TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

PESA wygrywa w Kijowie, tramwaje powstaną na Ukrainie?
InfoTram.pl - Opublikowano: 18.07.2017 00:23:39 9 komentarzy
PESA wygrywa w Kijowie, tramwaje powstaną na Ukrainie?

Duży sukces PESY na rynku ukraińskim. Polski producent wygrywa przetarg na dostawę 40 tramwajów dla Kijowa.

PESA pokonała w bezpośrednim starciu ukraińsko-niemiecki Elektrontrans. PESA zaoferowała ukraińskiej stolicy tramwaje za 1,846 mld hrywien. Jeżeli uda się podpisać umowę będą to już kolejne tramwaje dostarczone przez PESĘ do Kijowa. Po ukraińskiej stolicy jeździ już 10 Fokstrotów.

Wygrany przetarg oznacza prawdopodobnie uruchomienie produkcji tramwajów na Ukrainie. Takie plany miał bowiem polski producent. Utworzenie spółki joint venture z zagraniczną firmą zapowiadał też mer Kijowa Witalij Kliczko. Teraz informacje te potwierdził w ukraińskich mediach Mykoła Povoroznyk, zastępca szefa administracji państwowej w Kijowie. Prowadzimy bardzo zaawansowane rozmowy z PESĄ, mamy nadzieję, że do końca roku ruszy produkcja tramwajów na Ukrainie – powiedział. I dodał, że tabor tramwajowy w stolicy wymaga pilnej wymiany. Współpraca z PESĄ nie wyklucza zakupu nowych tramwajów od innych producentów, takich jak wspomniany Elektrontrans.

To dla nas przede wszystkim wielka duma, ale i potwierdzenie dobrych opinii pasażerów i przewoźnika – tramwaje dostarczone do tej pory do Kijowa zostały dobrze przyjęte. Liczymy na dalszą, dobrą współpracę z władzami miasta. Naszym celem jest uruchomienia centrum serwisowo – montażowego w Kijowie. Rozmowy o długofalowych działaniach Pesa w Kijowie i na Ukrainie trwają – powiedział Dariusz Skotnicki, Dyrektor Marketingu Rynku Wschodniego PESA.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Kijów
Fokstrot
Ukraina
 • komes – 18.07.2017

  Gratki

 • Combino – 18.07.2017

  No to przynajmniej sprawa Foxtrotów jest załatwiona,a temat modelu można powiedzieć definitywnie zamknięty. Nie oszukujmy się: nawet jeśli oficjalnie powstanie montownia na Ukrainie, to sprzedaż będzie "kwitła" jak sprzedaż Jelczedesów w latach 90-tych w Polsce. Temat jest praktycznie zamknięty: Pesa sprzedała wszystko co jej w różnym etapie zaawansowania zostało po Moskwie, teraz pro forma otworzy się spółkę na Ukrainie,która będzie oferowała lokalnie zmontowane Foxtroty; szansa na wygraną w przetargach będzie znikoma (przez wyższą cenę,bo przecież można kupic K1M6 (70%LF,a na pewno będą tańsze) i tak się ładnie sprawę załatwi. Z punktu widzenia Pesy czysta sprawa :)

 • Bercik – 18.07.2017

  @Combino z tego co czytałem na innej stronie to bardziej niż montownia prawdopodobne jest zrobienie coś w stylu centrum serwisowego, ale to póki co tylko spekulacje. A samo zamówienie dla Kijowa to jak najbardziej pozytywna sprawa.

 • www – 18.07.2017

  Jeżeli Ukraina rozwinie się w przyszłości to tylko dobrze dla nas. Zobaczymy czy będą na tyle mądrzy żeby pójść do przodu.

 • Www – 18.07.2017

  Czyli wypchną te moskiewskie?

 • Kaszeb – 18.07.2017

  @Www. Dokładnie. Dziwnym trafem "Sepsa"nie potrafi wygrać tam gdzie liczy się przede wszystkim jakość jak choćby S. w Niemczech.Ukraina nie słynie z jawności procedur a ta firma lubi takie klimaty

 • KMN – 19.07.2017

  Szanowna moderacjo, czy istnieje szansa na zbanowanie takich idiotycznych zaczepek, jak @Kaszeb @PRAWDA, brak tolerancji dla trollów i ich marnych prowokacji byłby z pożytkiem dla portalu.

 • Kaszeb – 19.07.2017

  @KMN A co sądzisz o pierwszym przetargu w Kijowie gdzie poszło 10 Foksów? Terminarz:otwarcie ofert-12 luty,termin dostawy-koniec czerwca. Nikt inny nie złożył oferty bo nikt,nawet największe koncerny nie są w stanie tak sobie wytrzepać tyle wozów w tak krótkim czasie ,nie mówiąc o procedurach, a oni dali ,toż to śiok?! Daje do myślenia,co?

 • Jurek – 28.07.2017

  Mam nadzieję, że to nie jedyny układ drzwi oferowany przez Pesę w Foxtrotach. Kyivpastrans na pewno będzie chronić nowy tabor, a znaczy będzie eksploatować Foxtroty na linii tramwaju szybkiego. W godziny szczytowe tramwaje tam są zatłoczone już na trzecim przystanku, a wymiana pasażerska trwa czasami i kilka minut. I to w tramwajach z układem 5-6 drzwiowym. Jak sprawdzą się Pesy z 4 parami drzwi, w tym wąskimi z przodu i z tyłu - wyjdzie w praniu. Ale fajnie, że porządne tramwaje zaczęły docierać na Ukrainę.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....