TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Modernizacja sieci tramwajowej w Grudziądzu
PAP,UM GRUDZIĄDZ - Opublikowano: 09.11.2010 20:04:21 4 komentarze
Modernizacja sieci tramwajowej w Grudziądzu

Prezydent Robert Malinowski i Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki podpisali 3 listopada umowę na dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego projektu pn. „Modernizacja sieci tramwajowej w Grudziądzu'.

Całkowita wartość inwestycji - 52 644 984,74 zł, kwota dofinansowania - 25 438 800 zł.

- Jesteśmy najmniejszym miastem w Polsce, w którym kursują tramwaje, ale z badań przeprowadzanych m.in. przez Wydział Transportu jednoznacznie wynika, że grudziądzanie chętnie korzystają właśnie z tego środka lokomocji. Już rozpoczęliśmy prace związane z modernizacją wozów, pierwsze dwa wagony kursują już w ruchu pasażerskim. Wiosną przyszłego roku planujemy rozpocząć prace związane z przebudową torowisk - mówi prezydent Robert Malinowski.

Projekt został podzielony na dwa etapy, pierwszy obejmuje modernizację 6 wagonów tramwajowych typu Konstal 805N. Wykonawcą zadania o wartości 6 349 460,72 zł jest konsorcjum: Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego Mińsk Mazowiecki S.A. i Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Pierwsze wagony zostały przekazane do użytku we wrześniu br. Głównym celem modernizacji sieci tramwajowej jest poprawa efektywności i niezawodności prowadzenia komunikacji tramwajowej przez polepszenie funkcjonalności i bezpieczeństwa eksploatacji wagonów, zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, zwiększenie żywotności konstrukcji, poprawę ergonomii i bezpieczeństwa stanowiska pracy motorniczego, a także polepszenie estetyki zewnętrznej oraz wewnętrznej wagonów i komfortu podróżowania. Drugi etap projektu przewiduje m.in. budowę drugiego toru odstawczego dla pętli tramwajowej w Tarpnie i dwutonu na odcinku od ul. Legionów do ul. Solnej, wzdłuż ul. Chełmińskiej, od skrzyżowania przy ul. Południowej do ul. Kraszewskiego, poza tym tory tramwajowe na obszarze Starego Miasta zostaną tak przebudowane, by zmniejszyć hałas i drgania.

Zaplanowano także przebudowę torowiska wraz z infrastrukturą towarzyszącą, czyli przystanków i peronów, wiat, a także pętli końcowych. Ważnym elementem tej inwestycji będzie modernizacja trakcji elektrycznej i wprowadzenie elektronicznego systemu informacji pasażerskiej oraz systemu „zielonej fali' dla transportu publicznego. Pętla tramwajowa w Tarpnie będzie pełnić funkcję węzła komunikacyjnego dla autobusów i tramwajów. Miasto otrzymało już dokumentację, w tym roku planowane jest ogłoszenie przetargu na wyłonienie wykonawcy, pierwsze prace powinny rozpocząć się wiosną 2011 r.

Warto dodać, że dziś w Urzędzie Marszałkowskim podpisano 1000 umowę o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Grudziądz
modernizacja
 • Krispolo – 10.11.2010

  Wzorowe podejście do problemów komunikacyjnych. Brawo dla władz Grudziądza za wspieranie komunikacji tramwajowej.

 • andrzejh69 – 10.11.2010

  ale najmniejszym miastem z tramwajami to chyba jest Ozorków, a mniejszymi od Grudziądza: Pabianice, Zgierz, Świętochłowice, Będzin.. więc po co ta ściema

 • asd – 10.11.2010

  andrzej69. Chodzi o najmniejsze miasto z własnym przedsiębiorstwem tramwajowym a Ozorków jest podłączony do sieci łódzkiej podobnie jak Zgierz i Pabianice. A poza tym wg twoich kryteriów to mniejszy jest Lutomiersk nie licząc mniejszych wiosek mijanych po drodze przez wagony MKT i TP.

 • Tomasz Flaga – 14.11.2010

  Szkoda, że nie wszyscy włodarze miast na literę "G" myślą tak samo o tramwajach ;)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....