TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Moskwa jednak z kolejnymi tramwajami z PESY
InfoTram - Opublikowano: 06.10.2016 12:53:17 18 komentarzy
Moskwa jednak z kolejnymi tramwajami z PESY

Mamy już zamówiony transport kolejnych wagonów do Moskwy ? zdradził dziś Tomasz Zaboklicki, szef PESY. Oznacza to, że bydgoska firma będzie kontynuować dostawy Fokstrotów.

Ile ich będzie? Tego Tomasz Zaboklicki dziś nie powiedział. Z wcześniejszych rozmów wynika jednak, że co najmniej 30 wagonów. Moskwa, tak, jak i cała Rosja, ma problemy finansowe ? po raz kolejny podkreślił Zaboklicki. Tym bardziej zatem powinien cieszyć fakt, że PESIE jednak udało się wznowić dostawy. Co więcej to obustronna korzyść. PESA sprzedaje wagony, które są już wyprodukowane, Moskwa odbiera kolejne nowoczesne i komfortowe tramwaje, z których na pewno będzie zadowolona.

I na koniec wracamy to pytania ile wagonów? Co najmniej 30. PESA ma jednak nadzieję, że uda się sprzedać wszystkie pozostałe egzemplarze. Łącznie do wzięcia jest 60 pojazdów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Moskwa
Fokstrot
 • maciej12991 – 06.10.2016

  To akurat dobra wiadomość, bo straty z gnicia wagonów w krzakach są olbrzymie.

 • komes – 06.10.2016

  Gites, świetna wiadomość, nawet jak wezmą 30, a nie 60 pozostałych zamówionych to będzie dobra wiadomość.

 • zibi – 06.10.2016

  Jestem ciekawy czy naliczą kary za nieodbieranie zamówionych i wyprodukowanych tramwajów.Pesa na rynku rosyjskim z jednej strony liczy na coś jeszcze, polityka zweryfikuje.

 • Yoyo – 06.10.2016

  i oby udało się sprzedać wszystkie 60 :) Rosja to sąsiad a z sąsiadami powinno się robić dobry biznes a nie wojnę, szczególnie z takim sąsiadem jak Rosja. Historia i polityka to jedno (bardzo ważne i nie należy tego bagatelizować) ale gospodarka i wzajemna współpraca to drugie, nie mniej ważne od pierwszego.

 • jatal – 06.10.2016

  Bez wątpienia najlepiej wychodzi na tym Moskwa, ale nie wierzę żeby dostarczono aż całą resztę czyli 60. Przynajmniej nie montowanych w Pesie.@ zibiAby osiągnąć porozumienie każda ze stron musiała trochę ustąpić. Pesa z jednej strony ugrała jakieś odszkodowanie za zerwanie umowy ale z drugiej strony zrezygnowała z zapewnienia transportu i obsługi tramwajów na miejscu w Moskwie, a z trzeciej uwolni stojący i zamrożony kapitał.

 • www – 06.10.2016

  Pesy dla Moskwy są chwalone. Nie ma co się dziwić, że chcą jednak dostać kolejne. Poza tym jeżdżące Pesy skasowały dożywotnio kilka starych tramów to w końcu musiało zacząć brakować takich co mogą jeździć:-)

 • Michalk – 07.10.2016

  Rosja to stan umysłu, na kilkadziesiąt tramwajów brakuje kasy, ale wojsko, rakiety i czołgi muszą być.

 • trutka – 07.10.2016

  Z Rosją robić interesy to jednak wielkie ryzyko a zatem jest to nieroztropne ! na przyszło9ść lepiej omijać ten rynek !

 • 44 – 07.10.2016

  Najlepiej wybudować wysoki mur i wmawiać , że Rosja przestała istnieć. Cały świat tam robi interesy tylko z nami od zawsze jest coś nie tak.

 • Witek – 07.10.2016

  Strasznie brzydki ten tramwaj. Taka purchawa!

 • www – 07.10.2016

  @Witek Pesa dla Moskwy jest ładna. Tram jest dostosowany do warunków klimatycznych. Poza tym wygląda, że to solidny i bezpieczny tram dla pasażerów i motorniczego. Czego chcieć więcej?

 • MG – 07.10.2016

  Założę się, że dostali mega rabacik. W końcu I tak taniej niż czekać, aż zgnija w krzakach. Ot taka ruska metoda negocjacji.

 • Loek – 07.10.2016

  Brzydko sie zestarzal. Idiotyczne proporcje od czola

 • break – 08.10.2016

  A co z tramami dla Ukrainy,?

 • maciej12991 – 09.10.2016

  @Loek Idiotyczne proporcje są w Polsce. Zamiast w latach siedemdziesiątych dostosowywać skrajnię w polskich miastach do już wówczas panujących na zachodzie dzisiejszych standardów i wdrożyć wagony 104N do produkcji, to pozostawiono zabytkową skrajnię do dnia dzisiejszego. Efekt jest taki, że musimy szyć tramwaje na miarę zamiast brać z półki. ;)

 • Obiektywny z Wroclawia. – 09.10.2016

  Na Innotransie rozmawialem z Rosjanami i bardzo serdecznie wypowiadali się o Polsce i naszych produktach. Licza na wspolprace przy elektrycznych pojazdach szynowych, ale i elektrycznych samochodach. Zalowali, ze porozniła nas geopolityka. Zrobili na mnie wielkie wrazenie swoja kultura i serdecznoscia. Moze doczekam sie czasow, gdy bedziemy z Ukraincami i Rosjanami zyli w zgodzie i tworzyli wspolne produkty, konkurencyjne do chinskich i niemieckich.

 • Andrzej – 15.10.2016

  Właściciel Pesy to trzeba powiedzieć że wydaje się jednym za bardziej rozwojowych postaci Polskiego biznesu. Mnie zaciekawiło to że on zaczął w zasadzie od zera od pracownika szeregowego a stał się milionerem - przynajmniej tak pisze w sieci http://www.open-youweb.com/tomasz-zaboklicki-sensei-biznesu-i-krol-pociagow/ i czy to jest w pełni prawda to nie wiem. Tak czy inaczej dobrze jak Polskie biznesy rosną.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....