TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Pierwszy nowy Jazz Duo przyjedzie dziś w nocy do Gdańska
InfoTram.pl - Opublikowano: 29.07.2019 16:45:22 1 komentarz
Pierwszy nowy Jazz Duo przyjedzie dziś w nocy do Gdańska (foto: UMG)

Nowy tramwaj PESA Jazz Duo wyprodukowany w zakładach PESA Bydgoszcz zostanie przywieziony do Gdańska 30 lipca w godzinach nocnych.

Pojazd wyjedzie na miejskie torowiska za około dwa tygodnie i jest pierwszym z transzy 15 nowych tramwajów, które mają pojawić się w mieście do końca 2019 roku. Kolejne 15 tramwajów ma przyjechać do Gdańska do końca 2020 roku.

PESA Jazz Duo

PESA Jazz Duo to nowoczesne, niskopodłogowe tramwaje produkowane w zakładach PESA Bydgoszcz. Przy długości blisko 32 metrów, pojazdy te są przystosowane do przewozu nawet 200 pasażerów. Tramwaje są wyposażone m.in. w klimatyzację i defibrylatory AED. Obecnie w taborze GAiT jeździ pięć egzemplarzy tych pojazdów.

Nowe tramwaje, to także większy komfort dla Gdańszczan i Gdańszczanek. Dzięki temu, że wszystkie pojazdy są niskopodłogowe ułatwi to sprawne poruszanie się komunikacją osobom niepełnosprawnym i mamą z wózkami – mówi Prezydent Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu Piotr Borawski. 30 nowych tramwajów zmieni obraz komunikacji miejskiej w Gdańsku – dodaje.

Obecnie w taborze GAiT jeździ pięć egzemplarzy pojazdów PESA Jazz Duo.

Kiedy pierwszy kurs?

Dostarczony we wtorek do Gdańska tramwaj nie od razu rozpocznie kursowanie.

Przyjęcie nowego tramwaju do naszego taboru to proces, który zajmie około dwóch tygodni - mówi Leszek Krawczyk, Dyrektor ds. Technicznych w GAiT. Zanim pojazd trafi do ruchu, musi uzyskać homologację, przeprowadzamy także odbiór techniczny – dodaje.

Kiedy kolejne?

Zgodnie z zapowiedziami bydgoskiej PESY, 3 kolejne tramwaje zostaną dostarczone do Gdańska w sierpniu tego roku. Dostawy kolejnych egzemplarzy zaplanowano na okres od września do listopada. Do końca bieżącego roku w Gdańsku ma się więc pojawić 15 nowych tramwajów. Pierwsze pojazdy miały być dostarczone do miasta jeszcze na początku tego roku, jednak producent nie wywiązał się ze zobowiązań dotyczących terminów, za co naliczane są kary umowne. Suma naliczonych z tytułu zwłoki kar będzie dokładnie znana w momencie dostarczenia wszystkich tramwajów, terminy dostaw są bowiem rozłożone w czasie i kwoty będą inne dla każdego pojazdu. Według szacunków GAiT, suma kar umownych pokryje koszty dwóch dodatkowych tramwajów, które zasilą tabor spółki w przyszłym roku.

Wyposażenie tramwaju: z myślą o pasażerach i kierowcach

Tramwaje PESA Jazz Duo to pojazdy niskopodłogowe. W tramwaju zmieści się do 200 pasażerów, w tym 28 na miejscach siedzących. Siedzenia i tapicerka zostały wykonane z trwałych materiałów. Każdy tramwaj wyposażony będzie w zautomatyzowany defibrylator zewnętrzny, umieszczony w kabinie motorniczego. Tramwaje zapewniają również bezpieczeństwo pasażerom o ograniczonych możliwościach ruchowych oraz wzrokowych. Kolumny i poręcze są w kolorze żółtym, a wszystkie przyciski opisane zostały w alfabecie Braille'a. W pojeździe znajduje się również wydzielona powierzchnia dla wózków inwalidzkich i dziecięcych.

Nowe tramwaje zapewnią również wyższy komfort motorniczym. Kabiny wyposażone zostały m.in. w wygodniejsze fotele, miejsce na rzeczy osobiste motorniczego, chłodziarkę na napoje, uchwyt na kubek, gniazdo USB do ładowania urządzeń mobilnych, radioodbiornik oraz czujnik dymu papierosowego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
GAiT
Jazz
  • Kaszebe – 29.07.2019

    Artykuł to niesamowita,prześliczna laurka ale pięknie podsumował to Sz.P. Piotr Kiljański ,brawo!

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....