TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Mieszkańcy Gocławia znowu protestują. Powodem wycinka drzew
InfoTram.pl - Opublikowano: 01.06.2020 14:45:40
Mieszkańcy Gocławia znowu protestują. Wycinka drzew

Wycięcie setek drzew i zasypanie tzw. dolinki zieleni na Gocławiu planuje się w związku z budową drogi i linii tramwajowej na odcinku od Bora-Komorowskiego do al. Stanów Zjednoczonych. Mieszkańcy się na to nie godzą i zbierają podpisy pod petycją do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Tramwaj na Gocław był jedną z obietnic wyborczych Rafała Trzaskowskiego ubiegającego się o urząd prezydenta stolicy. Miał to być tramwaj ekologiczny, cichy, sunący po zielonym torowisku. Jednak plany się zmieniły. W kwietniu ubiegłego roku Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ogłosił zamówienie na opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej budowy drogi. Specyfikacja zamówienia przewiduje, że w liniach rozgraniczających ulicę projektant musi zostawić rezerwę dla planowanego torowiska.

Jezdnia wraz chodnikami i torowiskiem tramwajowym ma – według nowych planów – przebiegać obecnym pasem zieleni nazywanym przez mieszkańców "dolinką zieleni" lub "wąwozem" - jednym z niewielu miejsc rekreacji w tej okolicy.

"Dolinka zieleni" znajduje się w zagłębieniu. Budynki przy ul. Bora-Komorowskie usytuowane są na niewielkiej skarpie. Różnica terenu wynosi kilka metrów. "Obecne rozwiązania drogi przewidują podniesienie terenu, do rzędnych istniejących osiedli mieszkaniowych" – poinformowała Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych (ZMID) w odpowiedzi na petycję mieszkańców zrzeszonych w Stowarzyszeniu "Z Rezerwą". ZMID wyjaśnił ponadto, że "część drzew kolidujących z rozwiązaniami inwestycji drogowej zostanie przeznaczona do wycinki".

"Zgodnie z założeniami istniejące obniżenie zostanie podniesione o kilka metrów. Pomijając fakt, że będziemy mieli drogę i torowisko na wysokości mieszkań, to przede wszystkim oznacza likwidację całej roślinności na tym terenie" – mówi Sylwia Winnicka ze Stowarzyszenia "Z Rezerwą". Nie zadowala jej przewidywane przez ZMID obsadzenie drogi szpalerem drzew. Mieszkańcy woleliby, aby obecnie rosnące drzewa zostały zachowane.

Winnicka wskazuje, że zgodnie z odpowiedzią na petycję "ZMID nie zamierza uzyskiwać osobnej decyzji środowiskowej ws. drogi". Wyjaśnia, że "stara decyzja dla tramwaju, budowy tej drogi nie obejmuje". Podkreśla, że w sprawie inwestycji drogowej nie będzie również konsultacji społecznych.

Na razie miasto zarezerwowało pieniądze jedynie na wykonanie dokumentacji projektowej. Środki na realizację inwestycji nie zostały zabezpieczone. Dlatego członkowie stowarzyszenia uważają, że nie jest za późno, aby plany zmienić i zbierają podpisy pod kolejną petycją do prezydenta Rafała Trzaskowskiego o wstrzymanie planów budowy drogi, która wiąże się z wycinką drzew i zasypywaniem "dolinki zieleni". (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
linia
budowa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....