TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Tramwaj Skody na rynek azjatycki
INFOTRAM - Opublikowano: 30.07.2015 13:10:10 11 komentarzy
Skoda na rynek azjatycki (foto: Skoda)

Škoda zaprezentowała w Pekinie swój nowy tramwaj, przeznaczony na rynek azjatycki. Jest to nowoczesny pojazd, w 100% niskopodłogowy, pięcioczłonowy, który w przyszłości ma pojawić się na liniach sieci tramwajowej w stolicy Chin. Wagon został pokazany na targach UrTran, gdzie wzbudzał duże zainteresowanie.

?Cieszę się, że mamy już ten pojazd opracowany i wyposażony w sprzęt elektryczny, napęd mechaniczny i systemy sterowania. Zakończenie budowy tramwaju odbyło się w kooperacji z chińską firmą Beijing Subway Rolling Stock Equipment Co. Ltd. (BSR) w Pekinie, która również oficjalnie zaprezentowała tramwaj" ? mówi Petr Gaman, dyrektor techniczny Škoda Electric.

Nowy tramwaj oferuje specjalne rozwiązania techniczne, dzięki którym może on kursować nawet w miejscach bez sieci trakcyjnej. Pojazd jest wyposażony w system bateryjny Škody, zbliżony do tego, jaki został zastosowany w pojazdach dla tureckiego miasta Konya. Wsparcie techniczne zapewnili chińscy inżynierowie.

"Škoda Transportation Group chce wejść na wymagający chiński rynek w dłuższej perspektywie bardziej aktywnie i skuteczne. Na początku kwietnia tego roku został przedstawiony kolejny nowy tramwaj, 27T. To pojazd, który jest technicznie oparty na koncepcji tramwajów rodziny ForCity, spełniający najnowsze parametry techniczne i bezpieczeństwa. Może być zasilany z baterii, a nawet alternatywnie wodorowymi ogniwami paliwowymi. Obecnie Škoda Electric realizuje dostawy, do chińskiego miasta Suzhou, silników do czterdziestu pociągów metra. Jest to potwierdzenie faktu, że czeskie know-how może sprostać nawet najbardziej wymagającym rynkom" - mówi Jaromír Šilhánek, Prezes Zarządu Škoda Electric.

Nowy tramwaj jest kontynuacją udanej przygody czeskiego producenta z tramwajami. Obecnie Škoda realizuje dostawy wagonów dla Bratysławy, wspomnianego tureckiego miasta Konya oraz Pragi.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Skoda
Chiny
Pekin
 • portalcudia – 30.07.2015

  grubasie tłusty z bydgoszczy jak to skomentujesz? gdzie twoja ukochana pesa?

 • PR100 – 30.07.2015

  @portalcudia - No i teraz będziesz "hejtował" polską produkcję przez jakiegoś grubasa?! Taka nienawiść i pogarda do własnego przemysłu to tylko w Polsce.

 • derkuta – 30.07.2015

  trzeba przyznać, że na prawdę wygląda Chińsko. Ciekawe czy Chińczycy będą z czymś chcieli zawojować europe.@portalcudiazacznijmy od tego, że ten grubas nie pisał z bydzi, pewnie nigdy tam nie był a sądząc po tym co miał w swoim urządzeniu nie warto nim sobie zawracać głowy

 • Combino – 30.07.2015

  Tramwaj zdecydowanie projektowany na zewnątrz; pudło obłe robione na Citadisa lub Urbosa,przód też nie Skody... gdzieś zlecili projekt. I osłony dobrze wkomponowane... trzeba poszperać w necie kto im pomagał,na chwilę obecną mam dwa typy (jeden niemiecki,drugi francuski).

 • Fre – 30.07.2015

  Pesa też niedługo coś zrobi chinczykom

 • bun – 30.07.2015

  ale paskudny

 • FRanek – 31.07.2015

  Brzydki, jak wszystkie tramwaje Skody. Pasuje na kolejkę w lunaparku.

 • Combino – 31.07.2015

  Z tramwajów Skody to akurat najładniejszy,co nie zmienia faktu chyba jednak Chińczycy pomagali (za dużo silnych nawiązań do Citadisów). Bardzo możliwe,że jest jak w autobusach powiedzmy z Irizarami: bebechy Scanii,pudło hiszpańskie. Tutaj też Skody mogą być jedynie bebechy. Dlatego będę BARDZO zdziwiony jeśli ta konstrukcja kiedykolwiek opuści Chiny (tam żaden sąd nie orzeknie plagiatu choćby nie wiem co,ale w Europie Francuzi by Czechów załatwili).)

 • jatal. – 01.08.2015

  @ CombinoChyba tak jest (chiński wkład) skoro prezentacji dokonywał prezes Skoda Electric a nie Skoda Transportation.

 • jatal. – 01.08.2015

  A zresztą widać "markę"http://www.gettyimages.fr/detail/photo-d'actualit%C3%A9/low-floor-modern-tram-of-beijing-subway-rolling-photo-dactualit%C3%A9/477306810

 • MIH – 23.11.2015

  DO DERKUTA: PISZE SIĘ "NAPRAWDĘ" - ŁĄCZNIE!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....