TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Jaki Moderus Beta dla Wrocławia?
- Opublikowano: 14.05.2015 20:28:39 18 komentarzy
Jaki Moderus Beta dla Wrocławia?

Jak już informowaliśmy na łamach InfoTram na przełomie kwietnia i maja MPK Wrocław rozstrzygnęło przetarg na dostawę tramwajów niskopodłogowych wybierając ofertę firmy Modertrans Poznań. Firma z Poznania zaoferowała tramwaj z rodziny Moderus Beta. Wagon dla Wrocławia - Moderus Beta MF19 - będzie rozwinięciem dobrze znanej konstrukcji pojazdu, który można spotkać na torowiskach w Poznaniu czy w Szczecinie.

Przypomnijmy, że Moderus Beta to tramwaj jednoprzestrzenny i trójczłonowy, w którym środkowy segment jest niskopodłogowy. Jak informuje Maciej Kin z Modertransu takie rozwiązanie niewątpliwie ułatwia podróżowanie osobom niepełnosprawnym, starszym i opiekunom z wózkiem dziecięcym. Pudło pojazdu jest tak ukształtowane, aby zmniejszyć prześwit między przystankiem a podłogą tramwaju. Szyby w części pasażerskiej są przyciemnione. Nowatorska jest konstrukcja czoła tramwaju z przednimi, giętymi, panoramicznymi szybami. Tramwaj wyposażono w szerokie drzwi otwierane na zewnątrz dzięki czemu wymiana pasażerów jest zdecydowanie sprawniejsza.

Beta dla Wrocławia zostanie doposażona m.in. w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej, inteligentne światła do jazdy dziennej oparte na diodach technologii LED czy też w nowoczesny i przyjazny dla pasażerów system informacji pasażerskiej.

Wrocław to kolejne po Poznaniu, Szczecinie, Katowicach i Chorzowie miasto które będzie posiadało tramwaje marki Modertrans. W zeszłym roku Tramwaje Śląskie zamówiły u poznańskiego producenta wagony z tej samej rodziny. Moderus Beta dla Śląska to wersja dwukierunkowa.

Modernizowane częściowo niskopodłogowe tramwaje z rodziny Moderus Beta wożą pasażerów także w Gdańsku, Elblągu i Krakowie- informuje przedstawiciel producenta.

Jak dodaje Maciej Kin Moderus Beta jest konstrukcją rozwojową, gdzie o ostatecznym kształcie i konfiguracji pojazdu decyduje klient, jego wymagania i zasobność portfela. A sam Modertrans z roku na rok staje się coraz większym i silniejszym graczem na polskim rynku lekkich pojazdów szynowych ? twierdzi przedstawiciel producenta z Poznania.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Modertrans
Moderus
MPK Wrocław
Moderus Beta
 • Igor – 14.05.2015

  Skąd im nagle Kraków wyrósł?

 • Combino – 14.05.2015

  Przecież to Protram zrobił dla MPK przeróbkę tego N8C. A z Chorzowem to przegięli,bo to jedna sieć TŚ (razem z Kato; zresztą wagony mają trafić do zakładów Gliwice i Będzin). No i "konstrukcja rozwojowa"... normalnie padłem. Ciekawe,czy wrocławskie Moderusy Bieda też będą w wersji "wibrator" jak poznańskie? ;)

 • sanders – 14.05.2015

  Jakim Krakowie!!!! co to za facet co to za firma co nie wiedzą gdzie ich wyroby jeżdzą

 • krakus – 14.05.2015

  "Maciej Kin" kto to ? Moderus Beta w Krakowie , facet przeszedł siebie Kraków 105-tek i ich podobnych się pozbywa nie zamawia

 • szczep – 14.05.2015

  Na wizulce ma nad pierwszymi drzwiami napis MODERTANS , co to zmiana nazwy czy "R" im znikło ?

 • Busiak – 14.05.2015

  Jak mamy takie "rozwojowe" pojazdy kupować to ja wolę Ikarusy :-) Pan opowiadający o zaletach swojego produktu zapomniał dodać że ma koła, a to przecież ważne udoskonalenie pozwalające poruszać się po szynach:-)

 • z – 15.05.2015

  Widzę różnice miedzy znanymi wersjami a nową propozycją,proszę się przyjrzeć drzwiom oraz częścią niską.Odnośnie wibrator-owania nie widzę różnicy pomiędzy betą a combino,wszystko zależy od stanu technicznego egzemplarza.

 • Tomek – 15.05.2015

  Odpowiedź do Combino: Tramwaje Śląskie mają siedzibę i centralę w Chorzowie więc wymienienie tego miasta jest odpowiednie i nawet bardziej prawidłowe niż Katowic.

 • 123 – 15.05.2015

  No co Beta jak Beta. To jest tramwaj przewidywalny i nic tu się nie da ugrać. Jak się ogłasza taki przetarg to się dostaje takie tramwaje. Tyle.

 • pes – 15.05.2015

  @igor Modertrans miał chyba opracować w stawkę do gt8.....i tak też zrobił kończąc na 1A co z Krakowiakami PESY....W tym tygodniu miały zacząć przybywać ????

 • pes – 15.05.2015

  @ igorhttp://www.skyscrapercity.com/showthread.php?p=82460545INFORMACJA O WYNIKU POSTĘPOWANIAo udzielenie zamówienia sektorowego na:?Wykonanie projektu modernizacji wagonów GT8S w zakresie:- wykonania projektu nowego, niskopodłogowego członu środkowego o wysokości podłogi ~350 mm, z drzwiami po obu stronach o szerokości ok. 1300 mm, o długości wynikającej ze skrajni kinematycznej wagonów tramwajowych wg PN-K-92008,- wykonanie projektu zabudowy drzwi za kabina motorowego (po lewej stronie) w członie A i B?w trybie przetargu sektorowegoznak sprawy: FZ-281-123/111. Otwarcie ofert odbyło się w dniu 26.07.2011r2. Wybrano najkorzystniejszą ofertę złożoną przez:MODERTRANS POZNAŃ Sp. z o.o.I jeden gt8 ma niską wstawkę

 • Combino – 15.05.2015

  @Tomek: co nie zmienia faktu,że to jedna sieć i sformułowanie Modertransu miało za zadanie stworzenie mylnego wrażenia że ich produkt jest popularniejszy niż jest.

 • advisor – 18.05.2015

  @pesBędzie offtopic, ale może zostanie mi to wybaczone. Dwa pierwsze Krakowiaki mają do końca miesiąca przyjechać koleją w całości (jestem w szoku O_O)Reszta od czerwca do października - to ostatni i tym razem nieprzekraczalny terminarz. Każda obsuwa będzie już skutkowała karą.

 • sanders – 18.05.2015

  @advisor Jak je KJ z Krakowa jutro odbierze

 • jatal. – 18.05.2015

  @ advisor -Gdybyś nie informował o własnej nadinterpretacji to można byłoby "wybaczyć", ale niestety... tym razem bez sensu sugerujesz że wcześniejsze terminy to niby podpisywano jako nieostateczne (przejściowe) i nieprzewidujące kar.

 • Combino – 18.05.2015

  @advisor: tym razem nie zostanie. Zaczynasz zachowywać się jak gość na RK,który wszędzie (niezależnie od tematu) wtyka biadolenie na stan trasy Kraków - Katowice.

 • advisor – 19.05.2015

  @jatalByło forsowane rozwiązanie, by MPK dogadała się z PESĄ w sprawie Krakowiaków. Ten terminarz to właśnie efekt dogadania się - VIN 1 i VIN 2 są praktycznie gotowe, więc jeśli hala PESY nie spłonie/zawali się/wyleci w powietrze/stanie się inne nieszczęście to nic nie zakłóci dostaw. Jakieś ramy czasowe być muszą, bo umowa tego wymaga. Termin "aneks do umowy" coś mówi?@CombinoOstrzegłem, że będzie off-topic, bo pes zadał pytanie. Ja tylko udzieliłem odpowiedzi, nie ciągnę dyskusji.

 • jatal. – 19.05.2015

  @ advisor-Nie musisz mi niczego tłumaczyć bo jak jest, wiem lepiej od Ciebie.Znowu piszesz bez sensu, bo jak się przypadkiem nawet cała Pesa spali/zawali albo w drodze do Krakowa jakiś samoloty będą regularnie spadać na kolejne transporty to i tak skończy się zwykłą zmianą umowy i brakiem kar. To dobry przykład ile jest wart poprzedni wpis że "TYM RAZEM to już będzie OSTATNI RAZ pod groźbą NAJPRAWDZIWSZYCH KAR"?Nie zwalaj odpowiedzialności na @pes. Gdybyś tylko odpowiedział, podając fakty nie byłoby "kurzu", ale jak zwykle musiałeś negatywnie skomentować. Nie udawaj więc że nie rozpocząłeś dyskusji. Pytanie też na ile celowo (w wiadomym celu dyskredytacji) użyłeś słowa "forsować", które w żaden sposób nie wiąże się z "dogadać"? Być może go po prostu nie rozumiesz jednak wtedy nie miej pretensji do innych że potrafią czytać.Z tego wszystkiego wychodzi jedyna odpowiedź - czas pogodzić się z tym że czego byś nie pisał fakty mówią za siebie - nie ma żadnych podstaw do naliczania kar za dostawę w terminie.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....