TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

PESA powalczy o Sankt Petersburg?
INFOTRAM - Opublikowano: 13.10.2014 12:29:20 10 komentarzy
PESA powalczy o Sankt Petersburg?
PESA ponownie ma szansę na zdobycie zamówienia z Sankt Petersburga. Rosyjskie miasto po raz drugi musi ogłaszać przetarg na dostawę tramwajów, po tym, jak pojazdów nie udało się dostarczyć ukraińskiemu Elektronowi. Nieoficjalnie mówi się, że bydgoski producent będzie musiał zmierzyć się z Alstomem, który zaproponuje TramRusy. To właśnie ten wagon został wybrany w licytacji na dostawę jednego wagonu. Teraz Sankt Petersburg chce kupić jeszcze trzy tramwaje. Czy tym razem uda się wygrać PESIE? Do zgarnięcia jest zamówienie o wartości 250 mln rubli. Sankt Petersburg chce kupić trzyczłonowe wagony, w 100% niskopodłogowe. Wszystkie trzy pojazdy muszą zostać dostarczone do końca tego roku. W grze raczej nie będzie liczył się już lwowski Elektron, pozostaje zatem ktoś z pary PESA –Alstom. Wygrana licytacji, o której wspomnieliśmy stawia w korzystniejszej sytuacji tego drugiego producenta, jednak polska firma może powalczyć ceną. Napięte terminy realizacji zamówienia także mogą okazać się handicapem dla PESY.    
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Sankt Petersburg
Rosja
 • iii – 13.10.2014

  Małe szanse musieliby zejść do 4,5mln za sztuke

 • KristoOl – 13.10.2014

  Gdyby nie to, że Alstom/TramRus ma akurat na zbyciu jeszcze dokładnie trzy sztuki, to bym może uwierzył, że Pesa ma szansę. Oczywiście nieodgadnione są wybory Rosjan, ale szansa jest niewielka. Wystarczy wspomnieć zakaz zamawiania w Pesie kolejnych nowych tramwajów jaki z Moskwy otrzymał Aleksandr Jaroszuk (mer Kaliningradu) i jest odpowiedź jak będzie traktowana polska oferta. TramRus jest produkowany w Petersburgu, więc nikt specjalnie nie kryje, że to właśnie pod lokalnego wytwórcę jest rozpisany przetarg. Chciałbym się jednak mylić i mocno zdziwić.

 • putin – 13.10.2014

  Nie zdziwisz się....Pesa może zapomnieć o Rosji

 • advisor – 14.10.2014

  @putin o całej Rosji nie, ale o Kaliningradzie na pewno. Tabor w Rosji jest bardzo wyeksploatowany i stamtąd będą płynąć duże przetargi, a wszystkich nie dadzą rady obsłużyć lokalni producenci. PESA współpracując z UKWZ i mając dobry kontrakt na tramwaje z Moskwą ma jeszcze okazję, by zaistnieć na olbrzymim rynku rosyjskim.

 • miedwiediew – 14.10.2014

  W snach i marzeniach

 • ławrow – 15.10.2014

  niet, job waszu mat !

 • Combino – 15.10.2014

  @KristoOl: nie zdziwisz się,bo wygra koszmarna wersja Citadisa 100. I w odróżnieniu od Gdańska nie skończy się na czterech sztukach,tylko że kolejny "przetarg" zostanie rozpisany dopiero,gdy dokładnie i szczegółowo zostanie opracowana specyfikacja (czyli tak,żeby wyeliminować ryzyko że wygra kto inny). A Kaliningrad... tam mer za bardzo wybiegał przed szereg (marzył się układ z Pesą bez pośrednictwa Moskwy,więc go trochę przystopowali). Jak poznał miejsce w szeregu i ładnie poprosi,to się mu umożliwi zakup Pes jako wagonów UVZ ;)

 • stalin – 15.10.2014

  Nie będzie żadnych pes w kaliningradzie. Pesa jest zbyt droga przy tym kursie rubli. Musieliby sprzedawać tramwaje po koszcie produkcji a to nie ma sensu.

 • p – 15.10.2014

  A co z dostawami Pesy do Moskwy? Przy takim kursie rubla rozliczenie staje się niekorzystne dla jednej ze stron i można się spodziewać zerwania umowy. Pytanie tylko czy kontrakt jest rozliczany w rublach czy np. w dolarach lub euro.

 • murowany – 15.10.2014

  Jest rozliczane w euro i juz Rosjanie narzekają ze się zrobiło drogo

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....