TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Przebudowa Podwala Przedmiejskiego w Gdańsku. Tramwaje pojadą inaczej
InfoTram.pl - Opublikowano: 16.04.2020 14:45:24
Przebudowa Podwala Przedmiejskiego w Gdańsku. Tramwaje pojadą inaczej (foto: PKS Gdańsk)

Od wtorku, 21 kwietnia na około dwa tygodnie wstrzymany zostanie ruch tramwajowy od Węzła Unii Europejskiej do Stogów. Ma to związek z toczącą się od kilku tygodni przebudową skrzyżowania Podwala Przedmiejskiego z ul. Łąkową w ramach projektu uspokajania ruchu w śródmieściu Gdańska.

Wchodzimy w newralgiczny, krytyczny moment tej przebudowy. Od 21 kwietnia tramwaje linii 8 i 9 od strony Wrzeszcza będą dojeżdżały jedynie do centrum. Między Dworcem Głównym a Stogami pojadą autobusy linii zastępczej T8. W godzinach szczytu średnio co 5, 6 minut. Najbardziej obciążone kursy w godzinach porannych będą obsługiwane przez dwa autobusy jednocześnie - mówi Piotr Borawski, zastępca prezydent Gdańska.

W kierunku Elbląga

Wykonane zostały wszystkie izolacje w tunelu znajdującego się pod ul. Podwale Przedmiejskie. Gotowe są także chodniki i obramowania jezdni oraz zatoka autobusowa wraz z peronem. Odtworzony został również wjazd w ul. Łąkową. Z kolei na pasie jezdni od strony torowiska rozpoczęto wykonywanie podbudowy i obramowania jezdni oraz przejazdu.

W kierunku centrum

Wykonano obramowanie jezdni w kierunku ul. Łąkowej. Obecnie układane są warstwy podbudowy na przystanku autobusowym, prowadzone są również prace związane z układaniem chodników i prawoskrętu. Równolegle układane są warstwy podbudowy na około 40-metrowym odcinku skrzyżowania ul. Podwale Przedmiejskie z ul. Łąkową - wylicza Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, która nadzoruje tę inwestycję.

Po świętach wielkanocnych zaplanowano układanie zabruku w jezdni i chodnikach. Natomiast od 21 kwietnia przewidywane jest rozpoczęcie prac związanych z przebudową torowiska.

  Mimo pandemii remont al. Hallera przebiega sprawnie. Znika stara jezdnia. W ramach przebudowy skrzyżowania Podwala Przedmiejskiego z ul. Łąkową powstanie przejście naziemne, zmodernizowany zostanie także 250-metrowy odcinek Podwala. Oprócz wymiany nawierzchni, utworzone zostaną pasy dla rowerzystów i wyremontowane chodniki po obu stronach ulicy.

Torowisko i perony tramwajowe wykonawca przebuduje w taki sposób, by umożliwić dojście do przystanku "Akademia Muzyczna". Projekt przewiduje także wykonanie kanalizacji deszczowej, instalacji sanitarnej i wodociągowej.

Wykonawcą jest firma MTM S.A z Gdyni. Koszt inwestycji to ponad 10,5 mln złotych. Prace powinny zakończyć się w czerwcu br.

Linie 8 i 9 na objazdach

Przez dwa tygodnie tramwaje linii 8 i 9 będą kursować na trasach skróconych. Od strony Wrzeszcza dojadą tylko do Śródmieścia.

Trasa autobusowej linii zastępczej T8 (która funkcjonuje teraz na trasie Stogi-Przeróbka) zostanie wydłużona aż do Dworca Głównego. W godzinach szczytu częstotliwość kursów będzie wynosiła co około 5-6 minut, a poszczególne kursy tej linii zostaną "zbisowane" (tj. wykonane przez dwa albo trzy pojazdy naraz). Do tej operacji jest potrzebna ogromna liczba autobusów, dlatego obsługę linii wspomagać będzie PKS Gdańsk. Na linii pojawią się też trzyosiowce z dużą liczbą miejsc siedzących.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
torowisko
remont
tor
infrastruktura
PKS Gdańsk

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....