TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Skoda ponownie wygra w Rydze?
InfoTram - Opublikowano: 09.03.2016 08:30:46 8 komentarzy
Skoda ponownie wygra w Rydze?

PESA, Stadler i Skoda złożyli oferty na dostawy tramwajów dla Rygi. Pierwotnie jednak zainteresowanie przetargiem wykazało aż 22 podmiotów. Tyle, że zdaniem polskiego producenta, a także Stadlera, warunki zamówienia faworyzują Skodę, a więc firmę, która w przeszłości dostarczała już wagony dla Rygi. Obie firmy złożyło odwołanie do łotewskiego Urzędu ds. Zamówień Publicznych. Jak poinformował serwis baltic-course.com urząd nakazał kontunuowanie przetargu, odwołania zatem okazały się bezskuteczne.

Łotewski odpowiedni naszego UZP nie stwierdził żadnych uchybień, zarówno w samych zapisach przetargowych, jak i przy podejmowaniu decyzji o odrzuceniu oferty PESY. Wszystko zatem wskazuje na to, że kolejne tramwaje dla Rygi dostarczy Skoda.

Obecnie w Rydze znaczną część taboru stanowią wiekowe już wagony Tatra T3SU oraz Tatra T6B5SU. Tylko niewielki odsetek stanowią nowe Skody15T.

R?gas Satiksme, operator transportu miejskiego w łotewskiej stolicy chce zakupić kolejne niskopodłogowe wagony. To 20 tramwajów - 15 wagonów trzyczłonowych i 5 tramwajów czteroczłonowych. Wartość to około 70 mln euro. Zakup nowego taboru wiązać się będzie z budową nowego, 3,6 km, odcinka linii tramwajowej, stanowiącego przedłużenie linii od centrum wzdłuż P?rnavas iela, Senču iela, Zir?u iela, Skanstes iela do pętli przy Sporta iela.

Nowe tramwaje miały zostać dostarczone na Łotwę w drugiej połowie 2016 roku. Czy w związku z protestami uda się dotrzymać ten termin?Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Skoda
Stadler
Łotwa
Ryga
 • Eheh – 09.03.2016

  70 tys euro....fiu fiu kupa forsy

 • Gruby – 09.03.2016

  Przetarg wygra SKODA jeżeli newag nie złoży protestu :) Taka jest prawda niestety.

 • fred – 09.03.2016

  Malowanie tej Skody prawie jak Krakowiaka

 • pixel – 09.03.2016

  I co gruby nie napiszesz dzisiaj nic śmiesznego? Nawet taki kraik jak łotwa ma gdzieś twoje pesszajsy. Ale nie martw się jak będzie przetarg na widły i gwoździe dla łotewskich rolników to wtedy może twojej pesie się w końcu poszczęści.

 • kowal – 10.03.2016

  Przestaniecie się w końcu łapać na te tanie trollowe manipulacje "Grubego", czy cały czas macie zamiar mu odpisywać? Koleś was podpuszcza i prowokuje już tyle miesięcy, a wy się ciągle na to łapiecie i robicie dokładnie to o co mu chodzi, czyli to co @pixel powyżej. Zanotujcie sobie, że to czysty, 100% trolling, który trzeba olewać i pozwolić mu umrzeć śmiercią naturalną albo niech admini się nim zajmą.

 • Combino – 10.03.2016

  Przetarg od początku był ustawką. Fakt,z jednej strony Rigas Satiksme podjęło decyzję o unifikacji taboru w oparciu o JEDYNY posiadany model niskacza; sęk w tym,że albo zapomnieli że Skoda jeszcze bardziej niż Solaris leci w... gdy jest ustawka pod nich albo... dogadali się w pełni zgodnie i świadomie,a to już pachnie prokuraturą dla szefostwa RS. A przypomnijmy: wychodzi w przeliczeniu 15 mln PLN (!!!) za 32-metrową Skodę; podobnie przygrał w Warszawie Alstom,tylko że: raz,że Alstom za taką samą cenę puszczał na swoim rynku dwukierunkowego 42-metrowca z pełnym wyposażeniem,a dwa że gdzie Skodzie do Citadisów ;)

 • Jak – 10.03.2016

  Bidna Pesa. Ale moze jednak zloza oferte.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....