TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Siemens dostarczy kolejne 10 tramwajów do Bremy
InfoTram.pl - Opublikowano: 01.02.2018 09:52:45
Siemens dostarczy kolejne 10 tramwajów do Bremy (foto: Siemens)

Spółka miejska Bremer Straßenbahn AG (BSAG) złożyła zamówienie na dodatkowe 10 tramwajów Avenio, korzystając z opcji do kontraktu zawartego z spółką Siemens w czerwcu 2017 roku, kiedy BSAG zamówiło 67 takich wagonów.

Razem z nowym zamówieniem, flota pojazdów od Siemensa dla tego hanzeatyckiego miasta wzrośnie do 77 jednostek. Pierwsze dostawy dodatkowych tramwajów rozpoczną się w 2021 r.

Dzięki temu dodatkowemu zamówieniu, spółka BSAG będzie w stanie wymienić całą flotę przestarzałych i zawodnych 77 tramwajów, na taką samą liczbę nowoczesnych tramwajów Avenio. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy oferować naszym klientom o wiele lepsze jakościowo jednostki szybkiej kolejki miejskiej od Siemensa - oświadczył Hajo Müller, rzecznik zarządu spółki BSAG.

Avenio to tramwaj nowoczesny, wygodny, niezawodny i łatwo dostępny. Idealnie spełnia wszelkie wymogi stawiane przez miasto. Brema złożyła największe jak dotąd zamówienie na nasze tramwaje najnowszej generacji, co dowodzi, że BSAG potwierdza zaufanie w nasze przyszłościowe produkty - powiedziała Sabrina Soussan, prezes branży Mobility w Siemens AG.

Pierwsze czteroczłonowe tramwaje zamówione w zeszłym roku rozpoczną służbę w Bremie na początku wiosny 2019 roku. Tramwaj ma około 37m długości, oferuje miejsce dla 259 pasażerów i osiąga maksymalną prędkość 70km/godz. Duże okna oraz wydajny ledowy system oświetlenia stwarzają przyjemne warunki wewnątrz pojazdu. Wielofunkcyjne przestrzenie przy wejściach oferują dużo miejsca dla wózków, dziecięcych spacerówek i rowerów. Klimatyzacja zapewnia miłą i wolną od przeciągów atmosferę przez cały rok. Na pokładzie tramwaju działa bezprzewodowy Internet oraz system informacji pasażerskiej.

Avenio spełnia również wymogi zrównoważonego rozwoju, tramwaj można poddać recyklingowi w ponad 90%. Avenio korzysta z energii odzyskiwanej z hamulców do ogrzewania wnętrza, a nadwyżkę zwraca do sieci zasilającej. Wszystkie koła są zaopatrzone w wygłuszacze, aby zapewnić ciszę i komfort podczas jazdy.

Tramwaje Avenio są juz używane w Monachium i Ulm w Niemczech oraz holenderskiej Hadze. Miasto Doha w Katarze również złożyło zamówienie na tramwaje Avenio. Rodzina tramwajów Avenio jest oparta na modułowym projekcie składającym się ze sprawdzonych systemów oraz podzespołów wypracowanych w ciągu 135 lat działania firmy w tym obszarze. Siemens wyprodukował bowiem swój pierwszy elektryczny tramwaj w 1881 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Siemens
Avenio
Brema

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....