TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Unijne pieniądze na szczecińskie inwestycje tramwajowe
InfoTram.pl - Opublikowano: 27.12.2017 12:26:58 2 komentarze
85 mln zł na szczecińskie inwestycje tramwajowe

Ponad 85 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej trafi do Szczecina na realizację trzech dużych projektów inwestycyjnych: przebudowę ul. Arkońskiej, budowę torowiska do pętli tramwajowej Mierzyn oraz przebudowę ul. Szafera.

Środki, które otrzyma Szczecin pochodzić będą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 a dokładniej z osi priorytetowej "Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach" i działania "Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach".

Dofinansowanie zostanie przeznaczone na realizację trzech istotnych dla miasta inwestycji tramwajowych: Budowy torowiska do nowej pętli tramwajowej Mierzyn (CH Ster), Przebudowy ul. Arkońskiej wraz z budową torowiska od pętli Las Arkoński do al. Wojska Polskiego oraz Przebudowy ul Szafera na odcinku od al. Wojska Polskiego do Hali Widowiskowo-Sportowej wraz z budową torowiska i nowej pętli tramwajowej.

Łączny koszt trzech inwestycji to 195 138 528,14 zł, z czego dofinansowanie to 85 729 000,00 zł.

Budowy torowiska do nowej pętli tramwajowej Mierzyn (CH Ster)

Inwestycja obejmuje przebudowę trasy tramwajowej na odcinku od Ronda Gierosa do ul. Kwiatowej z dobudową drugiego toru oraz budowę nowego odcinka torowiska dwutorowego od ul. Kwiatowej do nowoprojektowanej pętli Mierzyn. W ramach prac przebudowana zostanie północna jezdnia ulicy Ku Słońcu na odcinku od ul. Krętej do ul. Przygodnej. Dodatkowo prace obejmą również wymianę nawierzchni i przebudowę istniejącej ścieżki rowerowej po północnej stronie ulicy, budowę dwóch parkingów rowerowych, budowę budynku dyspozytorsko-socjalnego, podstacji trakcyjnej oraz systemu monitoringu wizyjnego na pętli tramwajowej Mierzyn.

Inwestycja będzie realizowana w latach 2019-2021.

Przebudowa ul. Arkońskiej wraz z budową torowiska od pętli Las Arkoński do al. Wojska Polskiego

W ramach inwestycje przebudowane zostanie skrzyżowanie Al. Wojska Polskiego – Arkońskiej – Szafera, w miejsce obecnego układu drogowego pojawi się rondo. Przebudowana zostanie również ul. Arkońska – od skrzyżowania z Al. Wojska Polskiego do pętli tramwajowej Las Arkoński (w ramach prac przebudowany zostanie również istniejący wiadukt). Pojawi się jezdnia o szerokości 13,0 m i czterech pasach ruchu (po dwa w każdą stronę). Środkowe pasy ruchu będą wspólne z torowiskiem tramwajowym wbudowanym w jezdnię. Na terenie naprzeciwko stadionu Arkonii Szczecin zlokalizowany będzie parking Park & Ride na ponad 170 miejsc dla samochodów i 4 dla autobusów oraz parking Bike & Ride.

Ponadto pracami objęta zostanie również pętla tramwajowa "Las Arkoński", która zostanie przebudowana na pętlę tramwajowo – autobusową. W rejonie pętli zlokalizowany będzie parking Park & Ride na 12 miejsc postojowych.

Prace realizowane przez EUROVIA POLSKA S.A. rozpoczną się na początku przyszłego roku i potrwają ok 18 miesięcy.

Przebudowa ul Szafera na odcinku od al. Wojska Polskiego do Hali Widowiskowo-Sportowej wraz z budową torowiska i nowej pętli tramwajowej

W ramach inwestycji wybudowane zostanie torowisko tramwajowe na ul. Szafera na odcinku od al. Wojska Polskiego do Hali Widowiskowo-Sportowej. Przy hali powstanie pętla tramwajowo-autobusowa oraz trzy parkingi Park & Ride i jeden Bike & Ride.

Inwestycja będzie realizowana w latach 2018-2020.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szczecin
  • mechanik – 28.12.2017

    Pewnie demobil z niemiec lub inne tatry.

  • 2bg – 28.12.2017

    Do mechanik: a do czego przepraszam odnosi się twój komentarz? Bo nie widzę tutaj żadnego powiązania

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....