TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Siemens Mobility dostarczy dodatkowe 22 pociągi metra do Monachium
SIEMENS InfoTram.pl - Opublikowano: 03.07.2020 12:45:49
Siemens Mobility dostarczy dodatkowe 22 pociągi metra do Monachium (foto: Siemens)

Operator transportu publicznego w Monachium - Stadtwerke München (SWM) podpisał umowę z Siemens Mobility na dostawę 22 sześciowagonowych pociągów metra C2. Dostawa planowana jest w 2022 r. Łącznie Siemens Mobility dostarczy do monachijskiego metra aż 67 pociągów C2.

Kontrakt jest realizacją drugiej opcji z umowy sprzed 10 lat. W 2010 r. podpisano kontrakt na dostawę pierwszych 21 sześciowagonowych pociągów metra C2, a sześć lat później uruchomiono pierwszą opcję na kolejne 24 pociągi. Podpisana w 2020 r. to druga i ostatnia opcja rozszerzania metra od Siemens o dodatkowo 22 sztuki.

Dzięki nowym pociągom C2 stale odmładzamy nasz tabor. Dla naszych pasażerów oznaczać to będzie przede wszystkim więcej przestrzeni i większy komfort. W ciągu najbliższych dziesięciu lat chcemy wycofać z eksploatacji wszystkie stare pociągi A i B i eksploatować nasz system metra wyłącznie przy użyciu nowoczesnych, wysokowydajnych pociągów. Oznacza to, że możemy dodać do pociągów około 5.000 dodatkowych miejsc bez wprowadzania większej częstotliwości – powiedział Ingo Wortmann, Dyrektor Zarządzający SWM.

Nowe pociągi C2 przyczyniają się do trwałego wzrostu wartości w całym ich cyklu życia oraz do zwiększenia komfortu podróżowania. Cieszymy się, że jesteśmy znacząco zaangażowani w rozwój lokalnego transportu publicznego w naszym rodzinnym mieście – powiedziała Sabrina Soussan, dyrektor generalny Siemens Mobility.

Nowe pociągi C2 wyróżniają nową technologią oświetlenia LED oraz łatwiejszym wizualnym rozpoznawaniem otwieranych i zamykanych drzwi poprzez kolorowe paski świetlne LED na krawędziach drzwi. Kamery wideo, ekrany i nowo zaprojektowane oświetlenie wnętrza z diodami LED zapewniają większy komfort i wygodę pasażerom. Dodatkowo pociągi C2 są bardziej pojemne – nowa koncepcja miejsc siedzących z szerszymi drzwiami w porównaniu do starszych pociągów pozwala na przewóz aż 940 pasażerów.

Pociągi C2 są także efektywne energetycznie. Zużycie energii jest redukowane poprzez połączenie różnych innowacyjnych koncepcji projektowych. Nie zastosowano żadnych szkodliwych materiałów, stosuje się energooszczędne oświetlenie, a materiały w 97% nadają się do recyklingu. Dzięki temu nowe pociągi jeszcze bardziej poprawią bilans CO2 w Monachium i pomogą zmniejszyć zużycie energii w transporcie.

Nowe pociągi wejdą do eksploatacji w 2022 r. i będą jeździły po miejskich liniach metra U3 i U6, podobnie jak inne używane już pociągi C2. Planowana jest również eksploatacja na innych liniach miejskich.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Siemens
metro
Monachium

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....