TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Oferty na modernizację sieci tramwajowej w Grudziądzu do 26 sierpnia
BIURO PREZYDENTA GRUDZIĄDZA - Opublikowano: 09.08.2011 15:11:53 2 komentarze
Oferty na modernizację sieci tramwajowej w Grudziądzu do 26 sierpnia

Przedłużono terminy składania ofert w przetargach na modernizację sieci tramwajowej i budowę III podetapu Trasy Średnicowej. Zmiany wprowadzono ze względu na liczne zapytania firm.

W przypadku miejskiego torowiska ostateczny termin na składanie dokumentów przetargowych ustalono na 26 sierpnia br. Z kolei oferty na realizację zadania w ramach projektu Budowa Trasy Średnicowej Etap II w Grudziądzu - od ul. Droga Łąkowa do węzła „Grudziądz”autostrady A1 będą przyjmowane do 1 września br.

- Zmieniliśmy harmonogram przetargów ponieważ do Biura Zamówień Publicznych Urzędu Miejskiego wpłynęło wiele zapytań od potencjalnych wykonawców dotyczących specyfikacji. Jest to dla mnie zrozumiała sytuacja, inwestycje wymagają dużego zaangażowania technologicznego i kapitałowego, więc firmy chcą jak najlepiej przygotować się do udziału w przetargu –mówi prezydent Robert Malinowski.

Przypomnijmy, projekt „Modernizacji sieci tramwajowej w Grudziądzu”podzielono na 2 etapy. Pierwszy polegał na unowocześnieniu 6 wozów typu Konstal 805N za ponad 6 mln zł. Wykonawcą było konsorcjum: Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego Mińsk Mazowiecki S.A. i Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Drugi etap przewiduje m.in. budowę drugiego toru odstawczego dla pętli tramwajowej w Tarpnie i dwutoru na odcinku od ul. Legionów do ul. Solnej, wzdłuż ul. Chełmińskiej, od skrzyżowania przy ul. Południowej do ul. Kraszewskiego, poza tym tory tramwajowe na obszarze Starego Miasta zostaną tak przebudowane, by zmniejszyć hałas i drgania. Zaplanowano także przebudowę torowiska wraz z infrastrukturą towarzyszącą, czyli przystanki i perony, wiaty, a także pętlę końcową. Ważnym elementem tej inwestycji będzie modernizacja trakcji elektrycznej i wprowadzenie elektronicznego systemu informacji pasażerskiej oraz systemu „zielonej fali”dla transportu publicznego. Pętla tramwajowa w Tarpnie będzie pełnić funkcję węzła komunikacyjnego dla autobusów i tramwajów dla północnej części miasta. Warto zaznaczyć, że przy okazji realizacji tej inwestycji zostanie także przebudowana nawierzchnia ulic i chodników, np. ul. Legionów, powstaną także ścieżki rowerowe. Na Al. 23 Stycznia stanie nowa dyspozytornia ruchu wraz z punktem obsługi pasażerów.  

Natomiast w zakres III podetapu Trasy Średnicowej wchodzi budowa drogi łączącej węzeł „Grudziądz”na autostradzie A1 z drogą krajową nr 55 o przekroju drogowym jednojezdniowym, dwupasowym, o długości 2,727 km, skrzyżowania z drogą krajową nr 55, węzła drogowego Konstytucji 3 Maja zapewniającego wjazdy oraz zjazdy z drogi dojazdowej do autostrady A1 oraz drogi łączącej węzeł z ul. Magazynową w Grudziądzu. Projektowany węzeł znajduje się na skrzyżowaniu planowanej drogi łączącej węzeł Grudziądz na autostradzie A1 z drogą krajową nr 55 i projektowanej ul. Konstytucji 3 Maja, ulica Konstytucji 3 Maja przebiega pod wiaduktem w ciągu drogi łączącej do skrzyżowania z ul. Magazynową. W rejonie węzła ul. Konstytucji 3 Maja posiadać będzie przekrój uliczny dwujezdniowy z pasem dzielącym z rezerwą pod linię tramwajową dwutorową, natomiast od węzła do ul. Magazynowej przekrój jednojezdniowy. Zaplanowano także przebudowę m.in. fragmentu drogi krajowej nr 55 na długości 426 m, urządzeń telekomunikacyjnych - kabli ziemnych i napowietrznych, urządzeń energetycznych, linii średniego i niskiego napięcia, urządzeń melioracyjnych i sieci.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Grudziądz
przetarg
  • Krispolo – 09.08.2011

    Już się obawiałem o losy tramwaju w Grudziądzu, ale widzę, że wszystko idzie w dobrym kierunku.

  • gosc – 10.08.2011

    A w Szczecinie powstaje "ekologiczne" torowisko - dolali zielonej farby do asfaltu - i już jest.....

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....