TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Jest szansa na kolejne dostawy Fokstortów do Moskwy?
INFOTRAM - Opublikowano: 14.12.2015 10:14:35 13 komentarzy
Jest szansa na kolejne dostawy Fokstortów do Moskwy?

Pojawiło się światełko w tunelu. Jest szansa na kontynuację dostaw Fokstrotów dla Moskwy. Rosyjska gazeta ?Moskwa? poinformowała, że straty, wynikające ze zmiany kursu rubla w stosunku do euro miałyby zostać pokryte przez producenta, który zobowiązał się do świadczenia usług dodatkowych, w tym serwisowania pojazdów w cenie promocyjnej. Pewne jest, co nie jest żadną nowością, że PESA i jej rosyjski partner wykazują gotowość do kontynuowania dostaw Fokstrotów. Teraz jednak pojawiają się nowe okoliczności, zwłaszcza gotowość do świadczenia wspomnianych usług. Jak widać z powyższego obie strony dążą do sfinalizowania kolejnych dostaw.

O gotowości do kontynowania dostaw Fokstrotów dla Moskwy zapewniał nas we wrześniu Dariusz Skotnicki, dyrektor marketingu pojazdów szynowych rynku wschodniego w PESIE. Od tego czasu nic się nie zmieniło. Część wagonów dla rosyjskiej stolicy została już wyprodukowana i czeka na bydgoskim placu.

Według gazety ?Moskwa? PESA jest wiarygodnym dostawcą, zaś rosyjska stolica chciałaby pozyskać następne Fostroty. Tamtejszy przewoźnik i pasażerowie są zadowoleni z nowych tramwajów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Moskwa
Fosktrot
 • allensteiner – 14.12.2015

  "Historycznego sukcesu" zatem ciąg dalszy. Ciekawe jakie straty na tym kontrakcie poniesie PESA bo o zarobionych pieniądzach mogą zapomnieć. Teraz to ruskie będą dyktować ceny a pesa będzie grzecznie przytakiwać. Ewentualnie gotowe i nieodebrane (czytaj; niechciane przez nikogo) wagony można rozczłonkować i sprzedać działkowiczom jako budki na grabie, łopaty i inne motyki.

 • Hmmm – 14.12.2015

  Hehe racja pesa modli się o to żeby odzyskać kasę z materiałów. Sprzedadzą im resztę po kosztach.

 • Wiktor – 14.12.2015

  Rozumiem panowie komentujący powyżej, że ten aneks w pierwszej kolejności wylądował na waszych biurkach i znacie wszelkie jego szczegóły, że takimi mądrościami się z nami dzielicie? Bo mam wrażenie, że wy zwyczajnie...

 • Bartek – 14.12.2015

  Bardzo fajnie że to portal ekspercki. I tylko tacy się tu wypowiadają. Panowie zanim zaczniecie komentować to pomyślcie. Pesa ma wyprodukowane 25? Fokstrotów? stoja, plac zajmują i nie zarabiają a dodatkowo zamrożone w nich są pieniądze. To popierwsze. Po drugie za Fokstrony dostarczone Pesa kase otrzymała. Po trzecie jak by miała stracić to by wolała przerobic wózki i opchnąc po kosztach gdzies w Polsce bo w razie ewentualnego serwisu taniej po POolsce jeździć a nie po Rosjii... to tak tylko podstawowe informacje. Wiec prośba. zanim zaczniecie komentowac pomyślcie. Pozdrawiam

 • bart1728 – 14.12.2015

  trollujecie:)

 • new – 14.12.2015

  Być może, prawdopodobnie, dobrze by było gdyby Moskwa kupiła coś od Pesy na mistrostwa świata w piłce nożnej w 2018 r..

 • allensteiner – 14.12.2015

  Panie Bartłomieju ekspercie od siedmiu boleści, żeby to opchnąć gdzieś w Polsce trzeba by było zeskrobać tak gdzieś po 5cm każdego z boczków na całej długości żeby mogło to jeździć w naszych skrajniach. W szerokość .2,5 metra łapie się tylko Olsztyn który jednak ma w głębokim poważaniu jednokierunki. Więc kto ci to kupi w pl nawet po kosztach jak trzeba by było demolować całą sieć i przystosowywać do szerszej skrajni?

 • von Preuss – 14.12.2015

  Teraz cała nadzieja pesy w tym że te tramwaje zakupi znany wielbiciel wszystkiego co jest "made in pesa" wielki "znafca trombajów" vicehrabia "Grubas z Bydgoszczy" ostatnio występujący pod szyldem "der dicke oberschlesier aus bromberg". Aż dziw bierze że jeszcze się nie udzielił w temacie. Chory jest czy co?

 • Combino – 14.12.2015

  Coś mi się zdaje,że wszystkim powyżej (łącznie z Infotram) umknął jeden istotny niuans: na tamtejszym rynku oficjalnie jako producent występuje UVZ i to oni biorą na klatę ten darmowy serwis,a nie Pesa ;)

 • Buhaha – 14.12.2015

  Buahahha i co sprzedajemy dalej. A newag zrobił jednego nawalilo i gnije w krzakach. Buahahha kasa od ruskich popłynie szerokim strumiemien

 • Bartek – 14.12.2015

  Moze i ekspert od siedmiu boleści, przynajmniej nie hejter:)

 • Combino – 14.12.2015

  @Allensteiner (czyżby kolejne wcielenie "światowego"?): kto kupi? Na przykład ktoś,kto ma i tak 100% taboru przeznaczonego do huty (nie mylić z Nową Hutą) i tyle tras głębokiego remontu,że dostosowanie reszty do skrajni rosyjskiej nie będzie aż taką rewolucją (wózki oczywiście zmiana na 1435mm). Tak,pisze o Gorzowie. Ale idą na Wschód,więc nie ma tematu.

 • InfoTram – 16.12.2015

  Combino. Nie umknął nam. Piszemy przecież "Pesa i jej rosyjski partner". Trudno spodziewać się, żeby tramwaje były serwisowane w Bydgoszczy, skoro jest na miejscy UVZ.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....