TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Skoda rusza na podbój Rosji
INFOTRAM Karol Wach - Opublikowano: 20.05.2013 12:41:46
Skoda rusza na podbój Rosji

Kirovsky Zavod i Škoda Transportation podpisały umowę o współpracy. To kolejny krok, można rzec milowy, czeskiego producenta w podboju rynków wschodnich. Porozumienie zawarte przez strony zakłada utworzenie spółki joint venture, w którą na początku działalności zostanie zainwestowanych 20 milionów dolarów. Do końca 2015 roku przychody ze sprzedaży nowego podmiotu mają wynieść nie mniej niż 130 milionów dolarów. Czy podjęcie współpracy z firmą Kirovsky Zavod pomoże Czechom w zdobywaniu kolejnych zamówień w Europie Wschodniej? Wydaje się, że tak, ponieważ zwykle stawiany jest tu warunek, aby przynajmniej część produkcji nowych pojazdów odbywała się w kraju zamawiającego. Nowa spółka ma zająć się produkcją wagonów tramwajowych, metra, a w dalszej kolejności również pociągów elektrycznych. Tramwaje oczywiście mają być niskopodłogowe, ezt-y zaś piętrowe, wszystko na bazie produktów Skody. Siedziba i zakłady produkcyjne zostaną, na początku, zlokalizowane na terenie Kirovsky Zavod w Sankt Petersburgu. Z marszu do dyspozycji nowa spółka otrzyma pięć hal produkcyjnych, w dalszej kolejności będą modernizowane i oddawane do użytku kolejne, m.in. lakiernia czy centrum wózków kolejowych. Docelowo w Sankt Petersburgu ma być przeprowadzany cały cykl produkcyjny pojazdów. Poprzez utworzenie spółki joint venture Kirovsky Zavod poszerzy swoje możliwości w produkcji elektrycznych pociągów podmiejskich i wprowadzi unikalne produkty marki Skoda na rynki w Rosji i krajach Europy Wschodniej - komentuje Gieorgij Semenenko, szef Kirovsky Zavod.

Nowa spóła joint venture będzie wykorzystywać technologie i rozwiązania Skody, które zostaną zmodyfikowane według potrzeb klientów. Flagowym produktem zakładu produkcyjnego w Sankt Petersburgu mają być wysokiej klasy wagony metra, zużywające o 30 % mniej energii niż wszystkie inne obecnie wykorzystywane w Rosji. Ponadto, składy te, będą bardziej przyjazne dla pasażerów, poprzez lepszą izolację akustyczną. Jak wspomnieliśmy w Sankt Petersburgu będą budowane także niskopodłogowe tramwaje –klimatyzowane, energooszczędne oraz wyposażone w koła, zapewniające mniejszy poziom hałasu, a także ezt-y, na początku piętrowe. Kluczowymi rynkami dla naszej spółki będą Sankt Petersburg, Moskwa i inne duże miasta Rosji –uważa Gieorgij Semenenko. Przypomnijmy, że Skoda realizuje kontrakt na dostawę 54 wagonów dla metra w Sankt Petersburgu, o wartości 130 milionów dolarów. Część z nich powstanie już w zakładach Kirovsky Zavod. Ich budowa będzie wymagała zatrudnienia około 800 nowych pracowników.

Powstanie nowej spółki joint venture może okazać się znacznym utrudnieniem do podboju rynku rosyjskiego przez polskich produktów, głównie PESĘ. Jak wspominaliśmy Rosjanie zwykle wymagają, aby przy realizacji zamówień przynajmniej część produkcji była skupiona na terenie Rosji. W zasadzie spełnienie tego warunku możliwe jest poprzez zawiązanie współpracy z którymś z tamtejszych producentów. Jak widać Skoda tę szansę wykorzystała.    
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Skoda
Rosja
Sankt Petersburg

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....