TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Od wtorku remont torowiska na poznańskich Ratajach
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 03.04.2018 08:57:55
Od wtorku remont torowiska na poznańskich Ratajach (foto: ZTM)

We wtorek rozpocznie się remont torowiska na poznańskich Ratajach. Wymieniane będą m.in. tory i nawierzchnia drogowa. Prace mają potrwać ok. trzech tygodni, mieszkańcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

Jak tłumaczyła Iwona Gajdzińska z MPK Poznań, od 3 do 20 kwietnia prowadzone będą naprawy przejazdów na ul. Zamenhofa - na odcinku od ronda Rataje do przystanku Os. Piastowskie. Naprawiane będą m.in.: przejazd przy ul Piłsudskiego, ul. Obrzyca oraz os. Jagiellońskim.

"Wymieniona zostanie nawierzchnia drogowa i torowa tj. szyny, podlew, mocowania, odtworzenie w nawierzchni z betonu asfaltowego. Przejazdy będą na płytach typu +Ptasznik+. Uzupełnimy też tłuczeń na odcinku między rondami oraz podbicie toru" – wskazała Gajdzińska.

Dodała, że remont ma nie tylko poprawić jakość przejazdu na tym odcinku, ale jednocześnie przygotować go na okres znacznie intensywniejszej eksploatacji związanej z planowanymi pracami torowo-sieciowymi wzdłuż ul. Hetmańskiej oraz na tzw. "Górnym Tarasie Rataj".

Na czas remontu mieszkańcy Poznania będą się musieli liczyć ze sporymi utrudnieniami. Na odcinku od ronda Rataje do ronda Starołęka nie będą kursowały tramwaje. Zawieszone zostanie m.in. funkcjonowanie linii: 4 i 23. Trasa 5 będzie przedłużona aż do Starołęki. Inną trasą pojadą natomiast tramwaje: 7 i 12. Ta druga linia, podobnie jak 3, 9 i 11, będzie kursowała częściej. Zostanie wprowadzona także linia "za tramwaj" T4, której autobusy zatrzymywać się będą na przystankach przed i za zjazdem z ronda Starołęka.

"Aby ułatwić podróżowanie po Dolnym Tarasie Rataj, linie nr 74 i 84 zostaną skierowane do ronda Starołęka, gdzie autobusy będą się zatrzymywały na przystankach dla linii nocnych. W kierunku ronda Rataje autobusy zatrzymywać się będą po zjeździe z ronda Starołęka na jezdni wschodniej, a jadąc od ronda Rataje zatrzymanie nastąpi przed rondem Starołęka na jezdni zachodnie" - tłumaczył Bartosz Trzebiatowski z Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Prace remontowe podzielono na dwa etapy. W trakcie realizacji pierwszego z nich, nie będzie możliwy przejazd przez torowisko w ul. Zamenhofa na wysokości skrzyżowania z ul. Obrzyca. W etapie II natomiast, dojazd do ul. Piłsudskiego od strony ronda Rataje możliwy będzie przez nawrotkę przed ul. Obrzyca. Objazdy zamykanych przejazdów tramwajowych prowadzić będą przez rondo Rataje oraz skrzyżowanie ul. Zamenhofa z ul. Kruczą.

Szczegółowe informacje związane ze zmianą organizacji ruchu można znaleźć na stronie internetowej MPK Poznań oraz stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
remont
torowisko
ZTM Poznań
MPK Poznań

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....