TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Poznań: Tramwaje dla Kijowa
GŁOS WIELKOPOLSKI 29.05.2007 - Opublikowano: 29.05.2007 16:37:28 2 komentarze
Poznań: Tramwaje dla Kijowa
Czy Poznań zbuduje nowoczesne tramwaje dla miast ukraińskich, które będą organizowały mecze Euro 2012? - zastanawia się Głos Wielkopolski. Wiele wskazuje, że tak się stanie. Zainteresowanie produktami Fabryki Pojazdów Szynowych (spółka-córka Zakładów Cegielskiego) wykazuje między innymi Kijów. Z ofertą modernizacji taboru zwróciła się też do FPS ukraińska kolej.

–Rozmowy ze stroną ukraińską są bardzo zaawansowane –potwierdza Bogdan Pohl, zastępca dyrektora w FPS. –W czerwcu, podczas odbywających się Międzynarodowych Targów Poznańskich, zaprezentujemy tramwaj niskopodłogowy. Mam nadzieję, że spodoba się on gościom z Kijowa –dodaje Pohl.

Powtórka z Combino?

Informacja o ukraińskiej ofercie dla Cegielskiego została przekazana do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu.

–W najbliższych dniach zwrócę się też do władz miasta. My nie możemy dłużej czekać –podkreśla Bogdan Pohl. –Chcemy budować tramwaje dla stolicy Wielkopolski. Jeśli rozpoczniemy produkcję dla Ukrainy, to nasze zaangażowanie w Poznaniu będzie mocno ograniczone. MPK nie wykazuje jednak żadnego zainteresowania –tłumaczy Pohl.

Władze poznańskiego przewoźnika odrzucają oskarżenia o bezczynność. –Oczywiście chcemy, aby naszych pasażerów woziły tramwaje niskopodłogowe –zapewnia Jan Firlik. –Być może w przyszłym roku ogłosimy przetarg. Cegielski nie przedstawił jeszcze swojego wyrobu. Poza tym na rynku jest wiele innych firm produkujących takie pojazdy, na przykład czeska Skoda, Bombardier, czy Siemens –wylicza wiceprezes MPK.

Warszawa czeka

Obecnie na dostawę najnowszych tramwajów niskopodłogowych czeka już spółka Tramwaje Warszawskie. Do końca października na torach pojawi się 15 takich pojazdów. Ich wykonawcą jest bydgoska PESA. Do Warszawy dostarczane są również kolejne tramwaje wysokopodłogowe z Cegielskiego.

–Plan inwestycyjny mamy szczegółowy rozpisany –twierdzi Wojciech Szydłowski, rzecznik firmy Tramwaje Warszawskie. –W przyszłym roku ogłosimy też przetarg na budowę 57 tramwajów niskopodłowych. Ten projekt będzie współfinansowany przez Unię Europejską –zaznacza Szydłowski.

W planach przedstawionych przez spółkę można też znaleźć informację o kolejnych zamówieniach, między innymi w latach 2009 –2010 zostanie rozpisany przetarg na dostarczenie 25 tramwajów. Podobnie będzie w następnych latach. –Nasi pasażerowie nie będą narzekali na tabor podczas Euro 2012 –mówi Szydłowski.

Radni obejrzą tramwaj

–Szkoda, że Poznań nie wykazuje takiego zainteresowania jak inne miasta, także z Ukrainy –ubolewa Michał Grześ, poznański radny oraz członek Rady Nadzorczej Cegielskiego. –Chciałbym, aby mieszkańców miasta woziły tramwaje z Poznania. Po zakończeniu budowy pojazdu niskopodłogowego przez FPS zaproszę radnych, aby zobaczyli ten produkt. Może to ich przekona, że warto dać szansę miejscowej firmie –komentuje Grześ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
FPS
Cegielski
Poznań
Ukraina
Tramwaje Warszawskie
  • Soler – 31.05.2007

    Ciekawe za co bierze pieniądze ten niewiadomo jakie stanowisko pełniący Jan Firlik? Jego opowieści, że "może w przyszłym roku ogłoszą przetarg" nadają się na dialogi dzieci w piaskownicy! Może ogłośimy w przyszłym roku, a może nie możemy też ogłosić za dwa lata, a może za trzy? Pan Firlik niewiadomego stanowiska snuje dalej swoje wywody, że na rynku są inne tramwaje np. Simens, Bombardier i Skoda. Koledzy chyba nie powiedzieli mu, ze dwa pierwsze będą niesamowicie drogie, a na ten trzeci dał się nabrać Wrocław. Za niską ceną Skody poszła niska jakość, cały czas od pierwszych przejechanych kilometrów się psują! Z tego powodu Wrocławianie nazwali je Skodami-psujkami! I takietramwaje mają wg Firlika być zakupione przez Poznań, który u siebie ma producenta tramwajów! Polska to dziwna kraj, głupia ludzia!

  • Skoda to g@#$% – 03.06.2007

    @Soler:Problem w tym,że cena Skód nie jest aż taka niska,a jakość to taka ,że aż strach się bać,no i jeszcze nieprzystosowanie donaszych torów-za szerokie

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....