TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Przetargi na dokumentację remontów wrocławskich torowisk rozstrzygnięte
WROCLAW.PL InfoTram.pl - Opublikowano: 18.02.2020 11:45:30
Przetargi na dokumentację remontów wrocławskich torowisk rozstrzygnięte (foto: wroclaw.pl)

MPK Wrocław rozstrzygnęło dwa pierwsze przetargi na dokumentację projektową dla remontów torowisk na terenie Wrocławia. Chodzi m.in. o wymianę torowiska i sieci na al. gen. Hallera, remont pętli Zawalna, czy prace przy Żmigrodzkiej.

Wrocławskie MPK nadzór nad torowiskami przejęło pod koniec 2019 roku. Spółka najpierw musiała zorganizować formalności i powołać w swoich strukturach Wydział Torów i Sieci. Na początku stycznia zarząd spółki ogłosił plany inwestycyjne na najbliższy rok, a teraz udało się rozstrzygnąć dwa pierwsze przetargi na dokumentację dla dużych remontów torów.

Kolejny punkt naszego programu #TORYwolucja. Rozstrzygnęliśmy przetargi na dokumentację projektową remontu torowisk w ważnych lokalizacjach na terenie miasta, m.in.: w al. Gen. Hallera, od skrzyżowania z ul. Mielecką do skrzyżowania z ul. Ojca Beyzyma, wraz z przebudową sieci trakcyjnej, a także przy ul. Żmigrodzkiej, od skrzyżowania z ul. Broniewskiego do skrzyżowania z ul. Bałtycką. To nie koniec dobrych informacji. Pracujemy nad projektem wymiany nawierzchni w torach i rozjazdach na Rondzie Reagana, a także przejazdu przez torowisko przy skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich z ul. Kutnowską. W planach również remont pętli Zawalna oraz remont przejazdu przez torowisko na placu Strzegomskim. Działamy! – poinformował Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.  

Pierwsze postępowanie dotyczyło wykonania dokumentacji dla czterech zadań. Chodzi o wymianę nawierzchni torowiska i rozjazdów na Rondzie Reagana, remont przejazdu przez torowisko przy skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich z ul. Kutnowską, remont pętli Zawalna oraz naprawę przejazdu przez torowisko na pl. Strzegomskim.

Przedmiotem drugiego przetargu jest dokumentacja razem z pozyskaniem wymaganych decyzji i uzgodnień dla remontu torowiska w dwóch lokalizacjach. Pierwsza to al. Hallera, od skrzyżowania z ul. Mielecką do skrzyżowania z ul. Ojca Beyzyma. Przebudowa zakłada również wymianę sieci trakcyjnej. Druga to remont torowiska przy ul. Żmigrodzkiej, od skrzyżowania z ul. Broniewskiego do skrzyżowania z ul. Bałtycką oraz przebudowa sieci trakcyjnej.

W obu przetargach najkorzystniejszą ofertę złożył Zakład Budowlany "Klier" z Chrząstawy Małej.

Wrocław chce wyremontować torowiska w ciągu 3-4 lat

Wrocłaskie MPK na początku stycznia ogłosiło założenia kampanii #TORYwolucja. Zakłada ona znaczącą poprawę jakości wrocławskich torowisk w ciągu 3-4 lat. Spółka oprócz powołania zespołu do tych zadań przystosowała też tramwaj Konstal N na potrzeby prac torowych. Ponadto Wydział Torów i Sieci jest w posiadaniu trzech samochodów technicznych. Wszystko po to, aby skrupulatnie i właściwie nadzorować prace wykonywane przez firmy zewnętrzne. MPK zleciło też ponowny audyt torowisk. Wykona go wyspecjalizowana w tym firma, która posiada odpowiednie narzędzia badawcze. Zostaną one zamontowane na tramwaju i - trasa po trasie - będą sprawdzać parametry torowisk.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
tory
tor
remont
infrastruktura

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....