TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Moderus Gamma na TRAKO
InfoTram.pl - Opublikowano: 11.09.2017 23:30:13 19 komentarzy
Moderus Gamma na TRAKO

Jednym z ciekawszych tramwajów prezentowanych na TRAKO może okazać się Moderus Gamma. Dotychczas mogli zobaczyć go jedynie Poznaniacy. Teraz zostanie pokazany przez Modertrans szerszej publiczności.

Obok Solarisa Tramino Lipsk to właśnie prezentacja Moderusa Gammy zapowiada się najbardziej interesująco. Producent wielokrotnie zapewniał, że to pojazd innowacyjny, energooszczędny i w pełni niskopodłogowy. Ma 32 metry długości i może pomieścić 244 pasażerów. Do ich dyspozycji są 63 stałe i 3 rozkładane miejsca siedzące. To tramwaj w pełni niskopodłogowy. Płaską podłogę w obszarze wózków osiągnięto dzięki rezygnacji z klasycznych osi. Zamontowano układ poziomujący, mający za zadanie utrzymanie stałej wysokości podłogi, niezależnie od obciążenia pojazdu. Tramwaj wyposażono także w kondensatory, magazynujące energię odzyskaną z sieci podczas hamowania.

Szczególną uwagę zwrócono na elementy ułatwiające podróż pasażerom: ergonomiczne poręcze, intercomy do kontaktu z motorniczym, ładowarki USB oraz w pełni klimatyzowaną przestrzeń pasażerską. Nie zapomniano przy tym o pracy motorniczego. Ergonomicznie zaprojektowana kabina, wielofunkcyjne panele dotykowe, nastawnik jazdy zintegrowany z fotelem i przyciski w podłokietniku podnoszą komfort jego pracy.

Jak wypadnie na tle konkurencji, która również szykuje się do prezentacji swoich produktów w Gdańsku? Przekonamy się niebawem.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Modertrans
Moderus Gamma
 • gurgul – 12.09.2017

  Pese zgasił jak nic

 • Adol F – 12.09.2017

  No bo PESA przecież nic nowego nie pokaże

 • YbG – 12.09.2017

  Zlom i paździerz

 • Prezeska MPK Wrocław – 12.09.2017

  Wrocław cieszy się z moderusów beta. Gamma jest przereklamowana, pasażerom nie jest potrzebne więcej niż 20% niskiej podłogi. Inne miasta marnują środki, bo zamiast x tramwajów 70-100% niskopodłogowych mogliby mieć 2x moderusów beta. My nie dopuścimy by Wrocław marnował środki publiczne. Kupujemy mało i tanio.

 • aa – 12.09.2017

  @Prezeska Co do przereklamowania, to jest inny brylujący w tym producent.

 • kranik – 12.09.2017

  Tramwaj Modertransu wygląda wyjątkowo atrakcyjnie . Solaris dla Lipska też jest efektowny . A co pokaże lamentująca nieustannie firma znana z niesolidności w realizacji kontraktów tj.PESA ?

 • Brad – 12.09.2017

  Znam dobrze ten tramwaj i wszyscy wiedzą za ile milionów był zrobiony. W rzeczywistości m.in. dla Poznania będą straszne szroty nie porównywalne z tym.Modertrans = druga PESA. Taki sam organizacyjny bajzel. Tylko na mniejszą skale.

 • mechanik – 12.09.2017

  @Brad W tak chory sposób moze pisac tylko osoba którą wyrzucono za bramę, albo mająca ubytki mózgowe. A jak Modertrans wywiąże się z zamówienia, to dopiero zobaczymy i wtedy przyjdzie czas na oceny.

 • zibi – 12.09.2017

  W sobotę wydawali w Gammie nowoczesne źródła światła,a na Trako będzie świecił niczym gwiazda,ciekawe gdzie będzie jeździł po wystawie.

 • milo – 12.09.2017

  @kranik Pesa nie musi nic nowego pokazywać ma wystarczająco silną tramwajową markę, może spokojnie sobie w tym czasie realizować zamówienia tramwajów do kolejnych miast :) A Gamma to wciąż wielka niewiadoma, bo wiadomo, że prototyp nie będzie odpowiadał temu co zobaczymy w Poznaniu.

 • Adam – 12.09.2017

  Gamma idealnie pasuje dla Warszawy i Krakowa.

 • anw – 12.09.2017

  Do Krakowa szczególnie, ale do kolekcji MIM lub tramwajów zabytków MPK

 • ans – 12.09.2017

  W Poznaniu tramwaj Moderus Gamma swym designem zwraca na siebie uwagę. Jest nieprzeciętny! W Gdańsku też będzie zachwycał.

 • max – 13.09.2017

  A może do Krakowa go na testy ?

 • Bzik – 14.09.2017

  Zapamiętać należy jedno:Gamma prototyp to jedyny wagon w serii.Gamma Poznań to inna para kaloszy. Wystarczy tylko wspomnieć o różnej liczbie członów, Inny napęd, brak układu poziomujacego, oby choć stylizacja została, a to też niewiadoma póki co.

 • Combino – 14.09.2017

  @mechanik: no trzeba było tak od razu;tyle czajenia się,a teraz,po twoim ostatnim komentarzu już wreszcie wiemy,że cię z Pesy za bramę wywalili... i wszystko teraz pasuje :D

 • kolejFAN – 14.09.2017

  zaraz po trako gamma rusza na szrot do gdyni

 • NM – 18.09.2017

  Dostawa pierwszych seryjnych wagonów do Poznania i ich eksploatacja da odpowiedź, czy Modertrans wyprodukował seryjnie pełnowartościowy wagon niskopodłogowy.Ta pierwsza Gamma pozostanie prototypem i raczej nikt nie zamówi wagonu seryjnego w takiej konfiguracji.

 • pawmac24 – 21.09.2017

  Pesa w tym roku nie wystawi na TRAKO 2017 w Gdańsku tramwaju. Pytałem. Będzie tramwaj Solarisa dla Lipska i Moderus Gamma.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....