TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Poznań podsumował tramwajowe remonty w 2019 roku
InfoTram.pl - Opublikowano: 20.01.2020 14:15:20
Poznań podsumował tramwajowe remonty w 2019 roku

Rok 2019  był kolejnym, w którym Miasto Poznań położyło ogromny nacisk na odnowę infrastruktury publicznego transportu zbiorowego. Wśród najpoważniejszych i mających duże znaczenie dla komunikacji wykonanych remontów były naprawy na rondzie Śródka czy na ul. Głogowskiej.

Nie można zapomnieć o zakrojonych na szeroką skalę inwestycjach, takich jak m.in. modernizacja trasy tramwajowej na Chartowie i Żegrzu, po której zakończeniu której tramwaje wszystkich linii kursują swoimi stałym trasami.

Jaki był rok 2019?

Prace rozpoczęły się wiosną od prac sieciowych przeprowadzonych na pętli Piątkowskiej, w kwietniu wymieniona została zwrotnica zjazdowa w kierunku Górczyna na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Głogowskiej. Przez dwa tygodnie prowadzono punktowe naprawy (w celu zapewnienia przejezdności) na torowisku znajdującym się na ulicy 28 Czerwca 1956r. (odcinek od ulicy Krzyżowej do Hetmańskiej) wraz z naprawą zwrotnicy najazdowej na węźle ulic 28 Czerwca 1956r./Hetmańska (od strony rynku Wildeckiego).

Następnie, od połowy kwietnia do końca sierpnia prowadzone były prace w kilku newralgicznych dla ruchu tramwajowego lokalizacjach: na ulicy Warszawskiej, rondzie Śródka, odcinku torowiska od Śródki do pl. Wielkopolskiego oraz na ulicy Głogowskiej wraz z pętlą na Górczynie.

Na ulicy Warszawskiej (15 kwietnia – 19 czerwca) przeprowadzono kompleksową wymianę sieci trakcyjnej, wymianę węzła rozjazdowego na rondzie Śródka od strony Miłostowa oraz naprawę nawierzchni drogowej na przejeździe ulic św. Michała i Warszawskiej. Następie, także w rejonie ronda Śródka wymieniono nawierzchnię drogową i szynową na skrzyżowaniu ulic Baraniaka i Jana Pawła II oraz wykonano prace utrzymaniowe na odcinku od ronda Śródka do Kórnickiej, gdzie nastąpiła punktowa wymiana tłucznia, nasunięcie i podbicie toru oraz wymiana części węzła rozjazdowego Śródka od strony ulicy Jana Pawła II. Końcowym akcentem prac w rejonie Śródki była wykonana w sierpniu wymiana węzła rozjazdowego od strony  ulicy  Wyszyńskiego. Korzystając z faktu wstrzymania ruchu tramwajowego na odcinku od pl. Wielkopolskiego do Środki, przeprowadzono punktowe naprawy torowiska, naprawiono nawierzchnię na łuku w ciągu ulicy Wyszyńskiego (przed mostem Chrobrego) i nawierzchnię torową przy ulicy Wolnica.

Od czerwca do sierpnia trwały remonty na ulicy Głogowskiej (od mostu Dworcowego do węzła Hetmańska/Głogowska) gdzie – korzystając z prac prowadzonych przez spółkę Aquanet – wykonano punktowe naprawy torowiska. Ponadto wymieniono zwrotnice na pętli Górczyn i zamontowano nowy system sterowania, a na przejeździe ulic Głogowskiej i Ściegiennego (wraz z odcinkiem do ulicy Dalekiej) wymieniono nawierzchnię torową i drogową.

Wykonano także naprawy gwarancyjne na rondzie Kaponiera, węźle Bałtyk oraz ulicy Dąbrowskiego.

Część utrudnień wynikała z zakrojonych na dużą skalę inwestycji, które miały ogromny wpływ na sprawne funkcjonowanie transportu publicznego. W br. tramwaje wróciły na  zrewitalizowaną ulicę św. Marcin i zmodernizowaną trasę tramwajową od os. Lecha do przebudowanego ronda Żegrze. Warto podkreślić, że po powrocie tramwajów na trasę Chartowo-Żegrze po raz pierwszy od kilku lat tramwaje na wszystkich liniach kursują stałymi trasami.

Warto podkreślić, że sprawny i terminowy przebieg prac remontowych i modernizacji nie byłby możliwy bez harmonijnej współpracy wielu miejskich jednostek i spółek.

Co w 2020 roku?

Kolejny rok przyniesie wiele nowych wyzwań. W 2020r. rozpoczną się zasadnicze roboty budowlane związane z nową trasą tramwajową na Naramowice. Planowane jest rozpoczęcie realizacji kolejnych dużych inwestycji infrastrukturalnych, obejmujących przede wszystkim przebudowę trasy tramwajowej w ulicy Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956r., jak również modernizację ronda Rataje. Ponadto przeprowadzonych zostanie kilka remontów, mających na celu poprawę stanu infrastruktury torowo-sieciowej. Obecnie trwa doprecyzowywanie ich zakresów oraz ustalanie terminów wykonania.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
torowisko
remont

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....