TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Nowy Twist II dla Częstochowy [WIZUALIZACJE]
InfoTram.pl - Opublikowano: 03.06.2019 08:14:29
Nowy Twist II dla Częstochowy (wiz. PESA)

Jak wiadomo PESA podpisała z MPK Częstochowa umowę na dostawę 10 nowych tramwajów. Mają to być Twisty II. Dotychczas producent utrzymywał ich wygląd w tajemnicy. Teraz uchylił jednak rąbka tajemnicy pokazując pierwsze wizualizacje tramwajów.

Produkcja się rozpoczęła, wszystkie szczegóły związane z designem dopięte, a pierwsze tramwaje pojawią się na ulicach Częstochowy jeszcze w tym roku – poinformował Maciej Grześkowiak, szef PR PESY.

Przypomnijmy, że TWIST II będzie to tramwaj ze 100% udziałem niskiej podłogi. Zastosowane w nim rozwiązania techniczne są wypadkową wieloletnich doświadczeń zebranych w czasie eksploatacji pojazdów wcześniejszych generacji. Jak wiadomo w Częstochowie eksploatowane są już wagony dostarczone przez PESĘ.

TWIST II będzie trójczłonowym tramwajem, wyposażonym w cztery skrętne wózki jezdne z klasycznymi, osiowymi zestawami kołowymi. Konstrukcja ma wytrzymałość na ściskanie 400 kN co zgodnie z normą EN-12663 odpowiada klasie wytrzymałości PIV. Pojazd wyposażony zostanie w zderzaki o zwiększonym współczynniku pochłaniania energii, a kabina motorniczego tworzyć ma tzw. klatkę bezpieczeństwa, co znacznie zmniejszy zagrożenie w czasie kolizji.

Ergonomiczne stanowisko pracy motorniczego będzie klimatyzowane i wyposażone w pulpit z centralnym terminalem wielofunkcyjnym, co pozwoli ograniczyć do minimum ilość przycisków. W klimatyzowanym przedziale pasażerskim, wykonanym w układzie jednoprzestrzennym zastosowane zostaną wygodne wandaloodporne siedzenia, antypoślizgowa wykładzina podłogowa, system dźwiękowej i wizualnej informacji dla pasażera. Podłoga w strefie wejścia na wysokości 350 mm nad główką szyny oraz zamontowana w pojeździe rampa dla wózków dziecięcych i inwalidzkich pozwoli korzystać z tramwaju osobom niepełnosprawnym na wózku inwalidzkim oraz usprawni wymianę pasażerów. Poczucie bezpieczeństwa pasażerów wzmocnić ma natomiast system monitoringu wizyjnego z systemem rejestracji obejmujący wnętrze części pasażerskiej, strefę znajdującą się bezpośrednio przed pojazdem, strefę z tyłu pojazdu, strefy boczne pojazdu i strefę pantografu.

Zastosowanie 7 drzwi – pięciu dwustrumieniowych i dwóch jednostrumieniowych umożliwić ma szybką i płynną wymianę pasażerów na przystankach. Konstrukcję jezdną tramwaju oparto o cztery skrętne wózki posiadające dwa stopnie usprężynowania co korzystnie wpłynie na zmniejszenie zużycia kół oraz torowiska a także znacząco podniesie komfort podróżowania. Przekształtnikowy układ napędowy umożliwiać będzie rekuperację energii podczas hamowania i jej zwrot do sieci lub gromadzenie w zasobnikach energii i wykorzystanie podczas rozruchu i przyspieszania, co w znacznym stopniu przyczynia się do obniżenia kosztów utrzymania tramwaju.

Bardzo istotnym atutem zastosowanego napędu jest możliwość przemieszczania pojazdu w warunkach awaryjnych przy wykorzystaniu energii zgromadzonej w zasobnikach energii. Szczególnie przydatne staje się to w przypadku zaniku prądu w sieci, gdy zachodzi potrzeba zjechania tramwaju ze skrzyżowania lub wjechania na torowisko nie posiadające trakcji (np. hala remontowa). Układ sterowania pojazdu umożliwiać będzie wykrywanie i likwidowanie poślizgów występujących podczas rozruchu i hamowania z wykorzystaniem dostępnych systemów między innymi układu piasecznic. Elektroniczny rejestrator zdarzeń, zarejestruje istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa jazdy parametry. Diagnostyka on-line zapewniająca przesyłanie drogą bezprzewodową informacji o pracy tramwaju umożliwi kontrolowanie pracy tramwajów na trasie. Przy pomocy zwykłego komputera klasy PC z zajezdni dostępny będzie podgląd i kontrola podstawowych podzespołów tramwaju oraz systemów bezpieczeństwa. Da to niespotykane dotąd możliwości monitorowania stanu technicznego całej floty pojazdów będących na trasie.

Dostawa nowych Twistów II pozwoli częstochowskiemu przewoźnikowi na wycofanie z ruchu większości eksploatowanych obecnie "stopiątek". Ma to nastąpić na przełomie 2019 i 2020 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Częstochowa
linia
Częstochowa
PESA

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....