TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Zobacz Moderusa dla Tramwajów Śląskich
INFOTRAM/TŚ - Opublikowano: 11.09.2015 12:59:17 1 komentarz
Moderus Beta fot. TŚ

Jak co roku w trakcie Tygodnia Zrównoważonego Transportu, Tramwaje Śląskie zapraszają do odwiedzenia miejsc na co dzień niedostępnych dla pasażerów. W tym roku przewoźnik przygotował Dzień Otwarty Warsztatów Tramwajowych w Chorzowie Batorym, który odbędzie się w sobotę 19 września. Wśród wielu wagonów tramwajowych, po raz pierwszy szerokiej publiczności zaprezentowany zostanie najnowszy nabytek Tramwajów Śląskich - wagon Moderus Beta.

Jak informuje przewoźnik lokalizacja Dnia Otwartego zmienia się co roku, by mieszkańcy wszystkich części Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej mogli w swojej okolicy odwiedzić miejsce pracy tramwajarzy. Przed rokiem spotkanie odbyło się w zajezdni w Katowicach Zawodziu. Tym razem swoje bramy otworzy Zakład Usługowo Remontowy w Chorzowie Batorym. W tym roku przypada 85 rocznica powstania Warsztatów Tramwajowych, które - pod różnymi nazwami - przez wszystkie lata wspierają codzienne funkcjonowanie komunikacji tramwajowej w regionie. Czym się zajmują pracujący tu ludzie? Jakich maszyn używają? Jak wygląda podwozie wagonów tramwajowych? Jak maluje się nadwozia tramwajów? Na te i wiele innych pytań odpowiedź będzie można poznać odwiedzając chorzowski zakład w trakcie Dnia Otwartego.

Imprezę zainauguruje tradycyjna parada, w której o 11:30 z pl. Wolności w Katowicach do zakładu w Chorzowie pojadą wagony wszystkich eksploatowanych przez Spółkę typów tramwajów. Na terenie zakładu, wśród wielu atrakcji znajdą się: akcja wkolejania wykolejonego wagonu, pokaz odbicia zakładników z tramwaju, ćwiczenia ratownictwa medycznego, nauka jazdy tramwajem pod okiem instruktora, występy artystyczne, w tym koncert gwiazdy wieczoru - Mirka Jędrowskiego z zespołem.

Na najmłodszych czekać będą dmuchańce, wodne kule, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków oraz gry i zabawy. Każdy, bez względu na wiek, będzie mógł zatańczyć Zumbę, posmakować prawdziwej wojskowej grochówki i spróbować swoich sił na strzelnicy. Przewodnicy będą oprowadzać po terenie warsztatów i odpowiadać na wszystkie pytania.

To oczywiście nie wszystkie atrakcje, które tramwajowa Spółka szykuje na sobotę 19 września. - Przez cały dzień atrakcji nie zabraknie. Zapraszamy całe rodziny, bo każdy znajdzie u nas coś dla siebie - zachęca rzecznik Tramwajów Śląskich Andrzej Zowada i dodaje: - Rodzinna, piknikowa atmosfera i możliwość poznania pracy tramwajarzy od zaplecza sprawiają, że każdego roku w Dniu Otwartym odwiedzają nas nie tylko mieszkańcy naszej Aglomeracji, lecz także miłośnicy komunikacji tramwajowej z innych regionów kraju, a nawet z państw sąsiednich. Liczymy, że i tym razem frekwencja dopisze.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tramwają Śląskie
Moderus
Modertrans
  • kubex – 11.09.2015

    Byłem rok temu na zawodziu, i muszę przyznać że atmosfera świetna, polecam!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....