TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Grudziądz planuje zakup nowych tramwajów
InfoTram - Opublikowano: 23.03.2016 12:46:49 13 komentarzy
Grudziądz planuje zakup nowych tramwajów

Nowa perspektywa unijna to nowe plany zakupowe. Także wśród przewoźników tramwajowych. Od jakiegoś czasu informujemy o zamierzeniach kolejnych miast. Dziś pora na najmniejsze polskie miasto z tramwajami, a więc Grudziądz.

Otóż jak się dowiedzieliśmy tamtejszy Urząd Miasta chciałby, w nowej perspektywie unijnej, pozyskać środki na zakup 12 niskopodłogowych tramwajów. Dofinansowanie może wynieść nawet 85%.

Dziś flota MZK Grudziądz składa się z wagonów Duwag GT8 oraz osiemsetpiątek z Konstalu. Część z tych ostatnich została zmodernizowanych przez ZNTK Mińsk Mazowiecki i PESĘ. Na dzień dzisiejszy do obsługi linii T2 przewoźnik potrzebuje 8 składów. Rezerwa jest dosyć spora, Grudziądz dysponuje bowiem 17 składami. Ale. W chwili obecnej uruchamiana jest zaledwie jedna linia, wspomniana T2. Obsługą liniową, poza kursami zjazdowymi i wyjazdowymi z zajezdni nie jest objęty odcinek do dworca kolejowego. Plany obejmują powrót liniowych tramwajów także tutaj. Z informacji do jakich dotarliśmy wynika, że są one dość realne.

Zakup 12 nowoczesnych wagonów tramwajowych pozwoliłby na wymianę znacznej części eksploatowanego obecnie taboru. Gdyby udało się pozyskać unijne środki nowe tramwaje mogłyby wyjechać na ulice Grudziądza już w 2017 roku. Przypomnijmy, że miasto, jako jedno z nielicznych, nie zakupiło żadnych wagonów w ramach poprzedniej perspektywy unijnej. Udało się to natomiast innym ośrodkom z kujawsko-pomorskiego czyli Toruniowi i Bydgoszczy. Oba miasta zakupiły pojazdy wyprodukowane przez PESĘ. Swego czasu w Grudziądzu testowany był jeden z wagonów, wyprodukowanych w Bydgoszczy. Czy w przyszłości podobne pojawią się na stałe? Zobaczymy. Na ostatnio zorganizowanym w Grudziądzu seminarium o zaletach nowoczesnych tramwajów opowiadał przedstawiciel Solarisa. To oczywiście nic nie znaczy, ale nie możemy wykluczyć, że walka właśnie o to kujawsko-pomorskie miasto rozegra się między tymi firmami.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Grudziądz
Grudziądz
 • aaa – 23.03.2016

  Dobra dobra wygrała Pesa po co te przetargi

 • adwokat – 23.03.2016

  Rok 2016 będzie "czarny" dla Pesy

 • kubex – 23.03.2016

  Patrząc na obecny tabor, pewnie wygra Pesa, bo najtańsza.

 • grudziądzanin – 23.03.2016

  O nowych tramwajach mówi się od dwóch lat.

 • WooQash – 23.03.2016

  "Dziś flota MZK Grudziądz składa się z wagonów Duwag GT6" WUT? Jakie GT6? Nie ma takich tramwajów w mieście od ponad 5 lat. Mamy Duwagi, ale GT8.

 • WooQash – 23.03.2016

  "[...] oraz Konstali 805N"Aha i takie dopełnienie do poprzedniego. W Grudziądzu nie ma 805N, tylko 805Na i 805Nb, a to różnica!

 • z – 24.03.2016

  Który producent posiada niska-cza za 4,5 miliona może startować,Należy ustawić przetarg tak aby producenci się zainteresowali przetargiem to i cena będzie dobra,można jeszcze wpisać klauzule o terminowych dostawach w ubiegłych latach ale to wszystko zależy od zamawiającego.

 • Hanys z rzyci – 24.03.2016

  Pesa wygra jak nic. To dla nich heimspiel.

 • frank – 24.03.2016

  Ale niskopodłogowe czy częściowo /Modertrans/?

 • etner – 25.03.2016

  W Grudziądzu wystarczą 134N

 • Combino – 25.03.2016

  @etner: po pierwsze,Grudziądz ma mało kasy,więc na Jazzy na pewno nie będzie się porywał. Po drugie,tam lepsze byłyby wózki obrotowe,bo dopiero co wyportkowali się na remonty torów i to tak,że w kwestii taboru starczyło tylko na głęboką modernę sześciu akwariów.

 • max – 26.03.2016

  @Combino - Dokładnie powinny być wózki takie jak mają "Krakowiaki"

 • Makabar 600 – 24.02.2017

  Pierwsza sprawa. Pesa to wątpliwej jakości tramwaje - za dużo elektroniki jak na tak małego przewoźnika + niszczenie torowisk które wynika z konstrukcji wózków. Druga Jazz jest dedykowany na "dużą" skrajnię. Trzecia - brak wizji rozwoju sieci tramwajowej Grudziądzu przez kolejne władze miasta od 1996 roku. Czwarta - jak nieoficjalnie się mówi - Grudziądz potrzebuje tramwajów "prostych" z niską podłogą - a zatem Modertranz Beta zostaje vel wagony niemieckie (tak jak w Gdańsku) po modernizacji.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....