TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

ForCity Smart Artic dla Tampere, Transtech wygrywa m.in. z PESĄ
SKODA, TAMPERE, FINLANDIA InfoTram - Opublikowano: 04.10.2016 14:30:39 12 komentarzy
ForCity Smart Artic dla Tampere (wiz. Skoda)

Transtech Oy, spółka zależna od Skoda Transportation, została wybrana jako dostawca wagonów dla nowobudowanego odcinka linii tramwajowej w Tampere. W przetargu pokonała PESĘ, CAF i Stadler Rail Valencia.

Trzecie co do wielkości miasto w Finlandii otrzyma w pierwszej fazie piętnaście do dwudziestu nowoczesnych tramwajóq ForCity Smart Artic. Oferta obejmuje również dziesięcioletnią pełną obsługę pojazdów i opcję na zakup dodatkowo do 46 tramwajów z możliwością przedłużenia okresu utrzymania pojazdów nawet o trzydzieści lat.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że będziemy dostarczać nasze nowoczesne pojazdy z rodziny ForCity do kolejnego miasta. W tym roku otrzymaliśmy zamówienia na tramwaje w niemieckim Chemnitz, tureckim Eskişehir i Rydze na Łotwie. Wygranie przetargu na tramwaje w Finlandii jest dowodem, że przejęcie pakietu kontrolnego w fińskiej firmie TRANSTECH można ocenić pozytywnie. Škoda Transportation z powodzeniem kontynuuje swoją strategię działania na zachodnich rynkach, do których należy również wymagający rynek skandynawski" ? mówi Zdeněk Majer, wiceprezes Škoda Transportation Grupy i przewodniczący TRANSTECH Oy.

"Pojazd dla Tampere oparty jest na know-how wagonów dla Helsinek. Decyzja miasta Tampere cieszy nas i potwierdza, że ??wybrane zostały nowoczesne, a jednocześnie sprawdzone rozwiązania techniczne, połączone z atrakcyjnymi warunkami handlowymi. W przetargu, udało nam się pokonać silną konkurencję ? cenionych producentów taboru. Nowe tramwaje będą produkowane w zakładzie spółki TRANSTECH w Finlandii. Oczekujemy, że ostateczne podpisanie umowy nastąpi dopiero po zatwierdzeniu decyzji przez radę miasta Tampere, która spotyka się 24 października 2016" - mówi Matti Haapakangas, zastępca Prezesa TRANSTECH Oy. Wartość kontraktu będzie zależała od ostatecznej ilości tych pojazdów i waha się od 3,2 do 3,8 mln. EUR za tramwaj.

Kilka nowoczesnych tramwajów ForCity Smart Artic pracuje w Helsinkach, stolicy Finlandii. Te tramwaje są również produkowane przez TRANSTECH. Przewoźnik z Helsinek zamówił w TRANSTECH czterdzieści niskopodłogowych pojazdów. Pierwsze trzynaście tramwajów już jeździ w stolicy.

Firma Transtech jest największym producentem pojazdów szynowych w Finlandii. Została założona w roku 1985. Jej główne produkty to piętrowe pociągi Pushpull, tramwaje i produkty inżynieryjne. Obecnie zatrudnia około 500 osób.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Skoda
 • zibi – 04.10.2016

  Sprzedać towar to należy mieć dobry, ale bardzo dobry marketing Pesa takowego nie posiada czy w Finlandii ma poważnego przedstawiciela który umie się dobrze zakręcić samo się nie sprzeda .

 • krakowianin – 04.10.2016

  Cóż , produkty PESA jednak nie cieszą się zaufaniem odbiorców w Europie !

 • www – 04.10.2016

  Bez przesady. Finowie wybrali swój produkt, który został przygotowany pod kątem Helsinek. I co w tym dziwnego? Sami też kupujemy przede wszystkim polskie tramy. A to że Skoda kupiła Transtecha nie ma znaczenia.

 • Trainguru – 04.10.2016

  Finowie nie byli naiwni gospodarcz.....Panie Zaboklicki sam Pan tego chcial...

 • Elektronik – 05.10.2016

  @Trainguru jakoś Finlandia nieźle na tym wychodzi, że bierze od swoich, tym samym słowa Pana Zaboklickiego zyskują potwierdzenie, że tak się postępuje w innych krajach. Zresztą wczoraj pojawiła się informacja, że rząd Francji szykuje pomoc dla Alstomu. Sorry @Trainguru, ale życie pokazuje, że twój sarkazm jest nietrafiony.P.S. @krakowianin weź człowieku przestań spamować swoimi trollowskimi odzywkami.

 • Trainguru – 05.10.2016

  Tak bedziemy doplacac do Pana Zaboklickiego tak samo jak do kopalń i wieli innych rzeczy. Panu Jakubasowi za to nie doplacimy bo go nie lubimy.

 • SkodaPolsko – 05.10.2016

  SKODA To jest to A Pesa to jest cos co nic nie przypomina

 • Combino – 05.10.2016

  Ależ tu się "znaffcy" wypowiadają. No to teraz małe wyjaśnienie: Transtech od początku miał zaklepane Tampere (tak samo jak i Turku; jeśli w Turku będzie cokolwiek innego,to DOPIERO BĘDZIE MEGASENSACJA!); do tego stopnia,że nawet się nie kryli z wizkami nowej wersji Artica przygotowanej specjalnie dla tych miast (ostatecznie nieco się zmieniła,tak samo zresztą jak np. częstochowski Twist). Jak się ma swojego producenta,to się daje przede wszystkim jemu zamówienia (tak samo jak VR: swoich EZT Finowie nie produkują,podobnie z lokami,ale zgadnijcie kto będzie robił wagony? ;) ).I jak już ktoś zauważył,Skoda nie ma tu nic do rzeczy. Miał to wziąć Transtech i wziął Transtech. Bo z tego wagonu takie ForCity jak z CityLinka Stadler ;)

 • max – 05.10.2016

  Czyżby Newag ze Skodą takie cudo wystawił na przetarg dla Krakowa?

 • Tomek – 05.10.2016

  @maxa miałabyś coś przeciwko? :) z resztą wygląd to kwestia drugorzędna (patrz Krakowiak - dla mnie sylwetka cudo, ale o jajach i problemach jakie dość mocno trapiły ww. tramwaje, szczególnie w początkowej fazie eksploatacji w Krakowie, będę pamiętał długo), najważniejsze żeby dobrze i długo służyły mieszkańcom.

 • Combino – 06.10.2016

  @max: raczej mało prawdopodobne; raz że wózki,dwa że byłby to prototyp (w o niebo większym zakresie niż skrócony Krakowiak) trzy że nie wiem czy nawet przy desperacji Newagu udałoby się zejść dość nisko z ceną.

 • J2m – 12.10.2016

  Newag nic Krakowowi nie zaproponuje , a Nevelo to tylko średnio udany prototyp.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....