TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Fokstrot już w Kijowie
INFOTRAM - Opublikowano: 12.10.2015 09:04:26 10 komentarzy
fot. Facebook W. Kliczko

Testowy Fokstrot jest już w Kijowe. W weekend, na paradzie tramwajów, mieszkańcy ukraińskiej stolicy mogli zobaczyć po raz pierwszy tramwaj dostarczony przez PESĘ. Wagon został zaprezentowany przez mera Kijowa Witalija Kliczko, który poinformował, że Fokstrot wyruszy na trasę po przejściu wszystkich procedur dopuszczeniowych.

?Dziś na paradzie tramwajowej widzimy różne tramwaje, ale jestem szczególnie zadowolony, że możemy zobaczyć także nowoczesny tramwaj najnowszej generacji, dostarczony przez polską firmę PESA? ? mówił Kliczko. ?Wagon do Kijowa dotarł w nocy z piątku na sobotę. Jest to nowoczesny, wygodny tramwaj z niską podłogą i specjalną rampą dla osób niepełnosprawnych? ? zachwalał Fokstrota Kliczko. ?Jest cichy, wyposażony w monitory, nadzór wideo, klimatyzację? ? mówił dalej mer Kijowa. ?W tramwajach można połączyć się z bezprzewodowym Internetem i naładować telefon. Jest to pierwszy tak nowoczesny tramwaj w Kijowie i gwarantuję, że nie będzie ostatnim? ? obiecywał Witalij Kliczko.

Tym samym zapewnił, że władze miasta robią wszystko, aby w stolicy pojawiło się jak najwięcej wygodnych, nowoczesnych środków transportu publicznego. Dodał, że rozmawiał z przedstawicielami PESY, którzy są skłonni rozważyć produkcję nowoczesnych tramwajów na Ukrainie.

Kliczko dodał też, że PESA to jedna z największych europejskich firm budujących pojazdy dla transportu szynowego. Władze miasta wysłały do producentów tramwajów zapytanie ofertowe w sprawie współpracy z Kijowa. Gotowość wyraziły PESA i lwowski Elektron. Owocem negocjacji mera Kijowa są testy Fokstrota w Kijowie. W ciągu 10 dni wagon ma wyjechać na linię.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoTram w samym Kijowie do wymiany jest około 450 wagonów, w ciągu najbliższych dwóch lat planowane są zakupy na poziomie 50 sztuk. PESA liczy na to, że uda się jej partycypować w wymianie floty taborowej w mieście. To dla nas potencjalnie duży rynek ? mówił nam podczas gdańskich targów Dariusz Skotnicki, dyrektor marketingu pojazdów szynowych rynku wschodniego.

Testy w Kijowie nie będą tylko prezentacją wagonu na Ukrainie. PESA chce także certyfikować swój produkt na tamtejszy rynek. Gdyby to się udało bydgoska firma byłaby pierwszym producentem, któremu ta sztuka się udała. A to znacznie poprawiłoby pozycję wyjściową PESY na starcie w ukraińskich przetargach.

Poniżej relacja Radia Svoboda z prezentacji Fokstrota i parady tramwajów w Kijowie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Fokstrot
Kijów
PESA
Ukraina
 • slavko – 12.10.2015

  no i wio koniku

 • Łukasz – 12.10.2015

  Na tle tamtejszego taboru Fokstrot musiał robić wrażenie. Fajnie by było jakby Pesa trafiła do stolicy kolejnego kraju.

 • Trainguru – 12.10.2015

  Trafi jeśli Polska lub unia dadzą Ukrainie pieniądze na ich zakup. Jeśli nie dadzą to wygra elektron który sprzedaje 5 członowe tramwaje za trochę ponad 4mln zł. .....pesa przy nich to zdziercy....

 • Karol – 12.10.2015

  Nawet jak Unia da to i tak kupią elektrona. Przecież Niemcy maja udziały w budowie elektronów.

 • slavko – 12.10.2015

  karol argument z doopy, bo i niemcy maja udziały w budowie fokstrotów

 • krakauer – 12.10.2015

  lepiej dla ukraińskiej gospodarki aby Ukraińcy rozwijali własne projekty !!

 • straphan – 12.10.2015

  Z jednej strony Fokstrot jest nominalnie drogi. Z drugiej strony w Pesie zalegaja 22 sztuki tych wagonow. Cos czuje, ze zostana sprzedane do Kijowa z duzym rabatem, byle tylko cokolwiek za nie dostac.

 • Combino – 12.10.2015

  @Trainguru: nie Pesa zdziercy (2 bańki za taki tramwaj to dużo? To zobacz ile Skoda bierze,nie mówiąc o ABS-ie),tylko ukraińska siła robocza pracuje za grosze i stąd efekt.@Straphan: Foxtrot kosztuje normalnie,ale nie oszukujmy się: nie da się konkurować cenowo z produktem,przy którym pracują ludzie za głodowe stawki,tak głodowe że wyjazd do pracy do Polski to dla nich saksy. A z tymi zalegającymi Foxtrotami to niekoniecznie musi być duży rabat,bo Moskwa ma w budżecie wpisane kolejne wagony i to Mosgortrans z UVZ-em będą się w sądzie o to tłuc.

 • tramchorzów – 13.10.2015

  kliczko powiedział ze to nieostatni tak nowoczesny tramwaj -bombardiera lub solarisa se zamuwiom -a niedzielni znawcy -nie tylko elektron ,na paradzie był Bogdan 743 -licencyjny bkm 743 z białorusi -a ten ma dobrom opinie i z 30 nich jeździ -dotego dwukierunek -a o becnie stadler kupił Białorusinów ,a to mocny konkurent dla elektrona co nie był jeszcze w kijowie ,byłtesz k8 nr503 z niskom wstawkom tesz cenowa taniocha z licencyjnych tatr t6b5.kiev chyba zbiera z niskom podłogom ,bo obecnie ma 6 tylko teraz typów ,po paradzie 8 .doszedł Bogdan i pesiak- tesz montują 15szt tatra kt3ua a cos wspominają o kolejnych- marne szanse pesy nawet z rabatem.

 • Combino – 13.10.2015

  ^^ Ale czy Ukraina to jedyna opcja? Jest choćby Kazachstan; Kazachowie mają więcej kasy i sporo taboru do wymiany ;)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....