołączyła firma El-Cab sp. z o.o. z Bolechowa- Osiedle, producent wiązek kablowych, systemów zabudowy modułowej oraz tablic sterowania elektrycznego.

El-Cab prowadzi również działalność handlową, między innymi, w zakresie adaptacji systemów informacji pasażerskiej, agregatów prądotwórczych, systemów gaśniczych oraz wielu innych urządzeń elektrycznych i elektronicznych oraz mechanicznych, stanowiących wyposażenie autobusów, ale także pojazdów specjalnych, łodzi motorowych, jachtów, a także pojazdów wojskowych i szynowych.

Jednym z kluczowych segmentów działalności firmy El-Cab, jest E-mobilność, w której El-Cab zaangażowany jest od lat. Uczestniczył już w pierwszych polskich projektach i zabudowach prototypów autobusów elektrycznych.

Naszym celem jest by w znaczący sposób wzmacniać i rozwijać polską i europejską elektromobilność i przyczynić się do rozwoju polskiego nowoczesnego przemysłu autobusowego. Nasz potencjał, know-how, oraz gotowość do wyzwań i współpraca w ramach Klastra "Polski Autobus Elektryczny - łańcuch dostaw dla elektromobilności", z pewnością przyczynią się do wypracowania innowacyjnych rozwiązań technicznych, technologicznych i zdrowej komercjalizacji e-mobilności - powiedział Szymon Cofta- Członek Zarządu firmy El-Cab.

Prace rozwojowe Klastra, w których to El-Cab będzie czynnie uczestniczył, dotyczą w szczególności: opracowania dedykowanej konstrukcji autobusu miejskiego dla pojazdów elektrycznych, zarządzania energią w celu poprawy operacyjności pojazdów elektrycznych, poprawy parametrów technicznych napędów elektrycznych oraz magazynów energii, opracowanie dokumentacji oraz wykonanie instalacji elektrycznej autobusów, opracowania innowacyjnych metod ładowania baterii, wypracowania nowych standardów w obszarze kształcenia kadr inżynierskich w zakresie e-mobilności.

Jest nam niezmiernie miło i cieszy nas fakt, iż zostaliśmy przyjęci do tak szacownego partnerskiego grona jaki tworzy Klaster. Jestem pewien, że wykorzystamy nasze siły, by wygenerować silny potencjał w całym łańcuchu dostaw – podsumował Prezes Zarządu Hans- Jörg Otto.

W ramach klastra, jego członkowie będą mieli możliwość realizacji wspólnych projektów i przedsięwzięć. Zadania będą mogły być realizowane zarówno ze środków własnych, jak również przy współudziale funduszy pozyskiwanych z różnych źródeł.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
El-Cab
Solaris
elektrobus
  • realista – 27.10.2017

    No i po co się szarpać? Przecież wiadomo, że NCBiR wybierze porządną firmę, np. Ursus.

  • Polak – 30.10.2017

    [komentarz usunięty, powód: regulamin]

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....