TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Nowe ceny biletów w KZK GOP i dla metropolii
GAZETA WYBORCZA-KATOWICE - Opublikowano: 08.11.2017 12:35:35

Jak informuje Gazeta Wyborcza-Katowice - nowa taryfa ma zacząć działać na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii od 1 stycznia 2018 roku. Na razie obejmie tylko autobusy i tramwaje KZK GOP, autobusy MZKP w Tarnowskich Górach oraz autobusy i trolejbusy jeżdżące na zlecenie MZK Tychy.

Uczniowie jeżdżą za darmo

Samorządowcy spotkali się w tej sprawie pod koniec minionego tygodnia. Wtedy ustalili pierwsze szczegóły w tej sprawie. Wiadomo już np., że najpewniej za darmo od stycznia lub od nowego roku szkolnego będą jeździć uczniowie z terenu metropolii. Zabiegała o to przede wszystkim prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic.

Zapadła też decyzja dotycząca ceny biletów okresowych na jedno miasto. – Uznaliśmy, że powinny kosztować tyle, ile obecnie wynosi ich cena w Tychach – mówi Kazimierz Karolczak, szef metropolii.

Taki bilet ważny przez miesiąc kosztuje tam 93 zł. Dla porównania, jego odpowiednik w KZK GOP to wydatek minimum 96 zł (z limitem 66 przejazdów) lub 104 zł (bez limitu przejazdów). Oznacza to, że najpopularniejsze bilety okresowe będą dla większości mieszkańców metropolii nieco tańsze niż do tej pory.

Żeby mieszkańcy Tychów nie stracili

Inaczej ma być jednak z biletami na dwa i więcej miast. Tutaj prezydenci chcieliby utrzymać ceny KZK GOP (zaczynają się od 114 zł dla biletu tylko na autobus lub tramwaj z limitem 80 przejazdów oraz 126 zł bez limitu, do 168 zł na autobusy i tramwaje i bez limitu przejazdów). Z kolei w Tychach taki bilet (bez limitu przejazdów i ważny w autobusach i trolejbusach) kosztuje 120 zł. Za jego odpowiednik należy uznać bilet za 126 zł w KZK GOP.

– Dla mieszkańców Tychów takie rozwiązanie nie byłoby korzystne. Zwłaszcza że sieć MZK Tychy jest mniej rozległa niż KZK GOP, więc koszty kształtują się inaczej. Niewykluczone, że uznamy cały teren MZK Tychy za jedną strefę, czyli odpowiednik jednego miasta – mówi nam osoba zaangażowana w prace nad taryfą.

Zachęcać do korzystania z komunikacji publicznej

Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca, dodaje, że przy okazji zostanie zmniejszona liczba rodzajów biletów, które można kupić. – Dziś jest ich bardzo dużo, można odnieść wrażenie, że zbyt dużo. Podtrzymujemy też, że bilety mają być nieco tańsze. Będzie się to wiązało z wyższymi wydatkami miast, czasem o kilka milionów złotych, ale moim zdaniem warto to zrobić. Jestem przekonany, że z czasem więcej osób zacznie korzystać z komunikacji publicznej – mówi prezydent Chęciński.

Projekt nowej taryfy ma być gotowy do końca listopada.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
KZK GOP
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....