TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

TAT we Wrocławiu: Jest już pierwszy odcinek z torowiskiem [FILM]
InfoTram.pl - Opublikowano: 18.05.2020 09:45:12
TAT we Wrocławiu: Jest już pierwszy odcinek z torowiskiem (foto: wrocław.pl)

Nowa trasa autobusowo-tramwajowa na Nowy Dwór jest już bardzo wyraźnie widoczna. Wykonawca łączy poszczególne fragmenty od pl. Orląt Lwowskich do skrzyżowania ul. Robotniczej ze Strzegomską.

Na ponad kilometrowym odcinku jest już ułożone torowisko, widać podpory wiaduktów, trwa skrupulatne układanie krzyżownic na torowiskach.

Jeszcze niedawno trasa autobusowo-tramwajowa na Nowy Dwór to było kilka pozornie niepołączonych ze sobą fragmentów. Widzieliśmy skupiska robotników, ale trudno było sobie wyobrazić, jak to będzie wyglądać. Teraz widać praktycznie cały korytarz i duże fragmenty torowisk od skrzyżowania pl. Orląt Lwowskich aż do ul. Robotniczej, gdzie przechodzi w Strzegomską. Prace toczą się na wielu frontach.

Torowiska i wiadukty

Patrząc od centrum miasta już na samym pl. Orląt Lwowskich dużo się dzieje. Powstaje tam złożone skrzyżowanie torowisk, robotnicy układają rozjazdy i krzyżownice. Zabetonowane jest międzytorze praktycznie do ul. Smoleckiej. Na tym odcinku widać już w zasadzie całe torowisko. Przygotowywana jest podbudowa pod trasę rowerową. Po ul. Nabycińskiej z nową nawierzchnią jeżdżą auta.

Trwają intensywne prace torowe przy ul. Śrubowej i Robotniczej. Na misterną robotę wygląda tam już samo poziomowanie torów.

Pną się do góry elementy wiaduktu przy Smoleckiej, efektownie prezentuje się podpora przy ul. Robotniczej – pod 160-metrowy wiadukt. Teraz wykonawca będzie przebudowywał tam sieci podziemne, a następnie ruszą prace przy kolejnych 3 podporach - mówi Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Przebudowana została sieć ciepłownicza. Do tego zadania wykorzystywano 160-tonowy dźwig, który układał rury ważące ponad 5 ton.

Cztery firmy chcą budować drugi odcinek

Wrocławskie Inwestycje pod koniec kwietnia otworzyły oferty w przetargu na kolejny odcinek trasy, od Parku Biznesu do skrzyżowania Strzegomskiej z ul. Rogowską. Zgłosiły się cztery firmy, ich oferty mieszczą się w budżecie. Teraz trwa ich analiza. Natomiast ostatni fragment wzdłuż ul. Rogowskiej zakończony pętla jest w fazie projektowania.

O TAT

To największa inwestycja komunikacyjna miasta od 1949 r., kiedy wybudowana została linia tramwajowa na Leśnicę. To 7 kilometrów trasy autobusowo-tramwajowej, dwa wiadukty 160-metrowy nad torami kolejowymi i 22-metrowy nad ulicą Smolecką.

Obecnie umowy z wykonawcami są podpisane na ponad 151 milionów złotych. TAT pojedziemy w 2023 r. (UMW)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
budowa
tor
infrastruktura
tory
TAT

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....