TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

W Poznaniu remont trasy tramwajowej przez Most św. Rocha
InfoTram.pl - Opublikowano: 09.03.2020 11:45:35
W Poznaniu remont trasy tramwajowej przez Most św. Rocha (foto: MPK)

W poniedziałek, 16 marca 2020 r. rozpocznie się remont trasy tramwajowej na odcinku od Mostu św. Rocha do skrzyżowania przy placu Wiosny Ludów.

W związku z tym tramwaje nie będą kursować tą trasą - od węzła Kórnicka do przystanku Wrocławska. Dla ruchu kołowego zamknięty będzie także skręt z ulicy Kazimierza Wielkiego w ulicę Mostową.

Komunikacja tramwajowa

Zmienionymi trasami będą kursować tramwaje linii 5, 13, 16 i 201.

Linia 5 funkcjonować będzie na trasie objazdowej w obu kierunkach między przystankami "Kórnicka" a "Marcinkowskiego" – objazd wiedzie przez rondo Rataje, Królowej Jadwigi i Strzelecką.

Linia 13 funkcjonować będzie na trasie objazdowej w obu kierunkach między przystankami "Rondo Rataje" a "Marcinkowskiego" – objazd wiedzie przez Królowej Jadwigi i Strzelecką. Linia tymczasowo nie będzie obsługiwać węzła "Kórnicka"

Linia 16 funkcjonować będzie na trasie objazdowej w obu kierunkach między przystankami "Kórnicka" a "Fredry" – objazd wiedzie przez rondo Śródka i plac Wielkopolski. Linia tymczasowo nie będzie obsługiwać przystanków "Gwarna", "Pl. Wolności" i "Marcinkowskiego".

Linia 201 funkcjonować będzie na trasie objazdowej: w kierunku osiedla Lecha od przystanku "Marcinkowskiego" przez Strzelecką, Królowej Jadwigi i rondo Rataje do węzła "Kórnicka"; w kierunku osiedla Sobieskiego od przystanku "Rondo Rataje" przez Królowej Jadwigi i Strzelecką do przystanku "Marcinkowskiego". W kierunku os. Sobieskiego linia tymczasowo nie będzie obsługiwać węzła "Kórnicka".

Z powodu zawieszenia linii autobusowej 231, w noce z poniedziałków na wtorki funkcjonować będzie tymczasowo linia tramwajowa 202.

Trasa linii 202:

RONDO KAPONIERA – Most Teatralny – Fredry – Gwarna – Święty Marcin – Marcinkowskiego – Strzelecka – Królowej Jadwigi – rondo Rataje – Jana Pawła II – Trasa Kórnicka – OS. LECHA – Chartowo – Żegrze – rondo Żegrze – rondo Starołęka – Zamenhofa – rondo Rataje – Królowej Jadwigi – Strzelecka – Marcinkowskiego – plac Wolności – Gwarna – Święty Marcin – RONDO KAPONIERA

Przesiadka pomiędzy tramwajami linii 201 lub 202 a autobusami linii 237 odbywać się będzie na przystankach przy rondzie Rataje.

Komunikacja autobusowa

Z powodu zamknięcia skrętu z ulicy Kazimierza Wielkiego w ulicę Mostową objazdem pojadą autobusy linii 174, 176 i 190 oraz obsługiwanej przez Translub linii 603 jadące w kierunku Garbar i os. Sobieskiego. Po obsłużeniu przystanku "Most św. Rocha" położonego przy hotelu IBIS, autobusy wjadą przez śluzę autobusową na przystanek tramwajowy "Most św. Rocha" (bez zatrzymania), a następnie pojadą ulicami Grobla i Wierzbową do ulicy Mostowej.

Autobusy linii 237 jadące w kierunku Starołęki pomijać będą przystanek "Politechnika". Po obsłużeniu przystanku "Baraniaka" pojadą prosto do ronda Rataje, gdzie oczekiwać będą na przesiadkę pasażerów z tramwaju linii 201 lub 202. W przeciwnym kierunku trasa bez zmian.

Wyłączone z użytkowania będą całkowicie przystanki autobusowo-tramwajowe "Politechnika", "Most św. Rocha", "Pl. Bernardyński" i "Wrocławska".

Pasażerowie korzystający z przystanków "Politechnika" mogą korzystać z przystanków na węźle Kórnicka – linie tramwajowe 5, 6 i 16 oraz 3, 4, 7, 17 i 18.

Pasażerowie korzystający z przystanków "Most św. Rocha" i "Pl. Bernardyński" mogą korzystać z autobusów linii 174, 176, 190 i 603 w celu dojazdu do przystanków "AWF" lub "Małe Garbary" i tam skorzystać z przesiadki na linie tramwajowe (na przystankach "AWF" na linie 2, 5, 6, 9, 12, 13 i 18, a na przystankach "Małe Garbary" na linie 3, 4, 8, 16 i 17).

Pasażerowie korzystający z przystanku "Wrocławska" mogą korzystać z linii tramwajowych 2, 5, 9 i 13 na pobliskich przystankach "Pl. Wiosny Ludów" (po przeciwnej stronie Kupca Poznańskiego).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
torowisko
remont
most
infrastruktura

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....