TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Modernizacja torowiska na gdańskich Stogach. Prace zintensyfikowano
GDANSK.PL InfoTram.pl - Opublikowano: 21.02.2020 14:45:39
Modernizacja torowiska na gdańskich Stogach. Prace zintensyfikowano

Po oddaniu do użytku torowiska na ul. Budzysza, na odcinku od skrzyżowania z ul. Sucharskiego do ul. Zimnej większość robotników oraz sprzętu przeniesiono na drugi odcinek inwestycji, który obejmuje ul. Stryjewskiego.

Jak informuje Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska na ul. Stryjewskiego przystąpiono do prac związanych z przygotowaniem podłoża pod torowisko. Położono też pierwsze tory. Prowadzone są również roboty drogowe przy skrzyżowaniu ul. Siennej z Wosia Budzysza. Na niewielkim, kilkudziesięciometrowym odcinku przy skrzyżowaniu z ul. Skiby realizowane są z kolei roboty ziemne, w tym montaż podziemnych instalacji, m.in. kanalizacyjnych, wodociągowych i teletechnicznych. Po zakończeniu tych prac będzie można położyć tory także w tym miejscu.

Na odcinku od ul. Sucharskiego do ul. Zimnej od grudnia jeździ już tramwaj. Trwają natomiast prace przy budowie przystanków oraz przejazdów dla samochodów na tym odcinku. Równolegle trwają roboty wykończeniowe związane z przebudową układu drogowego, m.in. na ul. Wosia Budzysza i przy przepuście w pobliżu ul. Kaczeńce.

Zmiany w ruchu

W lutym wprowadzono zmiany w tymczasowej organizacji ruchu na Stogach. Otwarto połączenie ul. Siennej z ul. Wosia Budzysza. Jednocześnie zamknięto fragment ul. Stryjewskiego wraz ze skrzyżowaniem z ul. Skiby. Taka organizacja ruchu utrzyma się do końca maja.

Kierowcy jadący z ul. Sucharskiego w kierunku Górek Zachodnich przejeżdżają ul. Sienną, która jest dwukierunkowa. Z kolei kierowcy jadący w kierunku plaży powinni poruszać się ul. Wosia Budzysza, która także jest dwukierunkowa. Ulica Zimna jest drogą zamkniętą, bez możliwości wjazdu na ul. Stryjewskiego.

Aby dostać się z ul. Siennej w okolice ul. Stryjewskiego można wybrać objazd ul. Kaczeńce (wyłącznie dla samochodów osobowych) bądź włączyć się z ul. Siennej w ul. Wosia Budzysza.

Remont torowisk i przystanków

Na Stogach przebudowane zostanie w sumie 3700 metrów torów tramwajowych. Prace realizowane są na odcinku od skrzyżowania ul. Sucharskiego z ul. Wosia Budzysza, wzdłuż ul. Wosia Budzysza, ul. W. Stryjewskiego i ul. Nowotnej do Pętli "Stogi Plaża". Przebudowywane są także dwie pętle: tramwajowo - autobusowa "Pasanil" (około 350m) i tramwajowa "Plaża Stogi" (około 450 m), na których pojawiły się dodatkowo tory odstawcze. Dla wygody mieszkańców korzystających z komunikacji miejskiej na tym odcinku przebudowane zostaną przystanki tramwajowe. Będą one włączone do monitoringu wizyjnego sieci TRISTAR, a także do systemu informacji pasażerskiej.

Remont dróg

W ramach inwestycji przebudowywany jest również istniejący układ drogowy (ul. Wosia Budzysza, ul. W. Stryjewskiego, odcinek ul. Nowotnej) wraz ze skrzyżowaniami, zjazdami, chodnikami, ścieżkami rowerowymi i ciągami pieszo-rowerowymi. Łączna długość przebudowywanych dróg wynosi około 2500 m. Łączna długość budowanych i przebudowywanych chodników wynosi około 1900 m, natomiast łączna długość budowanych i przebudowywanych ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych wynosi około 1200 m. Wykonawca modernizuje także sieci wodociągowe i kanalizacyjne.

Wykonawcą prac jest firma Aldesa Construcciones Polska Sp. z o.o. Koszt inwestycji to ponad 110 mln zł, z czego ponad 46 mln zł to dofinansowanie unijne.

 Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
torowisko
remont
tor
infrastruktura

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....