TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Wakacyjne remonty torowisk w Poznaniu
InfoTram.pl - Opublikowano: 19.06.2020 16:45:37
Wakacyjne remonty torowisk w Poznaniu (foto: ZTM)

W wakacje zostaną przeprowadzone kolejne planowane remonty torowisk. Prace będą wykonywane na trasie tramwajowej do pętli Wilczak i spowodują konieczność wprowadzenia zmian z transporcie z uwagi na zamknięcie trzech pętli tramwajowych: Wilczak, Połabska i Piątkowska.

Roboty rozpoczną się 27 czerwca (sobota), tego samego dnia na swoją trasę przez ulicę Przybyszewskiego wróci tramwaj nr 7, a na liniach ZTM zacznie obowiązywać letni rozkład jazdy.

Przygotowany wspólnie z MPK Poznań plan remontów został tak opracowany, żeby prace były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców i pasażerów transportu publicznego – mówi Tomasz Łapszewicz, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu ds. Infrastruktury Transportowej.  W miarę możliwości, w jednym terminie są wykonywane wszystkie roboty mające wpływ na funkcjonowanie komunikacji na jednej trasie. Tak będzie m.in. w przypadku prac na trasie prowadzącej na Winogrady.

Kompleksowy remont torowiska ma na celu podniesienie jego jakości i trwałości. Przeprowadzone teraz prace będą procentowały w przyszłości, zapewniając po uruchomieniu trasy na Naramowice pewny, wygodny, bezpieczny i sprawny przejazd tramwajem do centrum – mówi Marek Grzybowski członek Zarządu MPK Poznań ds. Technicznych.

To istotne, bo przeznaczone do modernizacji odcinki nie były remontowane od połowy lat 90., a fragmenty torowiska na ul. Przełajowej - od połowy lat 80. XX wieku!

Zakres prac remontowych

W terminie od 27 czerwca (sobota) do 31 sierpnia zostaną wykonane następujące prace:

- ulica Roosevelta (od wjazdu na PST do przystanku Poznańska): wymiana nawierzchni torowej i drogowej Węzeł Aleja Wielkopolska /ulica Pułaskiego: kompleksowy remont węzła rozjazdowego wraz z platformami przystankowymi, wymiana łuku torowiska na ulicach Małopolska/Wołyńska,

- ulica Pułaskiego (od węzła przy Al. Wielkopolskiej do ul. Przepadek): wymiana nawierzchni torowej i drogowej na przejazdach

- ulica Przełajowa (od ul. Winogrady do zakresu budowanej trasy na Naramowice):  kompleksowy remont torowiska i przystanków.

Zmiany w kursowaniu linii

Prace spowodują konieczność wprowadzenia zmian z transporcie. Remont uniemożliwi bowiem dojazd do trzech pętli tramwajowych zlokalizowanych przy ulicach: Wilczak, Połabskiej i Piątkowskiej. Na czas prac zostaną one zamknięte, a linie na których dojeżdżają  do nich tramwaje numer 3 i 4 (Wilczak, Połabska) oraz 11 (Piątkowska) zostaną zawieszone. Zmienione zostaną także trasy linii nr 9 i 10.

"Dziewiątka" pojedzie skróconą trasą (bez dojazdu do pętli Piątkowska) – na moście Teatralnym skręci w lewo i przez Kaponierę i Św. Marcin wróci na swoją trasę do Dębca.

Z kolei "dziesiątka" nie będzie dojeżdżać do Połabskiej, lecz będzie kursować z Dębca przez Wildę, most Teatralny, centrum, Śródkę oraz ronda Rataje i Starołęka na Starołękę.

W celu zapewnienia obsługi pasażerskiej częściej w komunikacyjnym szczycie będą kursowały autobusy linii numer 169, 190 i 193, a linia nr 169 dodatkowo będzie miała zmienioną trasę w rejonie Winograd – autobus pojedzie ulicą Winogrady.

Linie nr 3, 4, 11 - zawieszone

Linia nr 9 – zmiana trasy

DĘBIEC – … – Fredry – Roosevelta – RONDO KAPONIERA – Święty Marcin – Marcinkowskiego – … – DĘBIEC

Linia nr 10 – zmiana trasy

STAROŁĘKA – Starołęcka – Zamenhofa – Jana Pawła II – Rondo Śródka -Wyszyńskiego – Estkowskiego – Małe Garbary – pl. Wielkopolski – pl. Ratajskiego – Fredry – Roosevelta – Matyi – … Wierzbięcice – 28 Czerwca 1956 – DĘBIEC

Linia nr 169 – wzmocnienie częstotliwości kursowania do co 12 minut w szczycie komunikacyjnym i zmiana trasy przez ulicę Winogrady

Linia nr 169

OS. KOPERNIKA- … - Przepadek – Winogrady – Murawa - … - OS. ŁOKIETKA

Linia nr 190 - wzmocnienie częstotliwości kursowania do co 15 minut zarówno w szczycie komunikacyjnym jak i poza szczytem

Linia nr 193 - wzmocnienie częstotliwości kursowania do co 15 minut w szczycie komunikacyjnym

Jednocześnie informujemy, że dobiegają końca prace remontowe na ulicy Przybyszewskiego. Nastąpiła tam częściowa wymiana liny oraz drutu jezdnego. Od 27 czerwca (sobota) – w związku z zakończeniem prac – na trasę z Ogrodów przez ulicę Przybyszewskiego wróci tramwaj linii numer 7.

Na ul. Przybyszewskiego została wymieniona sieć trakcyjna, co zwiększa niezawodność przejazdów, odnowiono również słupy trakcyjne. Jednocześnie wymieniono krawędź peronową  na przystanku Rondo Jana Nowaka Jeziorańskiego.

Linia nr 7

OGRODY – Przybyszewskiego – rondo Jana Nowaka Jeziorańskiego – Reymonta – Hetmańska – rondo Starołęka – Zamenhofa – Jana Pawła II – rondo Śródka – ZAWADY


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
remont
torowisko
linia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....