TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Zmiany na skrzyżowaniu ul. Górczewskiej i Powstańców Śląskich
InfoTram.pl - Opublikowano: 18.07.2020 12:45:30
Zmiany na skrzyżowaniu ul. Górczewskiej i Powstańców Śląskich

Na ul. Górczewskiej, na wysokości Urzędu Dzielnicy Bemowo, trwa budowa stacji metra "Powstańców Śląskich".

"W piątek, o godz. 22 ruch został skierowany na tymczasowe jezdnie; tramwaje na swoje tory nie wrócą jeszcze przez ponad tydzień. Ich powrót planowany jest od 24 lipca" - informuje ratusz.

Jak poinformowało miasto, wykonawca II linii metra rozpoczął budowę układu korytarzy pod skrzyżowaniem ul. Powstańców Śląskich z Górczewską, którymi pasażerowie przejdą w przyszłości do stacji. Prace te wymagają zajęcia środka skrzyżowania. "W ostatnich dniach wykonawca przebudowywał skrzyżowanie, by ruch odbywał się jak na rondzie, omijając teren budowy" - zaznacza ratusz.

Informuje także, że w piątek, 17 lipca, o godz. 22 ruch został skierowany na tymczasowe jezdnie. "Utrzymane zostaną wszystkie relacje skrętne" - podkreśla miasto. Wyjaśnia także, że wokół ronda wytyczona została droga rowerowa. "Utrzymane będą również przejścia dla pieszych na wszystkich wlotach" - dodaje.

"Tramwaje na swoje tory nie wrócą jeszcze przez ponad tydzień. Ich powrót planowany jest od 24 lipca" - zaznacza miasto.

W weekend warszawscy drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich wyremontują także nawierzchnię jezdni ul. Wołoskiej prowadzącej w kierunku ul. Rzymowskiego. "Od piątku, 17 lipca, od godz. 22 do poniedziałku, 20 lipca, do ok. godz. 4., jezdnia będzie wyłączona z ruchu na odcinku od ul. Woronicza do Marynarskiej" - podkreśla ratusz. Wyjaśnia, że jadący ul. Wołoską od strony centrum będą musieli skręcić na skrzyżowaniu z ul. Woronicza, nie będzie możliwości jazdy dalej na wprost. "Objazd zamkniętej jezdni będzie poprowadzony ulicami: Woronicza – al. Niepodległości – al. Wilanowska lub Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Postępu" - wylicza ratusz.

Miasto podaje także, że w czasie prac połączenie z ul. Wołoską stracą ulice Konstruktorska i Domaniewska (od strony ul. Suwak) oraz droga wyjazdowa z terenu biurowców (przed kładką). "Jadący ul. Wołoską w kierunku centrum nie będą mogli skręcić w lewo w ulice Domaniewską i Konstruktorską" - wskazuje ratusz. Jak dodaje, nie będzie także możliwości przejazdu na wprost w ciągu ul. Domaniewskiej. Objazd dla tych relacji zostanie poprowadzony ul. Samochodową do Woronicza i dalej Racjonalizacji.

Zmiany te będą miały wpływ także na kursowanie komunikacji miejskiej. Autobusy linii 136 pojadą ulicami Postępu i Cybernetyki. Autobusy linii 138 oraz nocnych N01 i N36, w kierunku Bokserskiej i Ursynów Płn., zostaną skierowane na trasę przebiegającą ulicami: Woronicza – Samochodowa – Domaniewska – Modzelewskiego. Autobusy linii N36 w wybranych kursach w kierunku Dworca Centralnego będą kursowały ul. Wołoską. Autobusy linii 218 pojadą ulicami: Konstruktorska – Postępu – Domaniewska – Suwak – Konstruktorska, a linii nocnej N33 dojadą do ronda Unii Europejskiej. Te ostatnie w wybranych kursach będą poruszały się ulicami: Domaniewska – Samochodowa – Woronicza – Spartańska. Autobusy linii N34 w kierunku Os. Kabaty pojadą ulicami Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Postępu - Cybernetyki.

Miasto przypomina, że szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
metro
stacja
budowa
Warszawa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....