TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Zarzut dla motorniczej po w wypadku, w którym zginął 8-letni chłopiec
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 29.07.2019 13:09:53 1 komentarz
zdjęcie ilustracyjne (mat. pras.)

Zarzut spowodowania wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym usłyszała motornicza, która kierując tramwajem potrąciła 8-letniego chłopca na ul. Hetmańskiej w Poznaniu – poinformował PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Michał Smętkowski.

Do wypadku, w którym zginał 8-letni chłopiec, doszło na początku czerwca w Poznaniu. W godzinach wieczornych tramwaj linii numer 1, jadący ulicą Hetmańską w kierunku Franowa, na skrzyżowaniu z ulicą Dmowskiego potrącił ośmioletniego chłopca. Mimo ponad 40-minutowej reanimacji dziecka nie udało się uratować.

Jak poinformował PAP w poniedziałek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Michał Smętkowski, motorniczej, która kierował tramwajem został już przedstawiony zarzut.

"Kierująca tramwajem usłyszała zarzut spowodowania wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym. Kobieta w trakcie przesłuchania przyznała się jedynie do potrącenia tego chłopca, a co do swojej winy się nie wypowiadała. Kobieta złożyła wnioski dowodowe o przesłuchanie świadków; wnioski te zostały uwzględnione przez prokuratora. Po wykonaniu tych czynności zostanie rozważona kwestia powołania biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych, aby wszechstronnie wyjaśnić całą sprawę" – powiedział Smętkowski.

Dodał, że prokuratura w stosunku do kobiety nie wnioskowała o tymczasowe aresztowanie. Jak tłumaczył Smętkowski, "nie było podstaw do stosowania takich środków; w momencie zdarzenia pani była trzeźwa, nie było obawy matactwa, ucieczki, czy ukrywania się".

Według dotychczasowych ustaleń śledczych, w momencie wypadku zarówno chłopiec, jak i tramwaj poruszali się przy zapalonym czerwonym świetle. "Ta okoliczność oczywiście nie zwalnia z odpowiedzialności, natomiast sąd może wziąć pod uwagę tę okoliczność przy wymiarze kary" – podkreślił prokurator.

Kobiecie za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
wypadek
  • pyrlander – 31.07.2019

    @Lech Malinowski - w tym miejscu sygnalizacja przełączana była przez zbliżający się tramwaj - na kilka sekund. Jakby się motornicza nie zachowała, pojawienie się poziomej kreski (bo na sygnalizatorach tramwajowych nie ma kolorów) gdy była kilka metrów przed przejściem, nie dawało jej możliwości zatrzymania 35-tonowej Bety. Z drugiej strony dziecko wybiegło (bo nie wyszło, lecz wybiegło) zza tramwaju jadącego w przeciwnym kierunku. Tak więc obiektywnie tzw. czerwone dla tramwaju niekoniecznie musi oznaczać winę prowadzącej tramwaj. Myślę że dobry i inteligentny obrońca nie pozostawi suchej nitki na autorach i programistach tej sygnalizacji.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....