TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Zastępczy pociąg w Nowym Sączu sprawdza się. Pojedzie częściej
InfoRail.pl - Opublikowano: 10.05.2018 09:28:31
Zastępczy pociąg w Nowym Sączu sprawdza się. Pojedzie częściej (źródło: FB)

Po przeprowadzonej analizie ruchu pasażerów korzystających z szynobusu oraz akceptacji proponowanych zmian przez Polskie Linie Kolejowe, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wspólnie z Przewozami Regionalnymi zdecydowało się zwiększyć częstotliwość kursowania zastępczego pociągu.

Od 10 maja zostaną uruchomione dodatkowe kursy w godzinach szczytu komunikacyjnego – trzy rano i dwa popołudniu. Dzięki temu wzrośnie ogólna liczba kursów z trzydziestu do czterdziestu ze stacji Nowy Sącz-Centrum do stacji Nowy Sącz-ulica Krakowska i z powrotem – poinformowali zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech i prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu Andrzej Górski.

Nasze reakcje na potrzeby społeczeństwa są bardzo szybkie – proszę zwrócić uwagę, że most wyłączyliśmy z ruchu w poniedziałek, dziś jest środa - mówił Wojciech Piech. Urząd Miasta Nowego Sącza nie jest jedynym podmiotem, które organizuje przewozy tym szynobusem. Kolejni zaangażowani w tej projekt są Przewozy Regionalne i Polskie Linie Kolejowe, które są administratorem trakcji kolejowej. Zatem, żeby wypracować decyzję o dodatkowych kursach, musieliśmy mieć akceptację jeszcze tych dwóch podmiotów. Biorąc to pod uwagę oraz fakt, że od uruchomienia szynobusu minęły zaledwie dwie doby, efekt naszej pracy jest błyskawiczny. Wydaje mi się, że ten rozkład jazdy, który proponujemy od jutra będzie optymalny i będzie odpowiadał zapotrzebowaniu pasażerów – dodał.

Ponadto została wprowadzona zmiana trasy przejazdu linii autobusowej numer 33 i 34. Kursy wykonywane z Podegrodzia do Nowego Sącza będą przejeżdżać przez ulicę Starowiejską, gdzie zostały zlokalizowane dwa przystanki.

Zastępca prezydenta Wojciech Piech odniósł się także do trudności, jakie napotykają przy wsiadaniu do szynobusu osoby niepełnosprawne i starsze.

Naszą aspiracją było, żeby tutaj jeździł skład niskopodłogowy, ale takie składy jeżdżą na trasach dalekobieżnych i nie ma wolnego składu, który mógłby być udostępniony dla Nowego Sącza. Mam jednak zapewnienie dyrektora Przewozów Regionalnych, że skład, który został nam udostępniony, zostanie wyposażony w dodatkowy stopień, specjalnie dedykowany dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo jedna z osób personelu składu, będzie służyć im pomocą przy wsiadaniu, jeśli będzie taka potrzeba – stwierdził.

Jako ciekawostkę warto podać, że niemal wszyscy zainteresowani mówią o zastępczym szynobusie. Tymczasem połączenie jest obsługiwane przez klasyczną jednostkę EN57.

Parkingi

Urząd Miasta Nowego Sącza wytyczył w ciągu ulicy Krakowskiej około pięćdziesięciu miejsc parkingowych. Dodatkowo proboszcz parafii świętej Heleny w Nowym Sączu ksiądz Stanisław Michalik, udostępnia bezpłatnie parking przykościelny, gdzie zaparkować może nawet kilkaset samochodów. W planach jest także zorganizowanie parkingu w okolicy przystanku kolejowego na Osiedlu Helena.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Nowy Sącz
most
komunikacja zastępcza

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....