TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Ryga zamawia kolejne Škody
InfoTram - Opublikowano: 28.04.2016 15:23:18 11 komentarzy
Ryga zamawia kolejne Škody

R?gas Satiksme podpisał ze Škodą Transportation umowę na dostawę dwudziestu niskopodłogowych tramwajów. Wartość kontraktu to 62,6 mln euro.

Dostawy mają być zrealizowane w 2017 roku. Nowe tramwaje będą kursowały na linii nr 4. Škoda dostarczy 15 trzyczłonowych i 5 czteroczłonowych wagonów. Będą to kolejne pojazdy, jakie czeski producent wyprodukuje dla łotewskiej stolicy. Kontrakt obejmuje także dostawy części zamiennych i 30-letnie utrzymanie składów. Producent udzielił na tramwaje trzyletnią gwarancję.

"Zawarcie tej umowy potwierdza, że ??nasze produkty są wysokiej jakości, a nasi dotychczasowi klienci są z nich zadowoleni. Świadczy o tym umowa na kolejne 20 pojazdów dla Rygi" - mówi prezes Škoda Transportation Thomas Ignačák.

"Większość tramwajów, które dziś kursują w Rydze została wyprodukowana w byłej Czechosłowacji, dlatego cieszymy się, że kontynuujemy tę tradycję. Obecnie, oprócz tramwajów, nasza spółka zależna Škoda Electric dostarcza trolejbusy do Rygi. Nowa umowa ramowa obejmuje 125 takich pojazdów przyjaznych dla środowiska" ? dodaje Vladislav Kozák, Dyrektor Sprzedaży Škoda Transportation.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoTram w przetargu startowali także Pesa i Stadler. R?gas Satiksme poinformował jednak, że pierwszy ze wspomnianych oferentów nie spełniał wymogów przetargowych, drugi zaś nie złożył oferty w terminie.

R?gas Satiksme posiada obecnie flotę 189 tramwajów. Škoda wcześniej dostarczyła 20 trzyczłonowych i sześć czteroczłonowych wagonów. Te jedyne niskopodłogowce w Rydze kursują na liniach 6 i 11.

Tramwaje dla Rygi będą całkowicie niskopodłogowe, klimatyzowane, przystosowane do sieci 1524 mm. Pomalowane zostaną w biało-niebieskie barwy Rygi. Zostaną wykonane z wysokiej jakości materiałów, dlatego będą mogły kursować w temperaturach od -40 do +40 stopni C.

Pojazdy dłuższe na swój pokład zabiorą 353 pasażerów, z czego 79 na siedząco, krótsze zaś odpowiednio 258 i 60.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Skoda
Ryga
 • Combino – 28.04.2016

  Brawo,ustawka klepnięta,za 30-metrową Skodę zapłacą jak za 40-metrowego Citadisa,ale kto bogatemu zabroni? Chociaż taka decyzja może zastanawiać w kontekście "imponującego" zaawansowania wymiany taboru tramwajowego w mieście...

 • Trambus – 28.04.2016

  A Ryga kupuje wspomniane Skody z funduszy Unijnych czy z pomocy EBOiR ?

 • zibi – 29.04.2016

  Dobra Skoda. Pesa to dopiero było by po terminie ,i słabo zmontowane opinie klientów 2015 i nie da się ukryć byle jaki montaż ,jakiekolwiek tłumaczenie jest bez sensu fakty są tylko jedne.Combino lepiej zapłacić więcej i mieć dobry wyrób .

 • allensteiner – 29.04.2016

  Pesa to niech się najpierw ogarnie po burdelu jaki zmontowali w końcu zeszłego roku swoim klientom. A pewnie z czasem będzie jeszcze "ciekawiej" z krakowiakami i tramwajami dla Łodzi robionymi w szalonym tempie. Zgadzam się że lepiej dać więcej i mieć sprawdzony na miejscu tramwaj. Poza tym zunifikowanie taboru też ma jakąś wartość.

 • Elbinger – 29.04.2016

  Jak to Skoda ? A newag z rewelacyjnym nevalo to co ?

 • Combino – 29.04.2016

  @zibi: i Ty to o Skodzie piszesz? Po tym numerze jaki wycięła z 14T?Dobre; DP Praha musi własnymi siłami ten złom stawiać na nogi,bo producent - czyli Skoda - się wypiął. Poza tym nie rżnij głupa,bo dobrze wiesz że sajgon z 2015 nie ma KOMPLETNIE żadnego przełożenia na realizację kontraktu w 2017 roku,który to rok wciąż będzie zaliczał się do chudych (a Pesa spokojnie realizowała i do tego całkiem starannie kiedy nie było takiego megazapieprzu). Zaś jeśli twierdzisz,że Skoda jest więcej warta od Bombardierów czy PRAWDZIWYCH Alstomów,to pozostaje Ci tylko życzyć zdrowia... @allensteiner: a ty dalej pitolisz swoje; w Łodzi Swingi chodzą jak złoto,a i Krakowiaki coraz lepiej sobie radzą. A swoją drogą żeby puszczać nowe wozy na tak g...niane trasy jak hucki odcinek 4-ki,to trzeba być naprawdę...

 • Krak – 30.04.2016

  @Combino: G...niany tramwaj to i g...niane trasy. Innym w Hucie nic się nie dzieje, a Krakowiaki-co chwilę wyskoki w bok.

 • Genek – 01.05.2016

  Chwila minęła żaden nie wyskoczył. Czyli bredzisz.

 • advisor – 03.05.2016

  @KrakTym razem akurat była wina zharatanego torowiska na Rondzie Kocmyrzowskim, zresztą 7-8 maja mają tam poprawiać zwrotnice. Trzeba oddać sprawiedliwość, że Krakowiak nie miał z tym nic wspólnego.

 • Krak – 03.05.2016

  @ Genek: Nie wiesz o jak długiej chwili piszę więc nie możesz stwierdzić czy bredzę czy piszę prawdę. @ advisor : Wiem, łuki na Kocmyrzowskim to tragedia, ale tak jakoś się ciekawie zdarza, że Krakowiaki najczęściej wypadają tam z torów, a przecież po tych samych łukach jeżdżą też NGT6 i 8 i chyba raz jakaś Bombka tam wyleciała. Przy wiaduktach łuk był naprawiany i dalej Krakowiakom zdarzają się nie miłe przygody.

 • XWJ – 10.05.2016

  Dodałbym do tego codzienne zgony Krakowiaków. A "stawka" poszła wyżej, bo średnio zjeżdżają 4 krakowiaki dziennie z czego trzy na coś grubszego.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....