TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Kampania 2018: Zysk obiecuje premetro w Poznaniu
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 05.09.2018 14:30:18
Kampania 2018: Zysk obiecuje premetro w Poznaniu

Budowę premetra w Poznaniu, w oparciu o Poznański Szybki Tramwaj, zapowiedział w środę - 5 września - kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Poznania Tadeusz Zysk. Rozwiązania komunikacyjne to pierwszy z ogłoszonych elementów programu wyborczego kandydata.

Zysk podkreślił, że koncepcja premetra – opierającego się o schemat Poznańskiego Szybkiego Tramwaju – ma być "arterią krwionośną" systemu komunikacyjnego miasta.

Według jego propozycji, trasa premetra miałaby przebiegać między Os. Sobieskiego i Dębcem – łącząc północny i południowy Poznań, a także między Ławicą, a Franowem – i tym samym stanowić ciąg między wschodem i zachodem Poznania. Dodatkowo, w samym centrum Poznania, między Aleją Polską, a ul. Podgórną wybudowany miałby zostać ok. 4,5-kilometrowy tunel, w którym na tym odcinku przejeżdżałoby premetro.

Kandydat powiedział, że Poznań stać na taką inwestycję. Jak mówił, "1 kilometr premetra na powierzchni wynosi ok. 10 mln, 1 kilometr premetra w tunelu – wynosi ok. 10 razy więcej, czyli ok. 100-130 mln zł". "Proponuję, aby w ciągu najbliższych 5-7 lat rozpocząć prace studyjne nad tym, jak premetro ma przebiegać" - dodał.

Zysk tłumaczył, że jednym z możliwych źródeł finansowania inwestycji mogłoby być partnerstwo publiczno-prywatne, lub środki z funduszy zewnętrznych, np. Unii Europejskiej, lub Bank Gospodarstwa Krajowego.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Poznania podkreślił, że koncepcję premetra i całego systemu transportu miejskiego w stolicy Wielkopolski powinna uzupełniać dodatkowo Poznańska Kolej Obwodowa. Jak tłumaczył, realizacja tej inwestycji wymagałaby dostosowania istniejącej obwodnicy towarowej miasta do potrzeb pasażerskich, oraz budowę nowych przystanków i ich integrację z istniejącą infrastrukturą transportową miasta. Powstać miałyby także nowe wiadukty.

Zdaniem Zyska, takie rozwiązanie przyczyniłoby się także do znaczącego wzrostu atrakcyjności inwestycyjnej terenów położonych m.in. na Strzeszynie, Szczepankowie, czy Naramowicach.

Zaprezentowane w środę na konferencji prasowej rozwiązania dotyczące systemu transportu publicznego w Poznaniu, to pierwszy z elementów programu wyborczego Tadeusza Zyska.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na urząd prezydenta Poznania urodził się w 1953 roku; jest prezesem wydawnictwa Zysk i S-ka, psychologiem i socjologiem. Prowadzone przez niego wydawnictwo należy do największych w Polsce. W 2015 roku Zysk bezskutecznie ubiegał się o mandat poselski z list PiS. Zasiada we władzach poznańskich struktur Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jest bezpartyjny.

W październikowych wyborach samorządowych Zysk zmierzy się z ubiegającym się o reelekcję prezydentem Jackiem Jaśkowiakiem (kandydat PO i Nowoczesnej) oraz kandydatem lewicy Tomaszem Lewandowskim. Jako niezależny kandydat, z poparciem b. prezydenta Ryszarda Grobelnego, wystartuje prawnik Jarosław Pucek. Start zapowiedziała też prezes Stowarzyszenia Prawo do Miasta Dorota Bonk-Hammermeister, oraz menager i miejski aktywista z Grunwaldu Włodzimierz Nowak. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kampania
metro
PST
MPK Poznań

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....