TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Warszawa: 14 lutego rusza jedenastka
ZTM WARSZAWA - Opublikowano: 10.02.2015 09:38:56
Warszawa: 14 lutego rusza jedenastka

Już 14 lutego warszawiacy będą mogli korzystać z nowego odcinka linii tramwajowej wzdłuż Powstańców Śląskich, między Radiową a Górczewską. Będzie nim kursowała nowa linia tramwajowa 11 - informuje ZTM. Co ważne, równolegle do kursowania linii tramwajowej utrzymane zostanie również funkcjonowanie dwóch najpopularniejszych tymczasowych przystanków autobusowych.Nowa linia 11 będzie łączyła ze sobą początkowe stacje I linii i II linii metra. Dodatkowo ?początkowo ?jej zadaniem będzie także wzmocnienie komunikacji tramwajowej w ciągu al. Jana Pawła II co będzie miało ogromne znaczenie w czasie pierwszego etapu zmian związanych z zamknięciem ul. Wołoskiej. 

Trasa ?jedenastki?będzie następująca: METRO MŁOCINY ?Nocznickiego ?Wólczyńska ?Broniewskiego ?al. Reymonta ?Powstańców Śląskich ?Połczyńska ?Wolska ?Skierniewicka ?Kasprzaka ?Prosta ?RONDO DASZYŃSKIEGO ?Prosta ?al. Jana Pawła II ?pl. Grunwaldzki ?ks. Popiełuszki ?Słowackiego ?METRO MARYMONT. 

Tramwaje będą podjeżdżały na przystanki co 10 minut w godzinach szczytu a co 15 minut poza szczytem oraz w dni świąteczne. Docelowo linia zostanie skierowana na trasę z Młocin do ronda Daszyńskiego. Równolegle do uruchomienia ?jedenastki?skrócona zostanie trasa linii 6. Obecnie z Gocławka dojeżdża aż na Koło (przez most Gdański i Młociny). Wraz z uruchomieniem linii 11 ?szóstka?będzie z Gocławka dojeżdżała tylko do Młocin. Jej częstotliwość nie zmieni się. Linia nadal będzie kursowała co 10 minut w szczycie i co kwadrans poza szczytem i w święta.

Docelowo, nowym odcinkiem trasy tramwajowej wzdłuż Powstańców Śląskich kursować również będzie linia 28, która zostanie przeniesiona z Koła na pętlę Os. Górczewska.

Nie można nie wspomnieć, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom, możliwe będzie utrzymanie funkcjonowania dwóch najpopularniejszych tymczasowych przystanków autobusowych w kierunku północnym (Bemowo-Ratusz i Kazubów) dla linii autobusowych jadących na wprost, czyli 112 i 184. W ciągu całego dnia z pierwszego korzysta ok. 2 tys., a z drugiego ok. 1 tys. pasażerów. To pokazuje, że ich utrzymanie jest konieczne. Żeby jednak zapewnić pasażerom autobusów z nich korzystających bezpieczeństwo, zostaną one trwale odgrodzone od torów tramwajowych. Dodatkowo, same platformy przystankowe zostaną poszerzone kosztem pasów ruchu dla samochodów. Przystanek przy bemowskim ratuszu dla linii skręcających z ul. Górczewskiej (171, 523 i E-2), zostanie zlokalizowany przed skrzyżowaniem.

Warto przypomnieć, że decyzja o uruchomieniu kursowania tramwajów na nowym odcinku linii wzdłuż Powstańców Śląskich została wstrzymana do czasu wykonania pomiarów wykorzystania tymczasowych przystanków autobusowych. Ze względu na wciąż niezakończoną przebudowę wschodniej jezdni Powstańców Śląskich (w kierunku Nowego Bemowa), ruch w obu kierunkach odbywa się po jezdni zachodniej (w kierunku Połczyńskiej). Przystanki autobusowe dla linii jadących w kierunku północnym zostały zaś ułożone, ze względu na brak miejsca, w bardzo małej odległości od torów. Ze względów bezpieczeństwa obawiano się, że uruchomienie tramwaju wymusi ich likwidację. Nie było również pewności czy kursujący tramwaj będzie w stanie zastąpić na tym odcinku autobusy.

W pierwszym okresie kursowania linii 11 nie zostaną wprowadzone żadne zmiany w kursowaniu linii autobusowych. ZTM planuje co prawda pewne korekty w układzie linii, jednak ich wprowadzenie zostanie poprzedzone konsultacjami społecznymi. O terminie ich rozpoczęcia poinformujemy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
linia
ZTM Warszawa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....