TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Tramwaje Śląskie odpowiadają Miastu Bytom
InfoTram.pl - Opublikowano: 04.09.2019 13:49:51
Tramwaje Śląskie odpowiadają Miastu Bytom

Tramwaje Śląskie przesłały nam oświadczenie Zarządu Spółki ws. komunikatu opublikowanego na stronie internetowej Urzędu Miasta Bytom. Poniżej zamieszczamy je w całości:

Odnosząc się do komunikatu opublikowanego na stronie internetowej Urzędu Miasta Bytom i słów Prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza stanowczo należy podkreślić, iż Zarząd spółki Tramwaje Śląskie S.A. nigdy autonomicznie nie deklarował terminów zakończenia prac, gdyż jako zamawiający, a nie wykonawca, nie mógł samodzielnie realnie określić jakiegokolwiek terminu. Wszystkie terminy zakończenia prac, z których niestety żaden nie został dotrzymany, były deklaracjami Generalnego Wykonawcy, na których to deklaracjach opierał się zamawiający.

Zarząd spółki Tramwaje Śląskie S.A., za pośrednictwem Inżyniera Kontraktu oraz własnych służb, przez cały okres realizacji zadania aktywnie nadzoruje wykonywanie prac, wykorzystując wszystkie dostępne instrumenty prawne w celu mobilizacji Generalnego Wykonawcy do zdecydowanego zintensyfikowania prac. Kulminacją tych działań było przywołanie Zarządu Generalnego Wykonawcy do wizji lokalnej na placu budowy (co jest rzeczą niespotykaną), która przyniosła efekt w postaci zdecydowanej mobilizacji sił ludzkich i sprzętowych, co przełożyło się na bardzo intensywne działania Generalnego Wykonawcy w czasie letnich wakacji.

Po wizycie na placu budowy Zarząd Generalnego Wykonawcy zadeklarował, a następnie kilkukrotnie potwierdzał, termin wznowienia ruchu tramwajowego na 2 września 2019 r. Niestety, na końcowym etapie prac torowych Generalny Wykonawca zgłosił wystąpienie kolejnych kolizji z niezidentyfikowanym wcześniej uzbrojeniem podziemnym. Konieczne było odnalezienie właścicieli, uzgodnienie z nimi rozwiązań oraz usunięcie kolizji. Wobec powyższego Zarząd spółki Tramwaje Śląskie S.A. zdecydował o zaangażowaniu sił i środków własnych, by wesprzeć Generalnego Wykonawcę w usuwaniu ostatnich przeszkód. Zakład Torów i Sieci spółki Tramwaje Śląskie S.A. w trybie pilnym przystąpił do współpracy z Generalnym Wykonawcą i wspiera realizację zadania w zakresie usuwania kolizji z infrastrukturą podziemną na granicy zakresu zadania, a także w zakresie regulacji sieci trakcyjnej tam, gdzie jest już ona rozwieszona.

Zarząd spółki Tramwaje Śląskie S.A. z całą stanowczością podkreśla, iż absolutnym priorytetem jest doprowadzenie do możliwie jak najszybszego wznowienia ruchu tramwajowego przy zachowaniu wszelkich norm bezpieczeństwa. Pamiętać jednak należy, iż po wznowieniu ruchu tramwaje kursować będą po placu budowy, gdyż zakres drogowy inwestycji, realizowany przez Generalnego Wykonawcę zgodnie z umową podpisaną z bytomskim zarządcą dróg, nie będzie ukończony, a to może w dalszym ciągu wpływać na ruch tramwajów. Niemniej Generalny Wykonawca zadeklarował, iż 11 września 2019 r. poda nowy termin uruchomienia komunikacji tramwajowej na modernizowanym odcinku. Zarząd spółki Tramwaje Śląskie S.A. oczekuje i żywi nadzieję, popartą wiedzą na temat aktualnego stanu robót, że wznowienie ruchu tramwajów nastąpi jeszcze we wrześniu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tramwaje Śląskie
Bytom
budowa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....