TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

W Hongkongu protestujący zakłócili przejazdy metra
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 24.07.2019 13:07:06
W Hongkongu protestujący zakłócili przejazdy metra

Dziesiątki osób zatrzymały w środę w porannych godzinach szczytu ruch pociągów na stacji Admiralty w centrum Hongkongu w proteście przeciwko miejskiemu operatorowi metra, któremu zarzucają dopuszczenie do brutalnego ataku na stacji Yuen Long w niedzielę.

Około godziny 8 rano czasu miejscowego (godz. 2 w nocy w Polsce) protestujący zablokowali drzwi w wagonach, uniemożliwiając odjazd pociągów. Peron szybko wypełnił się podróżnymi, z których część krzyczała na demonstrantów, a część wyrażała dla nich poparcie – podała publiczna hongkońska stacja RTHK.

Na miejsce przybyła policja, a po ok. 90 minutach pociągi zaczęły znów jeździć normalnie.

Demonstranci zarzucali operatorowi metra (MTR), że nie zapewnił pasażerom bezpieczeństwa w niedzielę wieczorem, gdy dziesiątki ubranych na biało, w większości zamaskowanych osobników uzbrojonych m.in. w bambusowe kije wdarły się na stację Yuen Long i brutalnie zaatakowały uczestników antyrządowej manifestacji i przypadkowych podróżnych.

W ataku rannych zostało co najmniej 45 osób, z czego jedna była w poniedziałek w stanie krytycznym – informowały wówczas służby medyczne. Obrażenia odniesione przez pięć innych osób określono jako ciężkie. Według miejscowych mediów wśród poszkodowanych jest m.in. kobieta w ciąży, poseł lokalnego parlamentu i co najmniej dwoje dziennikarzy.

"To niemożliwe do zaakceptowania. Oni korzystali z usług transportu publicznego, który powinien zapewnić im minimalny poziom bezpieczeństwa. Oni (pracownicy MTR) powinni się przynajmniej pojawić i zrobić coś, by chronić pasażerów" - powiedział jeden z protestujących. Niektórzy zarzucali również policji, że zareagowała na zgłoszenia dotyczące przemocy na stacji Yuen Long dopiero, gdy atak się zakończył.

"To, co stało się w Yuen Long, sprawiło, że bardzo niepokoję się o własne bezpieczeństwo (…) Widzę, że siły policyjne już nas nie chronią" - powiedziała RTHK jedna z pasażerek metra.

Przedstawiciele policji tłumaczyli, że funkcjonariusze rozpoczęli interwencję po co najmniej 30 minutach od zgłoszenia, ponieważ duże siły zaangażowane były w tym samym czasie w radzenie sobie z wieloma innymi wydarzeniami w tej okolicy. W związku z atakiem na stację Yuen Long zatrzymano jak dotąd 11 osób, z czego część według policji związana jest z triadami – hongkońskimi organizacjami przestępczymi.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
metro
Hong Kong
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....