TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Nowosądecki `szynobus` pojedzie 1 listopada i w soboty
InfoRail.pl - Opublikowano: 22.10.2018 12:13:09
Nowosądecki `szynobus` pojedzie 1 listopada i w soboty (foto: UM Nowy Sącz)

Miasto Nowy Sącz wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańcom miasta i uruchamia kursy "szynobusu" również w soboty – taką informację przekazał zastępca prezydenta miasta Nowego Sącza Wojciech Piech.

"Szynobusem" w Nowym Sączu nazywane jest połączenie, obsługiwane przez Przewozy Regionalne klasycznym EN71, a wcześniej EN57, przebiegające przez miasto. Połączenie, które będzie rozwijać się. Pierwsze sobotnie kursy szynobusu będą kursować już w sobotę 3 listopada. Pierwszy kurs wyjedzie ze stacji Nowy Sącz – Chełmiec o godz. 6.15. Bieg sobotni szynobus będzie kończył o godz. 15.55 na dworcu głównym w Nowym Sączu.

Doskonalimy nasze połączenie szynobusowe na trasie Nowy Sącz - Miasto – Nowy Sącz – Chełmiec. Odpowiadając na liczne, słuszne sugestie pasażerów i mieszkańców wprowadzamy do rozkładu jazdy szynobusu połączenia sobotnie. W każdą sobotę szynobus będzie jeździł na tej samej trasie, z nieco mniejszą częstotliwością – mówił zastępca prezydenta miasta Nowego Sącza Wojciech Piech.

Uruchomiliśmy to połączenie również na prośbę pana Rafała Kmaka, kandydata na Wójta Gminy Chełmiec, który po licznych rozmowach z mieszkańcami przekazał nam istotny problem z jakim boryka się społeczność Chełmca i okolicznych miejscowości – dodał Wojciech Piech.

Satysfakcji z uruchomienia dodatkowego połączenia nie kryje również wiceprezes MPK Nowy Sącz Anna Sokołowska. Chciałabym podziękować panu prezydentowi Wojciechowi Piechowi za jego ogromne zaangażowanie, dzięki któremu udało się, przy współpracy z PLK i Przewozami Regionalnymi, uruchomić te dodatkowe kursy. To duża zasługa i za to dziękujemy – powiedziała.

Przypomnijmy, że "szynobusowe" połączenie wahadłowe na trasie Nowy Sącz – Miasto, Nowy Sącz – Chełmiec, jako alternatywa komunikacyjna dla miasta na czas budowy nowego mostu heleńskiego, funkcjonuje od maja tego roku. Z "szynobusu", który de fakto szynobusem nie jest, korzysta od 10 do 12 tys. pasażerów dziennie.

Mamy nadzieję, że to rozwiązanie komunikacyjne się utrwali. Pasażerowie, z którymi rozmawiam, bo sam również jeżdżę szynobusem, wyrażają zainteresowanie korzystaniem z tej formy przemieszczania się, nawet po wybudowaniu mostu heleńskiego – podkreślał zastępca prezydenta.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Nowy Sącz
most
komunikacja zastępcza

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....