TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

PESA: Jako jedyni dostarczyliśmy w terminie tramwaj dla Kijowa
INFOTRAM - Opublikowano: 14.10.2015 13:26:55 23 komentarze
fot. PESA

- Jesteśmy dumni, że właśnie nasza firma, jako jedyna w Europie, mogła dostarczyć w terminie i zgodnie z oczekiwaniami przewoźnika nowoczesny, bardzo bezpieczny tramwaj do testów na torach Kijowa ? powiedział dyrektor Marketingu Pojazdów Szynowych Rynku Wschodniego PESA Dariusz Skotnicki. ? Potwierdzamy tym samym gotowość do współpracy ze stolicą Ukrainy, przede wszystkim wolę i możliwości zrealizowania dostaw oczekiwanych przez mieszkańców Kijowa tramwajów ? dodał.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoTram w ubiegły piątek, 9 października, do stolicy Ukrainy dotarł pierwszy tramwaj z rodziny Fokstrot, wyprodukowany przez PESĘ. Nazajutrz, 10 października, pojazd z Bydgoszczy wyjechał na tory Kijowa jako numer 1 w Paradzie Tramwajów, podczas której mer miasta Witalij Kliczko zaprezentował go mieszkańcom.

Jak już informowaliśmy, dostarczenie ukraińskiej metropolii tramwaju z PESA jest efektem podpisanego w czerwcu tego roku przez Witalija Kliczkę i prezesa Tomasza Zaboklickiego memorandum przewidującego dostawy do 50 sztuk pojazdów. Mer Kijowa podczas piątkowej prezentacji przedstawił Fokstrota jako ?tramwaj czwartej generacji?, podkreślając jego udogodnienia dla osób niepełnosprawnych (osobiście uruchomił platformę dla pasażerów z ograniczonymi możliwościami ruchowymi) i zwracając uwagę na wi-fi, możliwość ładowania telefonów komórkowych, zastosowanie nowych technologii, by na koniec zapowiedzieć, że takie tramwaje będą jeździły w Kijowie.

Obecnie w stolicy Ukrainy rozpoczynają się badania pojazdu w celu otrzymania certyfikatu dopuszczającego do eksploatacji na Ukrainie. PESA chce być pierwszym europejskim producentem, który otrzyma taki certyfikat, co w konsekwencji znacznie ma ułatwić wygrywanie przetargów u naszych wschodnich sąsiadów. Jeszcze w tym roku Kijów może kupić 2-3 nowoczesne wagony tramwajowe.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Kijów
Fokstrot
Ukraina
 • Jerzy_CZ – 14.10.2015

  Tytuł powinien brzmieć: "Dostarczyliśmy tramwaj dla Kijowa jako jedyny w terminie" :-)

 • Karol – 14.10.2015

  Ha ha. Jak ma się nie sprzedane tramwaje dla Moskwy to można i z dziesięć dostarczyć do Kijowa badziewnych fokstrotów na jutro. Nie spodziewałem się tak bezsensownego PR ze strony PESY. Wydawać by się mogło że to firma na poziomie.

 • Locutus – 14.10.2015

  @ Jerzy_CZ - Mialem dokladnie to samo napisac. :-D

 • Magli – 14.10.2015

  Lubię PESE ale bez przesady.

 • Grubszy – 14.10.2015

  @ Jerzy_CZ Dokładnie to samo pomyślałem widząc tytuł tego artykułu na głownej:D

 • ciekawe – 14.10.2015

  Pesa staje się mistrzem hipokryzji :)

 • ccc – 14.10.2015

  @Magli Dokładnie, Pesa przegięła totalnie

 • tryum – 14.10.2015

  Pewnie szybko machali pędzlem żeby przemalować Moskwe na Kijów i jeszcze \się chwalą tym w mediach.....ta firma to bagno i pośmiewisko

 • kubex – 14.10.2015

  Chwalą się że "w terminie" dostarczyli... gdy nie było terminu (-_-). Brawo PRowcy Pesy! Takiej roboty nie powstydziliby się nawet ci lewo-propagandowcy z TVN!

 • POszli won ! – 14.10.2015

  Terminowość PESY jest wprost " POwalająca" !

 • Combino – 14.10.2015

  Skotnicki rzeczywiście pieprznął głupotę...A co do ciebie kubex,to już rozumiem czemu pieprzysz takie idiotyzmy; klasyczny PiSuar... Skąd żeś wypełzł: z durnego Goralenlandu czy z tej dżungli ciemnogrodu zwanej Podkarpaciem? ;)

 • kubex – 14.10.2015

  Ja? Za PiSem? Naprawdę? I z lokalizacją też nie trafiłeś.

 • kubex – 14.10.2015

  Zastanawiam się co tak bronisz tej Pesy. Po ostatnich jej wyrobach zasadnym byłoby stwierdzenie że jakość kuleje, a terminy upływają.

 • MK – 14.10.2015

  Szok! Niedowierzanie! Pesa dostarczyła tramwaj na czas z tym że.... on już wcześniej był złożony....

 • . – 14.10.2015

  I co chciałeś przekazać tym wpisem? Jest w nim jakaś głębia czy nudzisz się?

 • Der Dicke aus Bromberg – 15.10.2015

  Pesa tylko Pesa. Gestern Moskau, heute Bromberg und morgen die ganze Welt. Buhahahabuhahahabuhahaha!

 • Piotr K. – 15.10.2015

  Pesa: Jesteśmy dumni, że właśnie nasza firma, jako jedyna w Europie ma 20 szerokotorowych tramwajów których Moskwa nie chce kupić. ;)

 • Combino – 15.10.2015

  @Piotr K: i tu się cholernie mylisz. Moskwa właśnie bardzo chce kupić te tramwaje,do tego stopnia że wydatki na te tramwaje są w przyszłorocznym budżecie miasta. Sęk w tym,że stroną dla Moskwy jest UVZ,a to on ma za cienką sytuację by wyłożyć różnicę związaną ze spadkiem rubla.

 • fryc – 15.10.2015

  Combino słusznie prawi, przecież to co się stało kursem rubla było niesłychane. Pesa mądrze się zabezpieczyła zawierając kontrakt w euro, bo gdyby tego nie zrobiła to w ogóle poniosłaby wielkie straty.

 • obywatel pl – 15.10.2015

  niech wyślą jeszcze jeden tramwaj do Mińska - będą mogli się pochwalić ze są szybsi od kogokolwiek i czegokolwiek. Wysłali gotowy tramwaj zanik ktokolwiek w Mińsku o nim pomyślał :) Wszystkie terminy pokonane przed czasem !!! Order od Łukaszenki murowany.

 • mmm – 16.10.2015

  PESO, a może byście - do cholery - dostarczyli w terminie tramwaje dla Krakowa? Tu też Was duma rozpiera z katastrofalnej obsuwy? Gdzie te 36 Krakowiaków? Miały być do połowy września. Jest połowa października - kursują tylko trzy.

 • Ad drzwi są – 17.10.2015

  A co o tym sądzi adwisor!? Dlaczego milczy? Dlaczego nie stwierdza i nie obwieszcz że newag byłby szybszy? Mógłby swój jedyny produkt a więc impulsa dostarczyć szybciej. Ciekawy byłby taki tramwajoimpuls.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....